[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column width=”1/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”15596″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” qode_css_animation=””][vc_empty_space][vc_column_text]

کربوکسی تراپی

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column][vc_column_text]کربوکسی گاز دی اکسید کربن ( CO2) است که  یک متد پزشکی است. کربوکسی تراپی  زیر مجموعه ای از مزوتراپی محسوب می شود که در آن بجای تزریق کوکتل های مروتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. درطول درمان با وارد شدن گاز استریل دی اکسید کربن به پوست یا بافت چربی،بدن نسبت به گازی که وارد  پوست یا بافت چربی شده است واکنش نشان داده و مکانیسم یدن  در عرض چند دقیقه دی اکسید کربن را با اکسیژن جایگزین می‌کند.  در نتیجه کربوکسی تراپی شبیه به درمان با اکسیژن پرفشار است.

 

 

عملکرد کربوکسی تراپی

بدن انسان به طور طبیعی توسط سلول ها دی اکسید کربن را تولید می کند و وارد خون میشود که از طریق گردش خون و به وسیله ریه ها میزان دی اکسید کربن اضافی از بدن دفع می‎کند. بنابراین گاز دی اکسید کربن یک گاز غیر سمی می باشد. حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمیتواند آمبولی ایجاد کند و به راحتی دفع میشود. در کربوکسی تراپی ، کربن دی اکسید باعث برهم خوردن تعادل دی اکسید موجود می شود و گردش خون برای دفع کربن دی اکسید اضافه افزایش می‎یابد. پس از تزریق گاز کربن دی اکسید، جریان خون در زیر پوست افزایش می‎یابد و باعث ایجاد مویرگ‎های جدید و افزایش کلاژن و الاستین در پوست می‎شود که باعث جوانسازی پوست می شود.

 

 

موارد کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی را میتوان برای پلک، صورت، گردن،پشت دستها، باسن، و پاها استفاده شود.

 

 

کربوکسی تراپی برای چه کسانی زیان آور است ؟

1.بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی که تحت دیالیز می باشند
2.بانوان باردار
3.افرادی که پس از جراحی خون فعال در محل زخم دارند
4.بیماران مبتلا به سرطان

5.اشخاصی که تحت درمان شیمی درمانی اند
6.بیماران مبتلا به صرع
7.بیماران مبتلا به بیماری مغزی
8.بیماران مبتلا به آب سیاه (گلوکوم)

 

 

عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی عارضه ای ندارد. درد و التهاب خفیف در محل تزریق، احساس صدای خش خش در پوست و گاهی موجب کبودی در محل تزریق از عوارض گذرای این روش درمانی است که معمولا ظرف یک تا دو روز بطور کامل برطرف می شوند..

 

 

ماندگاری اثرات کربوکسی تراپی چقدر است؟

ماندگاری اثر کربوکسی به ناحیه درمان بستگی دارد، اما به طور متوسط  یک سال ماندگاری دارد و برای بعضی نقاط دائمی است. توصیه می‌شود که درمان هر 6 ماه یک بار تکرار شود.

 

 

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

  1. تا 24 ساعت از استحمام کردن و ورزش کردن مخصوصا شنا خودداری کنید.
  2. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا 24 ساعت خودداری کنید.

 

 

جهت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02634093135

02634093136

09352500847[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]