ویتامین های ضروری برای پوست سالم

پوست یکی از قسمت های بدن می  باشد که در صورت کمبود ویتامین اثرات را به ما نمایش می دهد مانند خشکی پوست٫ چین و چروک٫ ایجاد لک و .. هیچ رازی را در خودش نگه نمی دارد!

و وقتی حال پوستتان خوب باشد اثرات آنرا به نمایش می گذارد ، رطوبت کافی٫ تمیز بودن پوست و … گاهی اوقات بخاطر تغذیه ناسالم فرد ویتامین های لازم به پوست نمی رسد که راه حل این مشکل پناه بردن به ویتامین های ضروری که در سالم ماندن این قسمت از بدن نقش مهمی ایفا می كنند. ویتامین ها نقش به سزایی در ترمیم پوست٫ آبرسانی پوست٫ سالم ماندن پوست دارند.

برای داشتن  پوستی سالم ٫ شاداب و زیبا نیاز است از لایه های زیرین و داخلی کمک گرفتن از جمله خوردن ویتامین و آشامیدن آب بطور کافی!

 

در این مقاله به  ویتامین های ضروری برای داشتن پوستی سالم می پردازیم.

 

ویتامین C :

ویتامین سی یار همیشگی پوست شماست که در تولید کلاژن سازی پوست کمک زیادی می کند و از پیری پوست و ایجاد لک جلوگیری می کند.در مقابله پرتوهای مضر خورشید، از پوست محافظت می کند.

ویتامین سی سبب درخشندگی و از بین رفتن لک های تیره پوستی می شود.و نقش به سزایی در  هیدراته ماندن پوست و آبرسانی  دارد.ویتامین سی دارای آنتی اکسیدان هایی می باشد که در سالم ماندن و درخشانندگی پوست نقش مهمی ایفا می کند.و یکی از مهمترین ویژگی ویتامین سی جلوگیری از تغییر رنگ پوست می باشد.

 

ویتامین E :

ویتامین E یکی از  ویتامین های غنی برای پوست می باشد. که مهمترین وظیفه آن آبرسانی کامل پوست می باشد. این ویتامین٫ یکی از ویتامین های ضروری پوست بشمار می رود و دشمن خشکی پوست می باشد. ویتامین سی از پوست ما در برابر پرتوهای مضر محافظت می کند. و از بروز لکه های پوستی که ناشی از اثرات مضر پرتوهای خورشید می باشد جلوگیری می کند. رادیکال های آزاد را تنظیم کرده که این تنظیم شدن باعث درخشان و روشن شدن پوست می شود.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

ویتامین B3 :

ویتامین B3 راز جوانی پوست ماست! همان اکسیر جوانی که همه به دنبالش هستند این ویتامین از پروسه پیری پوست جلوگیری کرده و پوست را آبرسانی می کند.حالت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و میزان انعطاف و کشش پوست را افزایش می دهد و باعث کلاژنسازی پوست ما می شود.

 

ویتامین D :

ویتامین دی یکی از ویتامین های مهم و واجب برای پوست می باشد. این ویتامین جوانساز طبیعی پوست محسوب می شود.ویتامین دی دارای ترکیباتی می باشد که خاصیت ضد پیری دارد، ولی این ویتامین را نمیتوان سرخود استفاده کرد این ویتامین دارای دوز های مختلف می باشد که با تجویز پزشک می توان دوز مورد نظر بدن خود را استفاده کنیم، بطور معمول این قرص هر ۱۵ یا ۳۰ روز استفاده می شود.پوست را نرم کرده و لطافت خوبی به پوست می دهد و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کرده و با پیری پوست مبارزه می کند.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

ویتامین B5 :

ویتامین B5  برای داشتن پوست سالم مهم می باشد. کارایی پوست را بهتر کرده و از دهیدراته شدن پوست جلوگیری می کند. مهمترین ویژگی این ویتامین آبرسانی قوی و طبیعی می باشد که نقش به سزایی در جلوگیری از خشکی پوست دارد.ویتامین ب ۵ در درخشان ماندن پوست نقش بسزایی دارد. بسیاری از کرم های مراقبتی دارای ترکیباتی از ویتامین ب ۵ را دارا می باشند.

 

منبع: www.hollandandbarrett.com

دیدگاهتان را بنویسید

                  تمامی حقوق این قالب برای آلا کلینیک محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد طراحی و سئو مهراکت