ازبین بردن میخچه دست کودک کرج

از بین بردن میخچه دست کودک کرج

از بین بردن میخچه دست کودک کرج

از عوامل ایجاد میخچه پا و دست در کودکان میتوان به اشکال استخوان بندي خود فرد اشاره کرد که باعث به وجود آمدن ميخچه مي شود. همچنين رعايت نکردن بهداشت پا و استفاده از جوراب ناسب(جوراب پلاستیکی) باعث ايجاد ميخجه در پا مي شود. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی از بین بردن میخچه دست کودک کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

میخچه چیست؟

میخچه در انگلیسی با نام Corn , clavus یا clavi نامیده می شود که تجمعی  از لایه های زخیم پوست است و در اثر اصطکاک یا فشار زیاد مداوم به وجود می آید. دقیقا به همین دلیل است که آن ها اکثرا لا به لای انگشتان پا یا کف پا ایجاد می شوند.

در حالی که زگیل ها ظاهری کاملا برجسته و گوشتی همراه با نقاط قهوه ای تیره دارند ، میخچه ها بیشتر شبیه به برآمدگی های پوستی ملایمی هستند که توسط پوست های خشک و زبر احاطه شده اند.

یکی از عوامل مهم دیگر که باعث تفاوت بین این دو زائده می شود این است که ؛ میخچه توسط ویروس ایجاد نمی شود و همچنین مسری نیست ( بر خلاف زگیل ).

یکی از عامل های مهم در بوجود آمدن و رشد میخچه پا ، پوشیدن کفش های تنگ یا خیلی گشاد است. در کفش های تنگ به دلیل اصطکاک و فشاری که به پا و انگشتان ایجاد می شود می تواند بوجود بیاید و در کفش های گشاد دلیل رویش میخچه لغزش پا می باشد.

ازبین بردن میخچه دست کودک کرج
از بین بردن میخچه دست کودک کرج

 

علائم میخچه دست کودک کرج

اگر میخچه روی دست رشد کرده باشد، ممکن است این علائم مشخص را داشته باشد، از قبیل:

  • پوست خشن و زرد و تکههای ناهموار روی ناخنها یا اطراف انگشت
  • حساسیتی که به تغییر فشارها واکنش نشان میدهد، مانند محکم گرفتن یا تکان دادن
  • درد هنگام انجام کار دستی، بدون دستکش
  • حساسیت در زیر ناحیه آسیب دیده
  • پوسته پوسته یا مومی شکل شدن پوست

گاهی اوقات افرادی که روی دست دستشان میخچه میزند هیچ نشانهای از درد را تجربه نمیکنند. در این گونه موارد از لحاظ وضعیت زیبایی باید آنرا درمان کرد.

ازبین بردن میخچه دست کودک کرج
از بین بردن میخچه دست کودک کرج

عوامل ایجاد میخچه دست کودک

میخچه پااز عوامل ديگر بروز ميخچه اشکال استخوان بندي خود فرد است که باعث به وجود آمدن ميخچه مي شود. همچنين رعايت نکردن بهداشت پا و استفاده از جوراب نامناسب(جوراب پلاستیکی) باعث ايجاد ميخجه در پا مي شود.

دکتر باريک بين متخصص پوست و مو مي گويد:

پوست اولين بافت در جسم است که وظيفه دفاع بدن را عليه عوامل خارجي گوناگون به عهده دارد.

يکي از عواملي که مي تواند صدمات جدي به بدن وارد کند ضربه و فشار مستمر و طولاني به پوست است.

افرادي که به دليل شغل، تفريح و ورزش مستمر به کف پاي خود فشار وارد مي آورند خصوصاً آنها که کمي انحراف در کف پا دارند دچار مشکل مي شوند.

زيرا فشار تنها بر قسمتي از پا وارد مي شود، در نتيجه پوست در آن قسمت با ضخيم شدن و افزايش قطر سعي در مبارزه با اين فشارها دارد. به پديده ضخيم شدن پوست در يک ناحيه “پينه” مي گويد. مانند پينه دست کارگران که به علت کار مداوم و سنگين با دست ها دچار اين عارضه مي شوند.

ازبین بردن میخچه دست کودک کرج
از بین بردن میخچه دست کودک کرج

 درمان خانگی میخچه کودک

۱- پوشيدن کفش در اندازه مناسب.

کفش بايد طوري باشد که عرض جلوي کفش مناسب باشد تا به انگشتان پا فشار وارد نکند.به دنبال مواد طبيعي نظير چرم باشيد و از کفش هاي بنددار استفاده کنيد.در ضمن پوشيدن کفش بزرگ به اندازه کفش تنگ مضر است.

۲- استفاده از سرکه سفيد.

مقداري از سرکه سفيد را بر روي پنبه اي بريزيد به طوري که پنبه نم دار شود بعد پنبه آغشته به سرکه را با يک باند پارچه اي بر روي قسمتي که ميخچه بوجود آمده است ببنديد به گونه اي که پنبه ي سرکه اي به طور کامل سطح ميخچه را بپوشاند. پنبه به مدت ۳ تا ۴ ساعت بر روي ميخچه باشد و بعد پنبه را برداريد تا ميخچه به مدت ۳۰دقيقه هوا بخورد.دوباره اين کار را با پنبه اي ديگر که آغشته به سرکه سفيد است به مدت ۳تا۴ ساعت انجام  دهيد.اين کار را به مدت دو هفته و روزي دو بار انجام دهيد در آخر هفته دوم شاهد خشک شدن و از بين رفتن ميخچه مي شويد.

ازبین بردن میخچه دست کودک کرج
از بین بردن میخچه دست کودک کرج

کلینیک از بین بردن میخچه دست کودک کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده . که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط