کربوکسی عظیمیه

کربوکسی عظیمیه

کربوکسی عظیمیه

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی از بزرگترین پیشرفت‌های درمان‌های زیبایی شناخته می‌شود. کربوکسی تراپی یک روش ایمن و کم‌تهاجمی است که عملکرد آن از نظر بالینی برای جوانسازی، بازیابی و ترمیم پوست، درمان چروک‌ها، افتادگی پوست و سلولیت اثبات شده است. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به کربوکسی عظیمیه می پردازیم . با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

بگذارید پیش از این وارد جزئیات این روش درمانی شویم، چند نکته‌ی اساسی را خیلی سریع باهم مرور کنیم:

 • کربوکسی تراپی روشی برای درمان سلولیت، ترک‌های پوستی، سیاهی زیر چشم و جوانسازی پوست است.
 • مبدا این روش به کشور فرانسه و دهه‌ی ۱۹۳۰ باز می‌گردد.
 • از این روش درمانی می‌توان در پلک‌ها، صورت، گردن، دست‌ها، باسن، شکم و پاها استفاده کرد.
 • در این روش از گاز کربن دی اکسید استفاده شده که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود.
کربوکسی عظیمیه
کربوکسی عظیمیه

ایمنی

 • کربوکسی تراپی نوعی مزوتراپی است و در همه جای دنیا به شکل رایجی استفاده می‌شود.
 • تا کنون عوارض جانبی شدید یا دائمی در مورد این روش مشاهده نشده است.

دشواری

 • کربوکسی تراپی یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است.
 • جلسات درمانی معمولاً بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.
 • بلافاصله بعد از درمان می‌توانید به کارهای روزمره مشغول شوید.
 • فقط در مورد درمان سلولیت، باید تا ۲۴ ساعت بعد از درمان از رفتن در وان یا شنا خودداری کنید.
کربوکسی عظیمیه
کربوکسی عظیمیه

کربوکسی تراپی چگونه عمل میکند؟

همانطور که گفته شد، در این روش بسته به ناحیه تحت درمان، مقداری کربن دی اکسید به بدن تزریق میشود. گرچه این ماده به صورت طبیعی توسط سلولهای بدن تولید میشود، اما زمانی که مقدار آن بیش از حد نرمال شود؛ بدن را مجبور به پاسخ میکند.

زمانی که این ماده وارد بدن میشود، سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان تحریک میشود. بدن این شرایط جدید را به منزله کمبود اکسیژن در نظر گرفته و سعی میکند با استفاده از رگهای خونی، شرایط را کنترل کند. این پاسخ باعث میشود که هم اکسیژن کافی به این ناحیه ارسال شده و هم میزان تولید کلاژن افزایش یابد. و همانطور که به احتمال زیاد میدانید، کلاژن یک ماده اساسی و لازم برای صاف کردن و سفت شدن پوست است.

بسته به این که این درمان برای چه قسمتی از بدن استفاده میشود، میزان کربن دی اکسید تزریق شده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای درمان سلولیت و کاهش رسوبات چربی، به حجم بیشتری از دی اکسید کربن نیاز است. این ماده به سلولهای چربی و بافت های همبند عامل سلولیت حمله کرده و آنها را از هم میشکند.

 

کربوکسی تراپی چگونه انجام میشود؟

درمان کربوکسی تراپی نسبتاً سریع است و معمولاً 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.پزشک از طریق یک مخزن شامل کربن دی اکسید، لوله استریل شده و سوزن بسیار نازک، گاز را وارد زیر پوست میکند. در طی درمان احساس کمی سوزش و درد طبیعی است که با استفاده از کرم بی حسی رفع میشود. هنگام انجام تزریق، کمی فشار احساس میکنید که به دلیل گسترش گاز زیر پوست است. بعد از درمان، کمی کبودی در ناحیه تحت درمان ایجاد میشود. این احتمال وجود دارد که تا 24 بعد از درمان، کمی سوزش و درد را تجربه کنید.

کربوکسی عظیمیه
کربوکسی عظیمیه

کاندیدای مناسب Carboxytherapy

با توجه به اینکه این عمل تهاجمی نیست و عوارض خاصی هم به همراه ندارد، انجام آن برای تمامی افراد بلامانع است. با این وجود اگر در یکی از دسته های زیر قرار دارید، حتما قبل از انجام درمان پزشکتان را در جریان قرار دهید:

 • افرادی که مشکل کلیوی دارند و یا دیالیز میکنند.
 • که زخم فعال در ناحیه تحت درمان دارند.
 • دوره شیمی درمانی را پشت سر میگذارند.
 • زنانی که باردار یا شیرده هستند.
 • که مشکلات مغزی یا صرع دارند.

نحوه ی درمان کربوکسی تراپی

در درمان به واسطه ی کربوکسی تراپی تزریق دی اکسید کربن با رعایت دقیق محاسبات علمی، فشار، سرعت و حجم تزریق انجام می شود، بعد از تزریق دی اکسید کربن، سیستم خون رسانی بدن، تلاش برای دفع این گاز می نماید که این تلاش سبب می شود گردش خون در ناحیه ی مورد نظر افزایش یافته و در نتیجه می تواند سبب روشن تر شدن، شفاف تر شدن و جوان تر شدن پوست می شود.

نحوه ی عملکرد گاز دی اکسید کربن به هنگام تزریق بر پوست

گاز دی اکسید کربن تزریق شده زیر پوست (در تمامی نقاط مد نظر در پوست) بی رنگ و بی بو بوده و برای سلامتی فرد مضر نخواهد بود و سلامتی افراد را به خطر نخواهد انداخت. تزریق این گاز، بدن فرد را مجبور می سازد که در ناحیه مد نظر گردش خون بیشتری داشته باشد. این افزایش میزان گردش خون در روش کربوکسی تراپی، سبب شفاف تر و جوان تر و هم چنین روشن تر شدن پوست می شود.

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در ناحیه‌های مختلفی مانند صورت، پلک‌ها، گردن، شکم، بازوها، پاها و باسن انجام می‌شود. گاز کربن دی‌اکسید را حتی می‌توان به نقاط حساس و ظریفی مانند پوست زیر چشم هم تزریق کرد. کربوکسی عظیمیه

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب