عمل لاغری لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن 360 راز داشتن اندامی تراشیده و خوش‌ فرم

بعضی از افراد ممکن است با چربی اضافی در ناحیه های مختلف بدن رو به رو باشند، که با رژیم غذایی و ورزش رفع نشود. بهترین راه برای حذف این چربی ها و رسیدن به تناسب اندام در این افراد لیپوساکشن 360 است که این عمل باعث می شود چربی های اضافی از ناحیه شکم، قسمتهای فوقانی و تحتانی هم همچنین کمر حذف شود. اگر شما نیز با این مشکلات مواجه هستید بهتر است تا آخر این مقاله همراه با کلینیک آلا باشید تا بیشتر و بهتر با لیپوساکشن 360 آشنا شوید.

لیپوساکشن 360 راز داشتن اندامی خوش‌ فرم

لیپوساکشن 360 برای آن دسته از افرادی که به دنبال تغییرات چشمگیر در اندام خود می باشند، انتخاب مناسب خواهد بود. در این روش با کانتور کردن نواحی و بخش های میانی بدن، می‌توانید به نتایج و بدن دلخواه خود برسید. این جراحی مزایای زیادی دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهیم شد:

 • از بین بردن چربی در ناحیه کمر، شکم و پهلوها
 • جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست
 • ایجاد خط منحنی در کمر و شکم
 • تناسب بدن در ناحیه شکم و پهلو
 • تاثیر غیرمستقیم بر کاهش سلولیت

بهترین کاندیدا لیپوساکشن ۳۶۰

این عمل در واقع برای کاهش وزن صورت نمی گیرد بلکه برای حذف چربی های اضافی است. پس افرادی که دارای وزن زیادی هستند نباید تحت این جراحی قراب بگیرند. در واقع افرادی که شاخص توده بدنی آنها یا BMI آنها از 42 کمتر است، برای این جراحی گزینه مناسب محسوب می شوند. از دیگر افرادی که برای انجام لیپوساکشن 360 درجه مناسب هستند می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 1. افرادی که در وزن ایده‌آل یا نزدیک به وزن دلخواهشان قرار دارند.
 2. از سلامت جسمانی برخوردار هستند.
 3. در نواحی مختلف بدن از جمله شکم و پهلو چربی اضافی دارند.
 4. پوست آن‌ها دچار افتادگی نیست و از خاصیت ارتجاعی خوبی برخوردار است.

لیپوساکشن 360 در کرج

تفاوت عمل لیپوساکشن معمولی و لیپوساکشن ۳۶۰ چیست؟

دو عمل لیپوساکشن معمولی و لیپوساکشن 360 درجه از برخی جهات شباهت بسیار زیادی به همدیگر دارند به حدی که بسیاری از مردم نمی‌توانند به تنهایی متوجه تفاوت آنها شوند. از اصلی ترین مواردی که این دو عمل را از هم متمایز می‌کند، نوع جراحی آنها می باشد. در لیپوساکشن معمولی تنها یک قسمت از بدن چربی زدایی می‌شود که در واقع تمرکز فقط روی یک قسمت از بدن است برای مثال تنها چربی های قسمت پهلو یا شکم تخلیه خواهند شد. در حالی که در لیپوساکشن 360 درجه قسمت میانی کانتور شده و به صورتی است که تمامی قسمت هایی که چربی اضافی دارند مانند شکم، پهلو و باسن چربی زدایی می شوند.

 • قبل از لیپوساکشن 360

در ابتدا این که باید تمامی گفته های پزشک را باید مو به مو انجام دهید و سعی کنید تغذیه سالمی داشته باشید. حدالامکان از وزن خود بکاهید و نگذارید بیشتر از یک حدی وزن اضافه کنید، چرا که ممکن است سلامت شما به خطر بیوفتد. همچنین در عمل لیپوساکشن 360 درجه ممکن است خونریزی یا لخته شدن خون اتفاق بیوفتد که به همین دلیل لازم است از مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضدبارداری اکیدا خودداری نمایید. علاوه بر موارد گفته شده بهتر است از مصرف الکل و استعمال سیگار تا هفته ها قبل و بعد از عمل خودداری نمایید، چرا که ممکن است روند بهبودی را طولانی کند. همچنین به این موضوع نیز دقت داشته باشید با توجه به حساسیت لیپوساکشن 360 به بهترین کلینیک برای لیپوساکشن 360 مراجعه نمایید.

مدت زمان جراحی لیپوساکشن 360

به طور کلی، لیپوساکشن 360 می تواند بین 1 تا 4 ساعت طول بکشد.

در اینجا یک تخمین تقریبی از جراحی لیپوسکشن 360 بر اساس ناحیه تحت درمان آورده شده است:

شکم و پهلو: 1 تا 2 ساعت
پشت و کمر: 1 تا 2 ساعت
باسن: 1 تا 2 ساعت
ران: 1 تا 2 ساعت
بازوها: 1 تا 2 ساعت
لیپوساکشن 360 کامل: 3 تا 4 ساعت
مهم است که با جراح خود در مدت زمان جراحی خود صحبت کنید. می توان بر اساس عوامل فردی شما تخمین دقیق تری به شما ارائه دهنده ارائه داد.

مراحل انجام عمل لیپوساکشن 360 چیست ؟

اگر شما نیز جزو افرادی می باشید که می خواهید عمل لیپوساکشن 360 انجام دهید، لازم است با مراحل انجام این جراحی آشنا شوید.

مشاوره و ارزیابی

اول باید سراغ یک جراح ماهر بروید که تجربه لازم را در زمینه لیپوساکشن 360 داشته باشد. این جراح ابتدا بدن شما را مورد بررسی قرار می دهد و از نظر سلامتی و بیماری می سنجد تا مشخص شود که آیا برای عمل لیپوساکشن مناسب هستید یا نه.

رعایت نکات قبل از عمل

تمام جراحان لیپوساکشن 360 برای بیماران قبل از عمل توصیه نامه هایی دارند که بایستی به آنها عمل کنید تا از خطرات احتمالی عمل بکاهید یا آنها را به حداقل برسانید. از جمله این دستورالعمل ها ممکن است شامل تغییر سبک زندگی، رژیم غذایی و برخی محدودیت های دارویی باشد.

بیهوشی

برخی از جراحان این حوزه برای لیپوساکشن 360  بی حس موضعی هنگام عمل استفاده می کنند و برخی دیگر از بیهوشی استفاده می کنند که انتخاب هر کدام به نحوه عمل شما و جراح متخصص بستگی خواهد داشت.

ساکشن و تخلیه چربی

در این بخشی از جراحی لیپوساکشن 360 درجه، در نواحی که از قبل مشخص شده بودند تعداد برش ریز ایجاد می شود که به عرض چند میلی متر هستند و سپس با کمک لوله نارک که کانولا نامیده شده است، چربی های آن قسمت از بدن تخیله می شود.

  کانتورینگ

هنگام برداشتن چربی در لیپوساکشن 360 درجه لازم است جراح آن بخش را به شکل مناسب و مورد نظر بیمار فرم دهد. این موضوع به این دلیل است که جراحی زیبایی باید نگاه زیبا شناختی داشته باشد تا به بهترین شکل ممکن عمل خود را به پایان برساند.

بخیه‌ زدن

بعد از اتمام عمل لیپو 360 لازم است قسمتهای بریده شده دوباره دوخته شوند و بخیه بخورند. امروزه جراحان معمولا از بخیه هایی استفاده می کنند که قابلیت جذب داشته و احتیاجی به کشیدن نداشته باشد.

بعد از لیپوساکشن 360

بعد از اتمام عمل و مرخص شدن، پزشک معالج توصیه نامه هایی را به شما می دهد که لازم است از آنها پیروی کنید. برخی از این توصیه ها مانند پوشیدن لباس مخصوص که درد را به حداقل برساند، فعالیت مناسب، استراحت کافی می باشد که باید انجام گیرد.

روند بازیابی جراحی لیپوساکشن

این معمولاً یک روش سرپایی است، به این معنی که می‌توانید همان روز به خانه بروید، با این حال اگر مقدار قابل توجهی چربی برداشته شود، ممکن است لازم باشد یک شب برای روند بهتر بهبودی در بیمارستان بمانید.

صرف نظر از اینکه مجبور هستید یک شب بمانید یا نه، به کسی نیاز خواهید داشت که شما را به خانه برساند، وقتی که اجازه خروج دارید. شما درد دارید و احتمالاً اثرات باقیمانده داروی بیهوشی یا مسکن را احساس خواهید کرد، بنابراین کار با وسیله نقلیه ایمن نیست.

سه روز اول

جراح شما یک لباس چسبان محکم و یا باند کشی به شما می دهد تا دور نواحی درمان بپیچید. مهم است که این ها را به دقت بپوشید، زیرا به کاهش تورم کمک می کند و بدن شما را به شکل جدیدش در می آورد.

همچنین ممکن است درن های کوچکی در محل های جراحی قرار دهید. این ها از تجمع مایع در اطراف برش ها جلوگیری می کنند که می تواند روند بهبود را کند کند. اگر این درن ها را دارید، جراح دقیقاً به شما می گوید که چگونه از آنها مراقبت کنید و تا چه مدت آنها را در آن نگه دارید.

در چند روز اول بهبودی، می توانید انتظار درد شدید تا درد متوسط ​​را داشته باشید. جراح به شما داروی ضد درد می دهد تا این ناراحتی قابل کنترل باشد، بنابراین برنامه دارویی خود را به دقت دنبال کنید.

در این مدت نیز باید برای محدود کردن فعالیت خود برنامه ریزی کنید. لباس های فشرده شما ممکن است حرکات شما را محدود کند، اما در صورت امکان محدود کردن فعالیت های غیر ضروری نیز مهم است. توصیه می شود در این چند روز در خانه کمک بگیرید، به خصوص اگر بچه های خردسال دارید.

هفته 1-2

پس از چند روز اولیه استراحت کامل و درد متوسط، احتمالاً در یک یا دو هفته بعد از عمل، کاهش قابل توجهی در درد خواهید داشت. بسیاری از افراد می توانند پس از دو هفته به سر کار بازگردند، اما اگر شغل فیزیکی یا سختی دارید، ممکن است بخواهید برای بهبودی کامل تر، زمان بیشتری را برای استراحت در نظر بگیرید.

در این مدت همچنان باید لباس های فشرده سازی خود را بپوشید.

هفته 3-5

حدود یک ماهگی زمانی است که بیماران معمولاً دیگر احساس درد ندارند. ممکن است همچنان تورم را مشاهده کنید، اما این طبیعی است. تورم ممکن است ماه ها طول بکشد تا به طور کامل فروکش کند. در این مرحله، احتمالاً نتایج قابل قبول را نیز رویت خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که نتایج شما با ادامه بهبود تورم و کبودی بهبود خواهد یافت.

پس از حدود چهار هفته، بیشتر افراد می‌توانند ورزش سبک را از سر بگیرند، اما همچنان باید از هرگونه فعالیت سنگین یا شدید اجتناب شود.

هفته 6 به بعد

علامت شش هفته ای دقیقا شرایطی است که اکثر کبودی ها و تورم ها باید از بین می رفت، اما تورم برای برخی می تواند کمی بیشتر طول بکشد.

احتمالاً در این مرحله دیگر نیازی به لباس های چسبان و سفت خود نخواهید داشت و سطح فعالیت شما دیگر محدود نخواهد شد، مگر اینکه پزشک شما دستور دیگری بدهد.

عوارض لیپوساکشن ۳۶۰

در هر عملی عوارضی ممکن است وجود داشته باشد که لیپوساکشن 360 درجه نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در ادامه با برخی از از عوارض لیپوساکشن 360 آشنا خواهیم شد:

 • ممکن است پوست به دلیل استفاده از کانتور ضعیف دیگر خاصیت ارتجاعی مناسب نداشته باشد که این موضوع باعث می شود زیبایی خود را از دست داده و دوباره احتیاج به انجام عمل زیبایی دیگری داشته باشید.
 • در بعضی مواقع زیر‌ پوست، مایعی جمع می‌شود که به آن سروما می‌گویند. این مایعات باید با استفاده از سرنگ خالی شوند.
 • بعد ازلیپوساکشن شکم‌ و سایر نقاط ممکن است عفونت پوستی و بی‌حسی (موقت یا دائمی) ایجاد شود.
 • در این عمل جراحی ممکن است تکه‌ای از چربی داخل رگ‌های خونی شود.
 • نداشتن تسلط برای انجام عمل لیپوساکشن، ممکن است باعث بروز صدمات و عوارض جدی به بیمار شود که به همین دلیل توصیه می شود به دنبال پزشک ماهر باشید.

جمع بندی

یک کلینیک جراحی زیبایی قابل اعتماد را انتخاب کنید. یکی از عوامل مهم در داشتن یک جراحی موفق، انتخاب یک کلینیک جراحی زیبایی معتبر با متخصصین معتبر می باشد. اطمینان از اینکه مرکز انتخاب شده با استانداردهای پزشکی اجباری مطابقت دارد، حیاتی است، زیرا این موضوعی است که می تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد. پس بهتر است در هزینه ها کوتاهی نکنید.

لازم به ذکر است که برای انجام عمل زیبایی و لیپوساکشن یا همان پیکیر تراشی بهتر است به کلینیک آلا مراجعه کنید که با به‌کارگیری کادر متخصص و مجرب با درنظر گرفتن شرایط بیمار سعی می‌کند تا خطرات و عوارض لیپوساکشن ۳۶۰ درجه را به حداقل برساند. این بهترین پیشنهاد برای لیپوساکشن ۳۶۰ درجه در کرج می باشد. کافیست یکبار تجربه کنید.

 

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب