ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی شکم در کرج + جراح احسان بیگی

ابدومینوپلاستی شکم در کرج توسط جراح احسان بیگی

ابدومینوپلاستی یا همان ابدو شکم در کرج روشی است که با خارج کردن چربی و پوست اضافه‌ی شکم و سفت کردن دیواره‌ی ماهیچه‌های شکمی، شما را به خواسته‌تان یعنی داشتن شکمی کوچک و صاف می‌رساند. این عمل، نوعی جراحی جدی است؛ پس برای انجام آن باید اطلاعات کافی کسب کنید،در این بخش از مقالات آلاکلینیک به ابدومینوپلاستی شکم در کرج می پردازیم. با ما همراه باشید.

عوامل ایجاد کننده شکم 

معمولا افراد مختلف در سراسر دنیا، دارای بدن‌های متفاوت و اندام مختلف هستند. شکل و فرم اندام هر شخص با دیگری تفاوت دارد و همین موضوع، موجب تغییر سلایق و تنوع آن شده است. عوامل متعددی وجود دارد که موجب بروز چاقی‌های موضعی در بدن می‌شود. یکی از عوامل چاقی شکم، وراثت است. بزرگ شدن شکم در افرادی که دارای سابقه شکم بزرگ در پدر مادرشان هستند، بسیار رایج است. افزایش سن و عدم رعایت رژیم غذایی صحیح عامل مهم دیگری است که موجب تجمع چربی در ناحیه شکم می‌شود.

ابدومینوپلاستی شکم در کرج

بارداری و کاهش وزن‌های شدید نیز، سبب بزرگی شکم و سپس، از دست دادن حجم زیادی از چربی یا تورم ناشی از وجود نوزاد در شکم می‌شود که مجموع این عوامل افتادگی شکم و پوست آن را پدید می‌آورد. راه حل بهبود تمامی این شرایط و دست پیدا کردن به اندام زیبا با شکمی تخت، عمل ابدو یا جراحی شکم است.

انواع عمل زیبایی شکم کدامند؟

قطعا زمانی که جراحی‌ها برای رسیدن به هدف خاصی انجام می‌شوند، تکنیک‌های مختلف مزایا و معایب گوناگونی را برای هر روش ایجاد می‌کند. روش‌های مختلف جراحی شکم نیز، با تکنیک‌های گوناگونی انجام می‌شوند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و برای عده‌ای خاص مناسب هستند. جراحی شکم بر اساس نوع مشکل در اندام، متفاوت است. شاید در ذهن‌تان عمل جراحی لاغری مانند بای پس معده یا اسلیو معده، از بهترین جراحی‌های شکم باشد، اما بهتر است بدانید که کاهش وزن ناشی از جراحی بای پس نیز، باید به‌وسیله تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل شود. چرا که در اکثر موارد پوست آویزان شده از این کاهش وزن، باید با جراحی برداشته شود.

در ادامه با انواع جراحی شکم آشنا می‌شوید و مزایا و معایب هریک را مرور خواهیم کرد.

  1. جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی بزرگ یا تامی تاک بزرگ
  2. جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی کوچک یا تامی تاک کوچک
  3. جراحی شکم با ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک (لیپو ابدو شکم)

ابدومینوپلاستی شکم چگونه انجام می‌شود ؟

با توجه به اهداف شما و میزان تغییری که می‌خواهید مشاهده کنید، روش‌های مختلفی برای عمل جراحی زیبایی کاهش وزن وجود دارد. در طول عمل جراحی شکم معمولی، جراح برش‌هایی را برای برداشتن بیشتر پوست و چربی‌ها، در قسمت موهای ناحیه تناسلی به شکل افقی و بیضی ایجاد می‌کند.

در مرحله بعد عضلاتی که روی شکم قرار دارد، را با بخیه‌های دائمی سفت می‌کند. مقدار پوست اضافی برداشته شده، نوع عمل و طول برش ایجاد شده را مشخص می‌کند. برش بالای ناحیه تناسلی به هم بخیه می‌شود و تنها یک زخم باقی می‌ماند که در امتداد چین طبیعی شکم به وجود می‌آید و در خط بیکینی می‌افتد.

ابدومینوپلاستی شکم در کرج
ابدومینوپلاستی شکم در کرج

جراح، پوست اطراف ناف را نیز تغییر می‌دهد. ناف از طریق یک برش کوچک بیرون آورده می‌شود و در موقعیت طبیعی خود بخیه می‌شود. در طول عمل ممکن است پزشک از آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت کمک بگیرد.

کدام بیمار نباید جراحی آبدومینو پلاستی شکم شود؟

  • خانمی که هنوز ممکن است بچه دار شود، بهتر است از ترمیم بدون دوختن عضله (فقط پوست و چربی) استفاده کند یا کلاً جراحی را به بعد از زایمان‌هایش به تعویق بیاندازد.
  • افرادی که می‌خواهند لاغر شوند، بهتر است اول با ورزش برای لاغری اقدام کنند اگر به وزن متناسب خود نرسیدند، سپس برای جراحی اقدام کند.
  • این عمل با ایجاد برش طولی در زیر شکم انجام می‌شود که جای آن برای همیشه می‌ماند، اگر چه در اکثر بیماران این محل برش در طول ۱۲ – ۶ ماه به فرم قابل قبول در می آید (یک خط باریک)، در موارد نادری احتمال بروز گوشت اضافی (هایپر تروفیک اسکار) یا پهن شدن محل برش و بد شکلی های دیگر وجود دارد. اگر شما نمی‌توانید ریسک یک اسکار (محل برش) بد را هر چند کم بپذیرید، بهتر است از انجام عمل خودداری کنید.

برای اطلاعات بیشتر و دیگر خدمات زیبایی و درمانی می‌توانید با آلا کلینیک تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب