لیزر موهای زائد در کرج و گوهردشت

لیزر موهای زائد در کرج

لیزر موهای زائد در کرج

آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از موهای زائد و یا پرمویی خسته شده اید؟ همه روش های سنتی را امتحان کرده اید و نتیجه نگرفته اید؟ اگر ساکن کرج هستید و به دنبال یه راه حل هستید که دائمی باشد؟ درست آمده اید، مشکل شما را  بررسی می کنیم و راه حل آن را به شما می گوییم.

باید بگوییم که شما تنها نیستید، بلکه خلاص شدن دائمی از موهای زائد، یکی از معضلات رایج برای اکثر خانم ها و آقایان در سراسر دنیا است. روش‌های سنتی رفع موهای زائد مانند تیغ زدن، استفاده از موچین و اپیلاسیون، علاوه بر دردناک بودن، دائمی نیستند و نیاز به تکرار مداوم دارند، پس همه این روش ها را حذف کنید و به دنبال راه حلی که به شما معرفی می کنیم بروید، تا نتیجه دائمی را بگیرید چرا که شما هم میدانید که لیزر موهای زائد یک روش ایمن برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن با نتایج طولانی مدت است. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی لیزر موهای زائد در کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

لیزر موهای زائد چیست؟

در سرتاسر جهان این روش بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد بوده و بسیار محبوب و مرسوم است. عموما برای افرادی که پرمویی دارند یا خواهان حذف دائمی موهای زائد بدن خود هستند، این روش کارآیی عالی دارد. برای اینکه بتوانید بهتر با لیزر موهای زائد در کرج آشنا شوید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه باشید.

لیزر یک پرتوی نوری است. منتها نوری که ویژگی‌های فیزیکی خاصی دارد و بسیار پرانرژی است. لیزرها در پزشکی و صنعت استفاده‌های زیادی دارند. در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی‌های مختلف مثل جراحی چشم (لیزیک) استفاده می‌شود.

لیزرهای مختلفی برای حذف موهای زائد استفاده می‌شوند. فناوری‌های الکساندریت، Nd:YAG و دایود از جمله لیزرهای پرکاربرد برای حذف موهای زائد هستند. این لیزرها از نظر کاربرد باهم تفاوت دارند. مثلاً الکساندریت بیشتر برای کسانی موثر است که پوستی روشن دارند و Nd:YAG بیشتر برای پوست‌های تیره استفاده می‌شود. این تفاوت کاربردی به دلیل تفاوت خاصیت‌های فیزیکی لیزرها مثل فرکانس و طول موج است.

لیزر روی فولیکول‌ها اثر می‌گذارد. لیزر حذف موهای زائد به شکی طراحی شده که باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول‌ها شود. فولیکول‌ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می‌سازند. با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو، رشد مو برای همیشه متوقف می‌شود.

لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج
لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج

 

روش انجام لیزر موهای زائد در کرج و گوهردشت

همانطور که گفته شد لیزر یک پرتوی نور متمرکز و تک رنگ است که از انرژی بسیار زیادی برخوردار است. وجود همین انرژی قابل کنترل باعث شده است تا مصارف زیادی برای لیزر در زمینه پزشکی به وجود بیاید. یکی از مفید ترین کاربردهای لیزر استفاده از آن برای از بین بردن موهای زائد است. دستگاه لیزر موهای زائد ، برای هدف قرار دادن پوست طول موج نور را ساطع می کند ، انرژی ای که از این طول موج نور حاصل می شود به پوست و ملانین رنگدانه مو انتقال می یابد. برای حذف موهای زائد بدون آسیب رسانی به پوست، نور لیزر سلولهای بنیادی پوست را که به فولیکول مو معروف هستند مورد هدف قرار دهد. فولیکول مو در قسمت برامدگی مو قرار دارد. اگر بخواهیم موضوع مذکور را کمی ساده تر و شفاف تر بیان کنیم باید بگوییم: در زمان استفاده از لیزر مو ، رنگدانه های ملانین موجود در مو این انرژی را جذب کرده و آن را به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی باعث تخریب ریشه مو شده و شما را از شر موهای زائد خلاص می کند. از آنجا که سطح پوست نیز رنگدانه ملانین دارد، در لیزر موهای زائد آنچه که مهم است، دریافت نور لیزر توسط رنگدانه مو است و نباید رنگدانه پوست نور لیزر را جذب کند. لیزر مو زمانی بدون عارضه است که به پوست صدمه نزند و تنها به فولیکول مو آسیب رسانده و آنرا بسوزاند.

آیا لیزر موهای زائد روش موثری است؟

موهای ناخواسته معمولند و همه جا هستند. اما لزومی ندارد باقی بمانند. از طریق تکنیک های لیزر موهای زائد ، می توانیم به شما کمک کنیم پوستی صاف و عاری از موهای ناخواسته داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند درمان ، و اینکه چه کسی می تواند یک کاندیدای مناسب برای این کار باشد ادامه مطلب را بخوانید. لیزر موهای زائد در کرج موثرترین و مطمئن ترین راه برای از بین بردن موهای زائد است. همانطور که از نام آن پیداست، لیزری با طراحی ویژه برای از بین بردن موهای زائد با آسیب رساندن به فولیکول ها و جلوگیری از تولید موهای بیشتر استفاده می‌شود. در سال 2020، روش‌های حذف موهای زائد جزو سه روش رایج در دنیا بود.

لیزر انرژی تولید می‌کند که به دلیل رنگ متضاد آن در مقایسه با پوست اطراف، قادر است فولیکول مو را هدف قرار دهد. پالس‌های لیزر به فولیکول‌ها حمله می‌کنند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند و از توانایی آن‌ها برای تولید موهای جدید جلوگیری می‌کنند. تعداد جلسات لیزر موهای زائد مورد نیاز به رنگ و درشتی موهای شما، تأثیرات هورمونی و ناحیه بدن شما بستگی دارد. میانگین تعداد جلساتی که برای از بین بردن اکثریت قریب به اتفاق موهای زائد لازم است، هشت جلسه است که هر جلسه با فاصله چهار هفته از یکدیگر است. برخلاف اصلاح یا اپیلاسیون، احتمال تحریک در محل درمان بسیار کم است و استفاده از لیزر به جلوگیری از رشد موهای زائد و برجستگی‌هایی که ممکن است هنگام استفاده از تیغ یا اپیلاسیون به وجود بیایند، کمک می‌کند.

دستگاه لیزر موهای زائد جدید می‌تواند تقریباً هر ناحیه ای از بدن را عاری از وجود مو کند، از جمله:

 • زیر بغل
 • قفسه سینه
 • صورت
 • پاها
 • گردن
 • شانه‌ها
 • و دیگر نواحی بدن
لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج
لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج

بهترین زمان برای لیزر موهای زائد چه زمانی است؟

این روش برای افرادی با جنسیت، رنگ پوست، رشد و سن متفاوت جوابگو بوده و می‌تواند تاثیر زیادی در رشد یا عدم رشد موهای زائد آنها داشته باشد. جدیدترین لیزرهای موجود در بازار کارایی و تاثیر بیشتری نسبت به دستگاه‌های قدیمی لیزر دارند. همچنین باید از نظر هورمونی پایدار باشید. به همین دلیل است که توصیه نمی کنیم در دوران بارداری، شیردهی، دوران بلوغ یا یائسگی، لیزر موهای زائد را شروع کنید. بهترین زمان برای لیزر موهای زائد زمانی است که بعد از لیزر زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید. به عبارت ساده‌تر شما نباید تا 5 ماه بعد از لیزر در مقابل تابش مستقیم خورشید قرار بگیرید.

چه کسانی نباید لیزر مو انجام دهند

چنانچه سابقه بیماری یا مصرف داروی خاصی را دارید باید پیش از اقدام به لیزر موهای زائد پزشک خود را در جریان قرار دهید. در ضمن چنانچه فردی دارای سابقه موارد زیر باشد ممکن است کاندید مناسبی برای انجام لیزر مو نباشد و یا حتماً باید تحت شرایط خاص و کنترل شده از لیزر استفاده کند:

 • افرادی که باردار هستند
 • افرادی که اختلالات هورمونی دارند
 • کسانی که از داروهایی مثل ماینوسیکلین ، روآکوتان ، داکسی سیکلین ، تتراسیکلین استفاده می کنند.
 • آکنه ، آفتاب‌ سوختگی ، احساس سوزش ، درد و یا هر‌گونه مشکلات پوستی
 • افرادی سابقه بیماری های خاص مانند لوپوس دارند
 • افرادی گوشت اضافه در محل عمل دارند
 • افرادی که تبخال مکرر می زنند
 • افرادی که سابقه عفونتهایی مانند جوش چرکی دارند
 • کسانی که برای برنزه کردن در مقابل آفتاب قرار گرفته اند و یا از دستگاه سولار استفاده کرده‌اند.
 • کسانی که اخیراً پاکسازی انجام داده‌اند.
 • کسانی که در چند روز گذشته در محلی که قرار است لیزر موی زائد انجام شود، از لیزر دیگری استفاده کرده‌اند.
 • افرادی که تاتو یا خالکوبی در محل لیزر انجام داده اند
 • افرادی ایزوترتینویین مصرف می کنند
 • اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست هستید به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است فاصله زمانی حدودا ده  روزه برای لیزر صورت رعایت شود.

چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می‌شود؟

در طول لیزر موهای زائد  به شما لباس مخصوص و محافظ چشم داده می‌شود و تنظیمات تجهیزات لیزر برای هر بیمار تنظیم می‌شود. همچنین ممکن است از ژل سرد یا دستگاه خنک کننده برای محافظت از نواحی بیرونی پوست در طول درمان استفاده شود. در طول درمان با لیزر، پالس های نور در ناحیه تحت درمان ارسال می‌شود و ممکن است کمی احساس درد کنید. همیشه ممکن است اولین درمان نسبت به درمان های بعدی درد بیشتری داشته باشد. مدت لیزر بسته به ناحیه تحت درمان متفاوت است، اما می‌تواند از چند دقیقه تا یک ساعت یا بیشتر طول بکشد. پس از اتمام ممکن است به شما لوسیون، کرم ضد التهاب یا کیسه یخ برای تسکین هر گونه درد طولانی مدت داده شود.

علت این موضوع ، چرخه رشد مو در انسان است. به عبارت دیگر؛ هر تار مو، سه مرحله تکاملی را طى مى‌کند:

 • ١- مرحله رشد یا آناژن ٢- مرحله انتقالی با کاتاژن ٣- مرحله استراحت یا تلوژن

لیزر فقط روى موهایى که در مرحله رشد یا آناژن هستند، مؤثر بوده و روى موهایى که در مراحل کاتاژن و تلوژن باشند، بى تأثیر است،به همین علت یکى ازعوامل مؤثر در اثربخشى لیزر، تعداد موهاى درمرحله آناژن ناحیه اى است که لیزر مى‌شود.

لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج
لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج

 

 

لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج
لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به دلایل مختلف دارای مزایای زیادی است. در ادامه با برخی از مزایای لیزر موهای زائد آشنا خواهیم شد:

حذف موهای زائد برای طولانی مدت

زمانی که فولیکول های مو از بین بروند، دیگر رشد نخواهند کرد. این بدان معنی است که می توانید برای همیشه با موهای  زائد بدن خود خداحافظی کرده و نتایج ماندگاری کسب کنید.

حداقل عوارض جانبی

با پیشرفت‌هایی که در درمان‌های لیزری صورت گرفته، این روش‌ها درد کمتری نسبت به دیگر روشها داشته و موثرتر هستند، بنابراین شدت و تعداد عوارض جانبی کاهش می‌یابد. شایع ترین عارضه جانبی مربوط به بخش فولیکولی است: قرمزی در فولیکول که 24-48 ساعت طول می کشد.

سریع

جلسات لیزر موهای زائد کوتاه است. نواحی کوچک بدن (لب و زیر بغل) فقط 15 دقیقه طول می کشد. حتی مناطق بزرگتر تنها بخش کوچکی از روز شما را اشغال خواهند کرد. لیزر موهای زائد موهای زائد را از بین می برد و خطر التهاب، برآمدگی و خارش را به حداقل می رساند.

ایمنی

به لطف پیشرفت‌های جدید در فناوری لیزر موهای زائد، افرادی که رنگ پوست تیره دارند، اکنون از همان سطح ایمنی با افرادی که پوست روشن‌تری دارند، برخوردار هستند و دیگر نمی‌توانید به برش‌های تیغی که می‌تواند منجر به زخم‌های ناخوشایند شود، تکیه کنید.

درمان دقیق

دقت لیزر موهای زائد در کرج، آن را برای از بین بردن موهای خاص، مانند موهای ناحیه ای خاص یا بخش کوچکی از پوست، ایده آل می‌کند. ما می توانیم بین ابروهای شما را لیزر کنیم یا حتی به ریش شما فرم دهیم. علاوه بر کاهش مو، لیزر درمانی می‌تواند دفعات و جوش‌های آزار دهنده‌ایی که ممکن است بر روی پوست شما ظاهر شوند را کاهش دهد. همچنین می‌تواند از علائم تیره ای که بر روی پوست وجود دارند جلوگیری کرده و به بهبود سلامتی پوست کمک کند.

مشاهده نتایج لیزر موهای زائد

پس از هر درمان متوالی، شاهد نتایج شگفت انگیز خواهید بود. به طور کلی نازک شدن مو اولین مرحله است و بعد از یک یا دو جلسه می توانید این موضوع را مشاهده کنید. هنگامی که فولیکول ها ضعیف شدند، ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد تا فولیکول های موی تحت درمان به طور کامل ریزش کنند. همچنین توجه داشته باشید که موها فورا نمی ریزند. نتایج ممکن است به عواملی مانند ضخامت و تراکم مو بستگی داشته باشد. لیزر موهای زائد اغلب در به تاخیر انداختن رشد برای ماه ها یا سال ها موثر است اما همیشه منجر به حذف دائمی نمی‌شود. پس از اولین درمان، می توانید 10 تا 25 درصد موهای کمتری نسبت به قبل داشته باشید. اکثر بیماران به 2-6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان، اکثر بیماران برای چندین ماه یا حتی سال‌ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان خود مشاهده نمی‌کنند و زمانی که دوباره رشد می‌کند، به مراتب کمتر می‌شود و رنگ آن نیز روشن‌تر می‌شود.

کلینیک لیزر موهای زائد در گوهردشت کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد در کرج چقدر است؟

زمانی که لیزر موهای زائد به درستی انجام شود و نوع پوست فرد با تنظیمات درمان مطابقت داشته باشد، ممکن است ماندگار آنقدر طولانی شود که نتایج دائمی‌باشد. اما گاهی اوقات رشد مجدد رخ می دهد و موها ممکن است ریزتر یا روشن تر از قبل باشند و حتی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشند. اگر جوان هستید یا پس از درمان های اصلی خود دچار تغییرات هورمونی شدید، احتمالاً فولیکول های موی جدیدی رشد خواهند کرد که در طول زندگی شما موهای جدید تولید می کنند. این رشد موهای جدید قابل پیشگیری نیست، اما خوشبختانه می توان با یک دور دیگر لیزر موهای زائد در کرج آن را درمان کرد.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

ممکن است بعد از انجام درمان، در ناحیه‌ایی که لیزر شده کمی قرمزی یا تورم مشاهده شود که عادی بوده و درد طولانی برای شما به همراه نخواهد داشت. همچنین بعد از لیزر ممکن است تکنسین ممکن است به شما کیسه های یخ، کرم ها یا لوسیون های ضدالتهابی یا آب سرد بدهد تا هر گونه ناراحتی را کاهش دهید. برای قرار بعدی باید 4 تا 6 هفته صبر کنید. تا زمانی که رشد مو متوقف شود، تحت درمان قرار خواهید گرفت. می‌توانید ابزاری برای از بین بردن موها در خانه بخرید، اما از آنجایی که این یک درمان پزشکی است، بهتر است یک متخصص آن را انجام دهد. هیچ تضمینی در مورد ایمنی یا اثربخشی دستگاه های خانگی وجود ندارد. به‌علاوه، آنها وسیله‌ای آرایشی محسوب می‌شوند، نه پزشکی، به این معنی که استانداردهای ابزارهای حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنند.

 

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض جانبی

شایع ترین عوارض جانبی احتمالی که 1 تا 3 روز اول بعد از لیزر موهای زائد به وجود می آید شامل :

1- احساس درد و ناراحتی بعد از لیزر موهای زائد.
2- تورم بعد از لیزر موهای زائد.
3- سرخی بعد از لیزر موهای زائد.

عوارض جانبی نادر دیگر که ممکن است به وجود بیاید شامل :
1- تاول زدن
2- تبخال تبخال (تبخال)
3- عفونت ها
4- جای زخم
5- روشن یا تیره شدن پوست

بعد از لیزر موهای زائد تمام دستورالعمل هایی که پزشک متخصص برای شما تجویز می کند را رعایت کنید و همینطور نکاتی که قبل از اقدام به لیزر موهای زائد خود کنید را نیز رعایت فرمایید تا خطر ابتلا به عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش دهید .

ممکن است در برخی افرادی که رنگ پوست تیره دارند، در نواحی لیزر تاول دیده شود. از دیگر عوارضی که امکان دارد با آن مواجه شوید خاکستری شدن برخی نواحی یا رشد موهای بیشتر در آن نواحی است. البته ناگفته نماند این عوارض بسیار نادر هستند.

این کار را توسط یک تکنسین بدون مجوز انجام ندهید. مهم این است که به سراغ کسی بروید که بتوانید به او اعتماد کنید. قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسینی که این روش را انجام می دهد را به طور کامل بررسی کنید.

بهترین کلینیک لیزر

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد در کرج

لیزر موهای زائد در کرج هنگامی که توسط یک تکنسین مورد اعتماد انجام شود، می‌تواند نتایج طولانی مدت با حداقل عوارض جانبی را تضمین کند. برای افرادی که رنگ پوست و مو متضاد دارند، به عنوان مثال، پوست روشن و موهای تیره، بهترین عملکرد را دارد. مهم است که نواحی تحت درمان را از نور خورشید دور نگه دارید و از تجهیزات برنزه کننده استفاده نکنید. انتخاب کلینیک مناسب برای انجام لیزر موهای زائد بسیار مهم است. حتماً قبل از انتخاب کلینیک، تحقیقات لازم را انجام دهید و با متخصصان مجرب و باتجربه مشورت کنید.

همانطور که گفته شد، لیزر موهای زائد موردی نیست که در هر کلینیکی و یا به دست هر فردی  بتوان انجام داد. حتی ممکن است شما برای انجام لیزر بخاطر هزینه پایین یا نا آشنایی با این صنعت به سراغ افرادی بروید که سابقه زیادی در این زمینه نداشته باشند و به سلامت بدن شما آسیب‌های جبران ناپذیری بزنند.

یکی از کلینیک‌های مورد اعتماد در کرج که سابقه طولانی و درخشانی در این زمینه دارد، کلینیک آلا است. این کلینیک علاوه بر تخصص در این زمینه، هزینه کمتری نسبت به دیگر کلینیک‌های سطح شهر برای شما دارد و با بهره‌گیری از مجرب‌ترین متخصصان پوست و زیبایی و داشتن پیشرفته‌ترین‌های دستگاه های لیزر، خدمات لیزر موهای زائد در کرج را به بالاترین سطح کیفیت به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

همین امروز با مرکز لیزر  موهای زائد در کلینیک آلا کرج تماس بگیرید و به پوستی صاف و بدون موهای زائد دست پیدا کنید!

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

اطلاعات تماس

تلفن تماس :  02634093135  –  02634093136 –  09352500847

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب