سوالات متداول راجع به لیزر موهای زائد بدن

برای اقدام به انجام هر روش درمانی، زیبایی و پیشرفته و…باید تحقیق کنید تا درمان مورد نظرتان را با اطمینان  خاطر انجام دهید.

تو این مقاله قصد داریم سوالات متداول راجع به لیزر موهای زائد بدن را پاسخ بدیم، با ما در ادامه همراه باشید.

 

کارهایی که قبل لیزر نباید انجام بدهیم؟

تا ۶ هفته قبل از درمان از اصلاح(بند انداختن) ، وکس و الکترولیز خودداری کنید زیرا لیزر ریشه­ های مو را هدف قرار می­دهد که در صورت انجام هر یک از موارد ریشه مو به طور موقت از بین می رود و اثر لیزر کاهش می یابد.از آفتاب گرفتن و سولار رفتن جدا خودداری کنید زیرا باعث سوختن سطح پوست می شود. قبل از موعد لیزر و مراجعه به کلینیک از زدن هر  گونه عطر، ادکلن، اسپری و مام خودداری کنید زیرا باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شود…

 

آیا میتوان پوست های برنزه را لیزر کرد؟

برای لیزر کردن پوست های برنزه شده توسط آفتاب یا سولاریوم باید این نکته را در نظر گرفت که این نوع پوست ها نسبت به پوست های عادی بیشتر در معرض خطرات و عوارض هستند عوارضی مانند سوختگی و …به اغلب افرادی که حمام آفتاب گرفته اند توصیه می شود تا مدت کوتاهی صبور باشند تا حالت برنزه بودن پوستشان از بین برود تا دچارسوختگی نشوند.

 

آیا با یکی دو جلسه لیزر موهای زائد،  موهای زائد از بین می روند؟

اغلب اثر لیزر روی آن دسته از موهای زائد که در فاز رشد می باشند اثرگذاری ندارد زیرا با یک یا دو جلسه لیزرکردن موهای زائد از بین نمی رود این تعداد جلسات برای همه فولیکول های مو کافی نیست. برای نتیجه بهتر و جوابدهی بهتر باید دوره درمانی خود را کامل کنید.

 

تاثیرگذاری لیزرموهای زائد روی چه کسانی بیشتر است؟

اثرات درمان موهای زائد به روش لیزر کردن بیشتر روی کسانی که موی تیره و ضخیم دارند و افرادی که پوست روشن دارند بیشتر است. اما با گذشت زمان و پیشرفت در علم پزشکی دستگاه های جدید  برای همه نوع تایپ پوست با هر طیف رنگی پوست مناسب می باشد.

 

آیا رشد مو بعد از اتمام جلسات لیزر به صورت کامل متوقف خواهد شد؟

در اغلب موارد مراجعه کنندگان بعد از اتمام دوره درمان لیزر موهای زائد خود متوجه متوقف شدن رشد موهای زائد خود به صورت دائم می شوند و امکان رشد آن ها از بین می رود. ولی مدتی احتیاج به شارژ دارد که جلسات شارژ یک یا دو جلسه سالیانه می باشد.

 

آیا لیزر مو های زائد درد دارد؟

لیزر مو های زائد درد بسیار جزئی دارد که میتوان درد آنرا به سوزن سوزن شدن تشبیه کرد و در بعضی موارد خاص احتمال دارد بعد از لیزر نشانه هایی مثل آفتاب سوختگی جزئی داشته باشید که با استفاده از ژل آلوئه ورا و یا پمادهای ترمیم کننده بعد از لیزر برطرف خواهد شد و در برابر نور آفتاب از پوست خود مراقبت کنید.

 

جلسات لیزر چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان جلسات درمانی لیزر بسته به ناحیه موردنظری که لیزر می شود و مساحت آن ناحیه زمان می برد.

 

کدام ناحیه های بدن را می توان تحت درمان لیزر قرار داد؟

لیزر مو های زائد بدن بدون هیچ محدودیتی می باشد و میتوان تمامی نواحی بدن را درمان کرد .

 

آیا درمان موهای زائد با لیزر دارای محدودیت سنی می باشد؟

برای شروع لیزر موهای زائد باید حداقل  17 سال سن داشته باشند و توصیه پزشکان به نوجوانان این نکته می باشد که تا رسیدن به بلوغ دست نگه دارند.

 

 فواید رفع موهای زائد با لیزر:

لیزر بدون آسیب رساندن به پوست تمامی موهای نواحی مختلف بدن را مورد هدف قرار می دهد و 90% آن ها را از بین می برد. موهای زائد بدن خانم ها  پس از 6 الی 8 جلسه و آقایان 10 تا 15 جلسه، به طور دائمی از بین می روند.

ممنون که تا پایان با مقاله سوالات متداول راجع به لیزر موهای زائد بدن همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

                  تمامی حقوق این قالب برای آلا کلینیک محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد طراحی و سئو مهراکت