کربوکسی در گوهردشت

کربوکسی در گوهردشت

در دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی، جراحان قلب از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری‌های عروقی که ناشی از مشکلات خونرسانی به بافت‌ها یا تجمع چربی در عروق بود، استفاده کردند. نهایتاً در سال ۱۹۹۵، کربوکسی تراپی جای خود را در میان روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست باز کرد و به سرعت به یکی از روش‌های فراگیر در این حوزه تبدیل شد. عمده کاربردهای این روش در گذشته شامل از بین بردن چربی‌های موضعی و جوانسازی پوست بود. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به کربوکسی در گوهردشت می پردازیم. با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی یا کربن دی اکسید تراپی (CDT) تکنیک جدیدی در علم پزشکی محسوب نمی‌شود. اجین روش در دهه‌ی ۱۹۳۰ در کشور فرانسه ابداع شد. فرانسوی‌ها متوجه شده بودند که حمام کردن یا شنا در آبی که درصد بالایی از گاز دی اکسید کربن دارد، موجب بهبودی سریع‌تر زخم‌ها و آسیب‌های پوستی می‌شود.

"<yoastmark

کربوکسی تراپی چگونه کار می‌کند ؟

در این روش گاز کربن دی اکسید به لایه‌های زیرین پوست تزریق می‌شود. کربن دی اکسید وارد بافت‌ها شده و به صورت موضعی در محل تحت درمان انتشار می‌یابد. بدن در واکنش با افزایش میزان دی اکسید کربن، شروع به فعال‌سازی مکانیسم‌های جبرانی می‌کند.

حتماً می‌دانید که گاز دی اکسید کربن در فرآیند تولید انرژی توسط سلول‌های بدن ما تولید می‌شود. سلول‌ها با استفاده از مواد غذایی (مثل قندها) و گاز اکسیژن، در فرآیند تنفس سلولی، انرژی و دی اکسید کربن تولید می‌کنند. برای همین بدن ما به طور مداوم به اکسیژن نیاز دارد و دی اکسید کربن تولیدی را با بازدم دفع می‌کند.

از کربوکسی تراپی برای درمان چه نواحی از بدن میتوان استفاده کرد؟

با توجه به این که این روش تهاجمی نبوده و با استفاده از یک شیوه طبیعی مشکلات پوستی را از بین میبرد، از آن میتوان برای بسیاری از قسمتهای بدن استفاده کرد.

"<yoastmark

کربوکسی تراپی زیر چشم –رفع تیرگی و گودی زیر چشم

به حداقل رساندن گودی و تیرگی زیر چشم، یکی از رایج ترین کاربردهای کربوکسی تراپی است. دکتر آجایا کاشیاپ ، یک جراح پلاستیک در دهلی نو ، در یک پرسش و پاسخRealSelf ، اظهار داشته است: “عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی، باعث میشود که پوست آبی رنگ دیده شود.” وی گفت: “با تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه های مویرگی بهبود می یابند.”

کربوکسی تراپی برای جای جوش

در مورد جای زخم ها، جای جوش ها و افتادگی پوست، کربوکسی تراپی با هدف تسریع روند بهبود انجام میشود. دکترJamé Heskett ، پزشک نیویورک می گوید: “این درمان روند بهبودی را از نو شروع می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیش از پیش افزایش میدهد. برخی پزشکان می گویند، ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت(PRP) و میکرونیدلینگ می تواند نتایج را بهبود بخشد.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

. نکته حائز اهمیت در مورد این درمان این است که بر اساس بررسی های انجام شده، نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. در واقع کربوکسی تراپی تنها برای شکستن سلولهای چربی به کار برده میشود و نه از بین بردن آنها! پس اگر به دنبال یک روش دائمی جهت لاغری همیشگی هستید، بهتر است به فکر روشهای جایگزین باشید.

درمان استرچ مارک ها با کربوکسی تراپی

"<yoastmark

کشیدگی لایه های پوست سبب ایجاد استرچ مارک ها می شود، این استرچ مارک ها عموما به دلیل چاقی و یا لاغری و یا بارداری در پوست ایجاد می شوند که می تواند بر زیبایی افراد تاثیر گذار باشد و معمولا افراد از داشتن این استرچ مارک ها بر بدن خود شکایت می نمایند، خوشبختانه باید دانست که با کربوکسی تراپی می توان این استرچ مارک ها را درمان کرد.

روشن سازی پوست با روش کربوکسی تراپی

با روش کربوکسی تراپی می توان به سفید شدن پوست کمک نمود چرا که در نتیجه ی این کربوکسی تراپی گردش خون بیشتر را شاهد خواهیم بود. این عمل در نهایت می تواند منجر به سفیدی پوست گردد. این کاربرد روشن سازی پوست به واسطه ی تزریق دی اکسید کربن توانسته توجه افراد زیادی را به خود جلب نماید.

"<yoastmark

مزایا و معایب کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی در گوهردشت

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید برای درمان پوست خود از آن بهره ببرید. علت این حرف را می‌توانیم در مزایای آن جستجو کنیم:

  • یک روش درمانی سریع و کم‌تهاجمی است.
  • تیرگی زیر چشم، سلولیت‌ها و ترک‌های ناشی از چاقی را از بین می‌برد.
  • عوارض آن چند ساعت بعد از عمل ناپدید می‌شود.
  • تزریق دی‌اکسید کربن جریان خون را افزایش داده و سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد.
  • شادابی و جوانی پوست را افزایش می‌دهد.
  • نیازی به بی‌هوشی ندارد و درمان به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.

تاکنون هیچ عیب خاصی برای کربوکسی تراپی گزارش نشده است. تنها ممکن است پس از درمان دچار عوارض جانبی شوید که البته ظرف چند ساعت از بین می‌رود. همچنین مدت ماندگاری کربوکسی تراپی طولانی نبوده و برای حفظ نتیجه باید درمان را به‌صورت مداوم انجام دهید.

کربوکسی در گوهردشت

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب