پی آر پی چیست و چگونه باعث جوانسازی ميشود؟

 پی آر پی چیست و چگونه باعث جوانسازی می‌شود؟

‌ پی آر پی چیست و چگونه باعث جوانسازی می‌شود؟

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) از خون خود فرد تولید می شود. این غلظت یک نوع سلول خونی (پلاکت ها) است که برای لخته شدن خون حیاتی است و به قسمت آسیب دیده یا بیمار بدن فرد تزریق می شود تا بهبودی تاندون ها، رباط ها، ماهیچه ها، استخوان ها و مفاصل آسیب دیده را تسریع کند. یک مزیت کلیدی تزریق پی آر پی این است که می تواند نیاز به مواد افیونی یا حتی داروهای ضد التهابی بدون نسخه را کاهش دهد. در واقع، استفاده از داروهای ضد التهاب معمولاً باید در زمان درمان پی آر پی متوقف شود، زیرا پلاسمای غنی از پلاکت پاسخ التهابی اولیه مرتبط با بهبود را بهینه می کند. در ادامه در کلینیک آلا به طور کامل تری  پی آر پی در کرج را بررسی می‌کنیم.

تزریق PRP چگونه انجام می شود؟

تزریق پی آر پی با گرفتن یک تا چند لوله از خون شما تهیه می شود. سپس در یک سانتریفیوژ اجرا می شود تا خون را به اجزای مختلف آن جدا کند: گلبول های قرمز و سفید، پلاسما، پلاکت ها، و غیره. پلاکت ها سپس در یک پایه مایع پلاسمای خون مخلوط شده و مستقیماً به ناحیه آسیب تزریق می شوند. گاهی اوقات از تصویربرداری اولتراسوند برای هدایت تزریق استفاده می شود.  فعال شدن پلاکت های غلیظ در پلاسمای غنی از پلاکت، فاکتورهای رشدی را آزاد می کند که باعث تحریک و افزایش تعداد سلول های ترمیمی تولید شده در بدن شما می شود. این به طور قابل توجهی روند بهبود طبیعی بدن را افزایش می دهد..

روش  پی آر پی برای صورت چیست؟

روش  پی آر پی برای صورت چیست؟

 

PRP صورت عمل زیبایی نیست، بلکه یک عمل پزشکی است. فردی که این روش را انجام می دهد نمونه ای از خون شما را می گیرد و پلاسمای غنی از پروتئین و پلاکت ها را برای ایجاد PRP جدا می کند. یک سانتریفیوژ برای استخراج پلاسمای غنی از پروتئین به اطراف چرخانده می شود. پلاکت ها نیز برداشته می‌شوند سپس نمونه غلیظ شده و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) نامیده می شود. سطوح بالای فاکتورهای رشد در PRP به بهبودی بدن کمک می کند. متخصصان پوست شروع به استفاده از PRP برای تقویت رشد کلاژن کردند.

PRP صورت چگونه کار می کند؟

روش های مختلفی برای انجام PRP صورت وجود دارد. در گزینه اول، پلاسما روی صورت شما پخش می شود و پس از آن میکرونیدلینگ در سرتاسر پیشانی و گونه ها به جذب پروتئین ها کمک می کند. میکرونیدلینگ روشی است که با استفاده از سوزن های استریل، یک سری سوراخ های سطحی و ریز ایجاد می کند. هم میکرونیدلینگ و هم پی آر پی رشد کلاژن را تحریک می کنند.

گزینه دوم صورت خون آشام نام دارد. این شامل تزریق پلاسما به پوست مانند پرکننده است. مشکل اصلی پوست دو بار مورد حمله قرار می گیرد – زیر پوست و بالای آن. تحقیقات زیادی در مورد اثربخشی صورت خون آشام وجود ندارد. یک مطالعه نشان داد که شرکت کنندگانی که در یک گونه تزریق PRP و در گونه دیگر سالین دریافت کردند، در گونه های تزریق شده با PRP بهبود یافتند.

برای انجام  پی آر پی در کرج با کلینیک  الا تماس حاصل فرمایید.

مزایای پی آر پی برای صورت

PRP صورت می تواند برای افرادی که دارای چین و چروک، آسیب های ناشی از نور خورشید یا اسکار هستند مفید باشد. با قرار دادن مجدد PRP در پوست، تکثیر سلولی تشویق می شود. این امر منجر به افزایش تولید الاستین و کلاژن می شود. در نتیجه، پوست سفت‌تر، پرتر و صاف‌تر به نظر می‌رسد.

در نواحی با چین و چروک و خطوط عمیق‌تر، پزشک ممکن است از پرکننده‌های اسید هیالورونیک یا تعدیل‌کننده‌های عصبی استفاده کند. این‌ها تزریق‌های شل‌کننده چین و چروک شبیه بوتاکس هستند. فیلرها حجمی را که به طور طبیعی با افزایش سن از بین رفته است را به صورت باز می گرداند. عضلات صورت توسط نورومدولاتورها از انقباض جلوگیری می کنند. تعدیل کننده های عصبی به کاهش خطوطی که در اثر استفاده بیش از حد عضلانی ایجاد می شوند کمک می کنند. این شامل پنجه کلاغی اطراف چشم می شود. این محصولات را می توان با هم برای درمان کل صورت استفاده کرد.

چه کسانی می توانند جوانسازی پی آر پی انجام دهند؟

PRP برای اکثر افراد بی خطر تلقی می شود، اما برای افراد مبتلا به این شرایط پزشکی توصیه نمی شود:

  • هر نوع سرطان خون
  • بیماری های قلبی عروقی که نیاز به رقیق کننده های خون دارند
  • سرطان پوست در ناحیه ای که باید درمان شود

شرایط فوق بر پلاکت های شما تأثیر می گذارد، بنابراین آنها نمی توانند نتایج مورد انتظار درمان PRP را ایجاد کنند.

برای انجام  پی آر پی در کرج و مشاوره با  کلینیک الا تماس بگیرید.

 اطلاعات تماس

 آدرس: فلکه اول گوهردشت،برج پارمیدا،طبقه دوم،واحد 201

02634093136

02634093135

09352500847

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط