لیزر شاتی و رولی در کرج

دستگاه لیزر شاتی و دستگاه لیزر رولی در کرج

لیزر شاتی بهتر است یا رولی

لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن است. افراد ممکن است خواهان درمان در زیر بغل، پشت یا ناحیه بیکینی خود باشند. لیزر موهای زائد معمولاً بی خطر هستند. یک سوالی که برای همه افراد پیش از انجام لیزر پیش  می آید این است که لیزر شاتی بهتر است و یا لیزر رولی ؟ در ادامه در آلا کلینیک به طور کامل دستگاه لیزر موهای زائد شاتی و رولی در کرج بررسی می‌کنیم.

دستگاه لیزر موهای زائد شاتی و رولی در کرج

لیزر توسط  اشعه های فراصوت سبب از بین رفتن فولیکول‌های مو می‌شود. تا حدودی می‌توان گفت که  کارایی هر دو دستگاه لیزر شاتی و رولی یکسان می‌باشد. ولی نحوه عملکرد و  نتایج این دو دستگاه با یکدیگر متفاوت می‌باشند و از جهات زیادی با یک دیگر می توان این دو دستگاه را مقایسه کرد. برای درک بهتر این موضوع در ادامه  هر کدام را مجزا بررسی می‌کنیم.

لیزر رولی چیست ؟

لیزر رولی در کرج

در دستگاه های لیزر رولی، موج و اشعه ها به شکل هندپیس یا مداوم با پوست برخورد می‌کنند. اسن موضوع سبب می‌شود تماس پوست با اشعه ها بیشتر گردد بنابراین  سرعت عمل لیزر هم بیشتر خواهد بود. عملکرد لیزرهای رولی مانند دستگاه های آی پی ال یا سولاری می‌باشد که به دلیل پوشش دهی کل قسمت‌های پوست، شدت موج آن کمتر می‌باشد. این دستگاه دارای سری هندپیس مخصوص بوده که در تماس با بدن قرار می‌گیرد و با حرکت دورانی روی پوست امواج را به فولیکول های پوست می‌رساند.

فواید لیزر رولی چیست؟

در ادامه برخی از فواید لیزر رولی را به طور کامل بررسی می‎‌کنیم که عبارت هستند از:

 •   قدرت همپوشانی بالا

از بهترین مزیت های  این دستگاه این بوده که اپراتور می‌تواند بدون  هیچ محدودیتی دستگاه لیزر را در قسمت‌های گوناگون  بدن حرکت بدهد. امری که در دستگاه لیزر شاتی  کاملا امکان پذیر نیست.

 •  عدم محدودیت رنگ برای پوست

لیزر رولی موج ها را در فرکانس های گوناگون با انرژی بسیار کمتر پخش می کند. به همین علت می توان بدون هیچ محدودیتی برای کلیه رنگ پوستی از این دستگاه می‌توان استفاده کرد. تفاوتی ندارد رنگ پوست سفید و روشن است  یا گندمی و تیره، در هر صورت موج  لیزر سبب از بین رفتن فولیکول های مو می‌شود.

لیزر شاتی چیست؟

لیزر شاتی در کرج

یکی دیگر از دستگاه های لیزر، نوع شاتی آن است که دارای برگه های مستطیلی می‌باشند. این ورقه‌ها بر سطح پوست قرار می‌گیرند و با تابش موج های  لیزر به عمق پوست سبب از بین رفتن موهای زائد می‌شوند. به همین دلیل به آن ها لیزر شاتی نیز می‌گویند. سری این لیزر مثل یک تفنگ اشعه ها را شلیک می‌کند. برای قسمت های گوناگون بدن از تعداد شات های مختلف در این فرایند استفاده می‌شود که تعداد شات  مورد نیاز را اپراتور تشخیص داده و تعیین  می‌کند.

بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد در کرج

فواید لیزر شاتی چیست؟

برخی از فواید لیزر شاتی  که لیزر الکساندرایت می‌باشد به شرح زیر هستند.

 • سلامت پوست

یکی از بهترین خصوصیت این دستگاه این است که با پوست هیچ تماسی ندارد. و عدم تماس دستگاه با پوست سبب می گردد که پوست اصلا دچار سوختگی نشود.

 • تعداد جلسه های کمتر

اپراتور با  توجه به نوع پوست، مقدار ضخامت مو و حجم مو  تعداد شات دستگاه را تنظیم می‌نماید. با افزایش تعداد شات ها لیزر سریع تر انجام می‌گردد. تعداد جلسات لیزر درمانی با دستگاه شاتی حداکثر 6 جلسه می‌باشد در صورتی  که با دستگاه رولی 8 تا 10 جلسه است.

 •  بازدهی بهتر و بیشتر

طبق تحقیقات صورت گرفته ، بازدهی و نتایج لیزر با دستگاه شاتی و بهتر و حتی بیشتر می‌‎‌باشد و حدود 80 درصد از موها را  به طور کامل از زبین می‌برد.

 •   بدون درد بودن

به این دلیل که  سری لیزر شاتی است و  با پوست برخورد نمی‌کند،  و تعداد شات‌ها برای قسمت های مختلف بدن با یکدیگر گوناگون است. در نتیجه در فرایند لیزر درمانی خود هیچ دردی را حس نمی‌کنید.

 • عوارض جانبی کمتر

این دستگاه به دلیل  تنظیمات گسترده ای که دارد  و اپراتور به راحتی می‌توان آن را تنظیم کند  عوارض بسیار کمتری دارد.. اپراتور می قادر است که  با توجه به ناحیه مورد نظر و حجم موها تعداد شات ها را تنظیم کند و در نتیجه دچار عوارض نشده و احتمال سوختگی نیز دیگر وجود ندارد.

 •  بهداشتی بودن

در لیزر شاتی یا همان لیزر الکساندرایت به دلیل اینکه شما دارای سری جدا هستید  و سری فقط مختص شماست یعنی که بعد از لیزر آن را می‌برید و در جلسه بعد با خود می‌آورید، بسیار بهداشتی تر از لیزر رولی می‌باشید.

بیشتربخوانید: بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در کرج

تفاوت های لیزر شاتی و رولی ؟

تفاوت لیزر شاتی و رولی

هر دو این دستگاه ها قادر هستند که  مقدار رشد موهای زائد را کاهش دهند و سبب از بین  رفتن فولیکول های مو در نتیجه موهای زائد شوند. اما همانگونه که در بالا نیز ذکر کردیم تفاوت هایی باهم دارند که عبارت هستند از:

 • هزینه لیزر با دستگاه شاتی و ای همان دستگاه الکساندرایت بیشتر از دستگاه رولی می‌باشد.

 • ایمنی لیزر شاتی در مقایسه با  لیزر رولی بیشتر است.

 • عملکرد دستگاه شاتی  از دستگاه رولی  بهتر است.

 • دستگاه های رولی لیزر پوشش دهی بیشتر و بهتری بر روی پوست دارند.

 • سرعت انجام جلسات  لیزر در دستگاه رولی بیشتر از شاتی است

 • لیزر شاتی بهداشتی تر از لیزر رولی می‌باشد.

 • احتمال عوارض در لیزر شاتی کمتر از لیزر رولی است.

 • تعداد جلسات لیزر شاتی کمتر از لیزر رولی است.

بیشتر بخوانید : قیمت لیزر شاتی ( الکساندرایت ) در آلا کلینیک کرج

مراقبت های بعد از لیزر

مراقبت های بعد از لیزر

بعد از انجام لیزر موهای زائد چه دستگاه رولی و یا دستگاه شاتی نیاز است که یک سری مراقبت ها را جدی بگیرید و رعایت کنید تا اثر بخشی لیزر شما بهتر شود. این مراقبت ها عبارت هستند از:

 •  موهای ناحیه تحت درمان را اپیلاسیون نکنید. این موضوع سبب می‌شود روند درمان را مختل شده و فولیکول مو را تحریک کند و منجر به رشد مجدد شود.
 • هنگامی که قرمزی پوست فروکش کرد، بعد از دو هفته می‌توانید قسمت لیزر شده را لایه برداری نمایید.
 •  بعد از لیزر حداقل تا 48 ساعت از حمام های بسیار داغ، دوش گرفتن یا اتاق های بخار خودداری کنید.
 • در صورت  بروز هر نوع  رنگدانه یا تغییر رنگ، از کرم  و یا روغن ویتامین E استفاده نمایید. سبب تسکین پوست می‌شود.
 • حداقل 2 الی  4 هفته بعد  از لیزر از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و یا حمام آفتاب اجتناب کنید.
 •  میکاپ مواد معدنی را می توان در هر ناحیه صورت که با لیزر موهای زائد درمان شده است استفاده کرد. برای جلوگیری از هرگونه سوزش، تا زمانی که پوست زمان لازم برای بهبودی نداشته باشد، باید از سایر لوازم آرایشی اجتناب کرد.
 • برای جلوگیری از تحریک پوست، حداقل تا سه روز پس از درمان از استفاده از دئودورانت ها خودداری کنید.
 •  خارش یکی از عوارض نادر لیزر موهای زائد است. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که ناحیه آسیب دیده را خراش ندهید، زیرا می تواند پوست را بشکند و باعث ایجاد دلمه شود که می تواند منجر به زخم شود.
 •  اجتناب از ورزش بیش از حد تا 48 ساعت پس از درمان، هرگونه تحریک را به حداقل می رساند.

برای انجام لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر شاتی و رولی در کرج می‌توانید با آلا کلینیک تماس گرفته تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب