بلفاروپلاستی فوقانی در کرج

بلفاروپلاستی فوقانی در کرج

بلفاروپلاستی فوقانی در کرج

هدف از جراحی بلفاروپلاستی فوقانی، بهبود انحنای طبیعی پلک چشم، آشکارسازی پوست پلک و نازک جلوه دادن خط پلک فوقانی و از بین بردن برآمدگی کیسه‌های چربی است که با افزایش سن به‌وجود می‌آیند. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی بلفاروپلاستی فوقانی کرج را بررسی می‌کنیم و همچنین هزینه بلفاروپلاستی فوقانی در کرج شرح میدهیم پس با ما همراه شوید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی واژه‌ای یونانی بوده که از لغتهای “بلفارو” به معنی پلک و “پلاستی” به معنی تغییر، تشکیل شده است. پس بلفاروپلاستی به معنی جراحی پلاستیک پلکها می‌باشد. بلفاروپلاستی برای جراحی پلکهای بالایی و پایینی استفاده می‌شود. عمل جراحی برای ترمیم و تأمین زیبایی انجام شده . هدفش بهبود ظاهر پلکهای بالایی و پایینی بوسیله برداشتن یا تغییر موقعیت بافتهای اضافی و همچنین تقویت و بهبود بافتهای نرم مجاور است.
در اثر افزایش سن و عوامل ژنتیکی تغییراتی در پلک بالا به‌وجود می‌آید. از جمله: افتادگی پلکهای بالا، شل شدن پوست و برآمدگی چربی اُربیت. بلفاروپلاستی پلک فوقانی شامل بریدن پوست اضافی و شکل‌دهی به بافتهای نرم (شامل عضله حلقوی چشم و چربی اُربیت) می‌باشد. هیچ روش غیرجراحی مناسبی در شکل‌دهی به پلک فوقانی وجود ندارد.

بلفاروپلاستی فوقانی کرج
بلفاروپلاستی فوقانی کرج

 

به چه دلیل به بلفاروپلاستی نیاز داریم؟

جراحی پلک می تواند بر روی پلک های فوقانی، پلک های پایین یا هر دو انجام شود. تا زمانی که شما به طور کلی سالم هستید، سیگار نمی کشید، دچار مشکل چشمی جدی دیگری نیستید و در مورد اهداف خود برای جراحی واقع بین هستید، شما می توانید یک نامزد خوب برای انجام بلفاروپلاستی باشید. ‌

بلفاروپلاستی می تواند برای درمان موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد :

  • پوست شل یا آویزانی که باعث ایجاد چند لایه روی پلک می شود و ظاهر طبیعی پلک بالا را تحت تاثیر قرار میدهد. این اختلالات همچنین می‌توانند بینایی را نیز تحت تأثیر قرار دهند.
  • رسوبات چربی در چشم که به شکل پف در پلک ها ظاهر می‌شود.
  • حذف کیسه های زیر چشم.
  • پلک پایینِ افتاده که سفیدی زیر قرنیه را به نمایش می‌گذارد.
  • پوست اضافه و چین و چروک در پلک پایین.

در بعضی موارد، عمل بلفاروپلاستی همراه با یک روش دیگر، مثل لیفت ابرو، لیفت صورت یا جوانسازی پوست، انجام می‌شود.

بلفاروپلاستی فوقانی کرج
بلفاروپلاستی فوقانی کرج

مشاوره قبل از عمل بلفاروپلاستی فوقانی

قبل از عمل جراحی پلک باید بیمار ویزیت شود و خواسته های وی مشخص گردد، نتیجه عمل و عوارض احتمالی برایش توضیح داده شود. معاینه کامل از جمله معاینه پلک فوقانی  انجام شده و سابقه هر گونه بیماری و  جراحی در فرد داوطلب و خانواده اش بررسی شود و در صورتی که امکان انجام عمل جراحی وجود دارد بقیه توضیحات داده شود. ضمنا عکسهای لازمه از بیمار گرفته شود. آزمایشات لازم انجام شود.

هزینه بلفاروپلاستی فوقانی در کرج

هزینه جراحی زیبایی پلک بالا ( هزینه بلفاروپلاستی فوقانی ) در کلینیک آلا کرج پس از معاینه توسط جراح پلک و تعیین نوع عمل جراحی زیبایی قابل اعلام است.

بلفاروپلاستی فوقانی کرج
بلفاروپلاستی فوقانی کرج

عوارض جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد خصوصا که عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) در ارتباط با بینایی فرد می باشد. لذا توصیه می شود عمل جراحی پلک توسط پزشک ماهر و توانا انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود. احتمال عوارضی مثل عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی همیشه وجود دارد. با رعایت دستورات چشم پزشک قبل و بعد از عمل جراحی پلک احتمال بروز عوارض کاهش می یابد.

عوارض خفیف پس از عمل جراحی پلک عبارتند از :
دوبینی یا تاری دید گذرا، تورم پلک، عدم تقارن محل برش در دوطرف، جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها. این عوارض گذرا هستند. پس از چند هفته کم کم برطرف می شوند. در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل جراحی پلک، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود.

پس از عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی) در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملا بسته نمی شوند. این حالت معمولا خفیف است. پس از چند هفته به تدریج بهتر می شوند.استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند. اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن پلک روی قرینه به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خراش یا زخم قرینه گردد. که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد . باید با جراحی مجدد جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) اصلاح گردد.

بلفاروپلاستی فوقانی کرج
بلفاروپلاستی فوقانی کرج

کلینیک بلفاروپلاستی فوقانی در کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا توسط کادر بسیار مجرب و ماهر استفاده می‌شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه میباشد. پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است. برای مشاوره بلفاروپلاستی فوقانی در کرج می‌توانید با آلا کلینیک تماس بگیرید.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب