کربوکسی تراپی صورت کرج

کربوکسی تراپی صورت کرج

کربوکسی تراپی صورت کرج

پژوهش‌های نسبتاً زیادی در حوزه‌ی کربوکسی تراپی انجام شده که همه‌ی آن‌ها نشان از تاثیر بالا و عوارض کم این روش درمانی می‌دهند. کربوکسی تراپی می‌تواند به بهبود انعطاف‌پذیری، افزایش خونرسانی، محو کردن چین و چروک‌ها، تحریک کلاژن سازی و از بین بردن چربی‌های موضعی پوست کمک کند. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی کربوکسی تراپی صورت کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

کربوکسی تراپی چگونه انجام میشود؟

انجام‌ کربوکسی تراپی بسته به ناحیه ی مورد هدف درمان ، متفاوت میباشد اما مکانیسم کلی همه ی آنها یکسان است.

کربوکسی تراپی را میتوان روشی تقریبا بدون درد نامید برخی از متخصصین در ابتدای کار از کرم بی حس کننده در محل مورد نظر استفاده میکنند و سپس تزریق را انجام میدهند .

با ورود کربن دی اکسید به لایه های زیرین پوست و افزایش co2 بدن مکانیسم های جبرانی را فعال میکند.

ساده ترین توضیح این شیوه این است که این تکنیک فعالیت های طبیعی خود بدن را تحریک میکند که حدودا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به زمان نیاز است.

برای توضیح بهتر عملکرد کربوکسی تراپی میتوان گفت سیستم بدن انسان به گونه ای است که هموگلوبین موجود در آن تمایل بالایی به چسبیدن به گاز co2 دارد به همین علت هنگامی که این گاز به پوست تزریق میشود .

هموگلوبین ، اکسیژن را برای چسبیدن به co2 از خود رها کرده و اکسیژن رها شده در بافت باعث افزایش جریان خون در آن ناحیه میشود و پزشکان از این اثر فیزیولوژیک استفاده کرده و در نواحی مورد نظر عمل جوانسازی و روشن سازی را انجام میدهند .

در هر قسمت سطح co2 بیشتر باشد میزان خونرسانی برای اینکه هر چه سریعتر co2 را برای دفع به ریه برساند بیشتر میشود در پی این اتفاق میزان ساخت عروق جدید و کلاژن سازی افزایش پیدا کرده و اثرات ضد التهابی نیز بیشتر میشود اتفاق افتادن تمام این مکانیسم بطور همزمان در بدن میتواند فرد را به شیوه ی درمانی زیبایی بسیار ایده آلی برساند.

کربوکسی تراپی صورت کرج
کربوکسی تراپی صورت کرج

 

 

مزایای روش کربوکسی تراپی

1- درمانی ایمن و بی خطر
2- در تایمی کوتاه میتوان نواحی وسیعی از بدن را تحت درمان قرارداد
3- این روش برای قسمت های زیادی از بدن قابل انجام است
4- تکنیک کربوکسی تراپی به علت هزینه مناسب نسبت به دیگر روش ها میتواند گزینه ی مناسبی باشد.

 

مراقبت های پس از انجام کربوکسی تراپی صورت کرج

بدان جهت که این روش تکنیکی بسیار موفق بوده و عوارض سختی ندارد نیاز به مراقبت های شدیدی نیز ندارد. اما بهتر است فرد در ساعات اولیه ی پس از انجام کربوکسی از نفوذ آب و رطوبت به بدن خود پیشگیری کرده و از حمام و شناکردن اجتناب شود. اگر از کربوکسی تراپی در ناحیه ی صورت استفاده کرده اید. پس از درمان در معرض شدید نور خورشید قرار نگرفته .

  • از ضد آفتاب و آبرسان استفاده شود.
  • تا چند روز پس از درمان از آرایش خودداری شود.
  • بهداشت محل درمان را کنترل کنید تا عفونتی اتفاق نیفتد.
  • پس از انجام کربوکسی به هیچ وجه محل درمان شده را ماساژ ندهید مگر اینکه پزشک از شما بخواهد.
  • حداقل تا ۲۴ ساعت پس از کربوکسی از ورزش های شدید خودداری کنید.
  • ، برای پیشگیری از تورم مراقب تغذیه ی خود باشید و از مصرف زیاد نمک بپرهیزید.
کربوکسی تراپی صورت کرج
کربوکسی تراپی صورت کرج

آیا کربوکسی تراپی برای پوست تأثیر همیشگی دارد؟

همواره هنگامی که برای انجام ترمیم و جوان سازی پوست به پزشک مراجعه شود. پزشک با توجه به شرایط تعداد جلسات انجام کربوکسی تراپی را معین می‌کند. این جلسات با فواصل چند هفته‌ای از یکدیگر قرار می‌گیرند و فرد هر چند هفته یک بار به انجام کربوکسی تراپی می‌پردازد.

به عبارتی اگر طول در مان را 10 جلسه در نظر بگیریم و هر دو هفته این عمل را انجام دهیم در حدود 2 سال فرآیند به طول می‌انجامد و در هرمرحله تزریق بهبود و بازسازی بیشتر صورت می‌گیرد.

به طوری که در مراحل پایانی پوست به تغییر محسوسی نسبت به حالت اولیه داشته است.

پس از کامل شدن درمان ماندگاری کربوکسی تراپی تا 2 سال می‌تواند ادامه داشته باشد. برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که تکرار هرسال یک مرتبه تزریق می‌تواند بسیار مؤثر باشد. میزان اثر کربوکسی تراپی به شرایط جسمانی فرد نیز بسیار بستگی دارد.

مثلاً وجود بیماری‌های عفونی یا کم خونی و یا پرکاری یا کم کاری تیروئید باعث جلوگیری از نتیجه مناسب می‌شود. به همین دلیل پزشک باید در جریان قرار گیرد تا قبل از انجام کربوکسی تراپی مشکلات این چنینی را رفع کند. تا بهترین نتیجه حاصل شود.

در هنگام انجام این درمان بهتر است از استرس‌های نا به جا و رژیم غذایی سنگین اجتناب کرد تا تزریق گاز کربن دی اکسید با بهترین تأثیر همراه شود.

 

بیشتر بخوانید:

کربوکسی تراپی صورت کرج
کربوکسی تراپی صورت کرج

تاثیر کربوکسی تراپی در درمان تیرگی زیر چشم

در پایخ به سوالات رایج شما کاربران از بخش سلامت پوست و موی نمناک در این رابطه باید بگوییم که گودی ها و تیرگی های زیر چشم معمولا در اثر گردش خون ضعیف به وجود می آیند.

تزریق گاز دی اکسید کربن باعث کاهش این تیرگی ها شده و رنگ روشنی را به پوست هدیه می دهد. اما طبق نظر کارشناسان چنانچه تزریق دراین ناحیه به دست افراد مبتدی صورت بگیرد ممکن است گاز تزریقی به عضلات چشم نفوذ پیدا کند و خطر کوری چشم را به همراه داشته باشد.

 

تاثیر تزریق گاز co2 بر جوانسازی پوست گردن

با استفاده از تزریق گاز می توان به کلاژن سازی و جوان سازی پوست کمک کند .اما تزریق این گاز برای جوانسازی پوست گردن مناسب نیست. زیرا وارد کردن فشار بالاتر به ناحیه گردن، ممکن است به نای فشار بیاورد و ایجاد خفگی کند.

کربوکسی تراپی صورت کرج
کربوکسی تراپی صورت کرج

مرکز کربوکسی تراپی صورت کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب