ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی چیست

درازنشست انجام می‌دهید و همچنان تلاش‌هایتان برای داشتن شکمی صاف، بی‌نتیجه است؟ چربی‌های زیاد و شکمی شُل داشتن اصلا تجربه‌ی خوشایندی نیست. به‌ویژه وقتی، هیچ رژیم و ورزشی نیز پاسخ‌گوی این مشکل نیست. در چنین شرایطی می‌توانید به سراغ راه‌حل دیگری بروید: ابدومینوپلاستی. به‌کمکِ این روش می‌توانید شکم‌تان را صاف کنید. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به ابدومینوپلاستی چیست می پردازیم ضمن تشکر از توجه تان تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی (تامی تاک) چیست؟

ابدومینوپلاستی که به نام تامی تاک هم شناخته می‌شود، یک عمل جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر شکم و تقویت عضلات دیواره شکم انجام می‌شود. درواقع در این عمل جراحی پزشک پوست و چربی اضافی شکم را برمی‌دارد و ظاهری صاف و سفت را به شکم می‌دهد.

اگرچه ممکن است لیپوساکشن را به همراه این جراحی. برای از بین بردن چاقی شکم انتخاب کنید، اما ابدومینوپلاستی مانند لیپوساکشن نیست و با آن تفاوت دارد. چرا که هدف از لیپوساکشن فقط از بین بردن چربی است و در طی آن پوست شل یا عضلات شکمی ترمیم نمی شوند. حتی ممکن است که پوست، پس از لیپوساکشن به خوبی جمع نشود و به حالت اول بر نگردد اما در ابدومینوپلاستی شکل ظاهری شکم به طور کلی تغییرکرده و این ناحیه باریک تر و زیباتر می شود.

ابدومینوپلاستی چیست
ابدومینوپلاستی چیست

عمل ابدومینوپلاستی

این عمل به شدت تحت تاثیر میزان پوست و چربی اضافی است؛ هرچقدر پوست و و چربی شکم بیشتر باشد، میزان پیچیدگی این عمل بالاتر است. توصیه ما به شما این است که حتما در مورد این عمل اطلاعات لازم را به دست آورید، از شرایط جسمی خود شرح حال کاملی را آماده کنید و با مشورت پزشک تصمیم به انجام این عمل جراحی حساس بگیرید.

در عمل جراحی ابدومینوپلاستی، ناحیه ی شکم که به دلیل افزایش وزن یا از دست دادن وزن، بارداری و یا از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، فرم اولیه ی خود را از دست داده می تواند مجددا بافت سفت و متناسب خود را بازیابی کند. در این فرآیند چین های اضافی پوست و چربی های سرسخت خارج شده و در نتیجه زیبایی و جوانی به این ناحیه از بدن باز می گردد.

شما ممکن است نامزد خوبی برای آبدمینوپلاستی باشید در صورتیکه:

 • از نظر فیزیکی سالم بود و وزن پایداری داشته باشید.
 • پوست شکمی شل یا اضافی داشته باشید.
 • شکمی داشته باشید که در مقایسه با سایر نقاط بدن نامتناسب باشد.
 • در شکم خود بافت چربی اضافی داشته باشید.
 • انتظارات منطقی واقع گرا داشته باشید.
 • افرادی که سیگار نمی‌کشند .

شل بودن پوست

 • خانمهایی که بدنبال یک یا چند زایمان دچار شلی پوست. تجمع چربی و کاهش تونیسته عضلات. جدار شکن و ترکهای پوستی بر روی شکم شده اند.
 • افرادی که بدنبال کاهش وزن شدید. دچار افتادگی پوست و شلی عضلات جدار شکم شده اند.
 • افرادی که دچار چاقی مرضی بوده اند. و تحت اعمال جراحی Bariatric (نظیر گاستریک باندینگ. یا بای پاس معده به روش لاپاروسکوپیک) قرار گرفته. و دچار کاهش وزن شدید شده ودچار افتادگی. و شلی پوست در سرتاسر بدن و از جمله شکم و پهلو ها شده اند.

زنان و مردانی که مقدار زیادی پوست و چربی را از دست داده اند .و این مقدار در شکم آنها متمرکز شده است. می توانند به درستی از روش تغییر وضعیت شکم استفاده کنند.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی در چه مواقعی توصیه نمی‌شود؟

در برخی موارد انجام عمل جراحی تامی تاک توصیه نمی‌شود و شما بهتر است در این مواقع از انجام عمل تامی تاک اجتناب کنید. این شرایط عبارتند از:

 • قصد دارید در آینده ای نزدیک باردار شوید.
 • دارای یک بیماری مزمن شدید باشید، مثل بیماری قلبی، دیابت کنترل نشده و سیروز.
 • اعتیاد داشته باشید، بهتر است برای انجام این عمل جزو افراد غیرسیگاری باشید، سیگار کشیدن به شدت برای ابدومینوپلاستی مضر است.
 • یک عمل جراحی شکم انجام داده باشید که پوست اضافه قابل توجهی را ایجاد کرده باشد.

اگر هنوز قصد کاهش وزن زیاد دارید، باید تا زمانی که وزنتان تثبیت شود و به مقدار مناسبی برسد صبر کنید و قبل از آن ابدومینوپلاستی انجام ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط