توده بدنی خود را به صورت رایگان محاسبه کنید

با استفاده از ابزار آنلاین و رایگان محاسبه توده بدنی ، به سرعت و به سادگی شاخص توده بدنی (BMI) خود را محاسبه کنید. BMI یک روش ساده و سریع برای برآورد میزان چربی بدن بر اساس قد و وزن شما است. همین حالا قد و وزن خود را وارد کنید و BMI خود را همراه با تفسیر آن مشاهده کنید. در صورت نیاز از مشاوره متخصصین ما نیز می توانید بهرمند شوید

توده بدنی چیست؟

توده بدنی (BMI) معیاری برای سنجش تناسب وزن و قد فرد است. این شاخص از طریق تقسیم وزن بر مجذور قد (بر حسب متر) به دست می‌آید. BMI به طور گسترده برای طبقه‌بندی افراد بر اساس وزنشان به عنوان کم وزن، نرمال، اضافه وزن و چاق استفاده می‌شود.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که BMI تنها یکی از ابزار برای سنجش سلامت وزن می تواند باشد و برای سنجش سلامتی ملاک های دیگری هم باید مورد بررسی قرار بگبرد. عوامل دیگری مانند توزیع چربی بدن، ترکیب عضلات و استخوان و سابقه سلامتی نیز در تعیین سلامت کلی فرد نقش دارند. بنابراین، BMI باید در کنار سایر معیارها برای ارزیابی دقیق وزن و سلامت فرد مورد استفاده قرار گیرد.

اگر نگران وزن خود هستید، باید با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد بهترین روش برای تعیین سلامت وزن خود و رسیدن به وزن ایده‌آل خود مشاوره لازم را بگیرید.

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب