کربوکسی تراپی در کرج

کربوکسی تراپی در کرج

کربوکسی تراپی در کرج

پژوهش‌های نسبتاً زیادی در حوزه‌ی کربوکسی تراپی انجام شده. که همه‌ی آن‌ها نشان از تاثیر بالا و عوارض کم این روش درمانی می‌دهند. کربوکسی تراپی می‌تواند به بهبود انعطاف‌پذیری، افزایش خونرسانی، محو کردن چین و چروک‌ها، تحریک کلاژن سازی و از بین بردن چربی‌های موضعی پوست کمک کند. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی کربوکسی تراپی در کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

کربوکسی تراپی در کرج
کربوکسی تراپی در کرج

تاریخچه کربوکسی تراپی

اولین بار از این روش درمانی در سال 1930 در فرانسه استفاده شد. زمانی که حمام کردن در استخرهای آب غنی از دی اکسید کربن باعث تجدید پوست و کمک به بهبود سریع زخم ها شد. در دهه های گذشته

  • این روش درمانی به روش های مختلفی برای
  • بهبود سلامت پوست،
  • صاف کردن چربی های ناخواسته و کمک به برخی شرایط پزشکی

مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه این روش درمانی پیچیده می تواند برخی از سرسخت ترین بیماری های پوستی از جمله علائم کشش، جای زخم، سوختگی و حتی سلولیت را برطرف کند.

این روش شامل استفاده درمانی از CO2 .از راه پوست یا زیر جلدی برای درمان بیماران با اختلالات عروقی است. از اواخر دهه 1990، زمانی که وزارت بهداشت ایتالیا برای اولین بار دستگاه های CO2 درمانی را تایید کرد، این روش به عنوان یک درمان سرپایی مورد استفاده قرار گرفت.

 

کربوکسی تراپی

کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن (CO2) بوده و در کربوکسی تراپی گاز CO2 از طریق مجموعه ای از تزریق های کوچک با سوزنی نازک به زیر پوست انجام میشود . این تکنیک شبیه به مزوتراپی است، به استثنای مسئله تزریق گاز کربن دی اکسید (در کربوکسی‌تراپی) که در مقابل مخلوطی از ترکیبات مایع (در مزوتراپی) قرار می‌گیرد. بدن این افزایش گاز دی اکسید کربن در زیر پوست را به عنوان کمبود اکسیژن شناسایی می کند و جریان خون را در این منطقه افزایش می دهد تا تعادل را دوباره برقرار کند .

این افزایش گردش خون موجب ایجاد مویرگ‎های جدید و افزایش کلاژن و الاستین در پوست می‎گردد. به این ترتیب از طریق کربوکسی تراپی، جوانسازی در پوست صورت می‎‎گیرد . از این تکنیک به منظور جوانسازی ، ترمیم سیاهی و گودی پای چشم ،کاستن از چروک ها و ترک های پوستی و کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها استفاده می شود.

کربوکسی تراپی در کرج
کربوکسی تراپی در کرج

کربوکسی تراپی در کرج چگونه انجام می‌شود؟

نحوه‌ی انجام کربوکسی تراپی بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان است می‌تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی مکانیسم عمل کربوکسی تراپی یکسان است. دی اکسید کربن در بدن ما در همه زمان‌ها وجود دارد. ما در تنفس اکسیژن مصرف و در بازدم دی اکسید کربن را از بدن خارح می‌کنیم. دی اکسید کربن به گردش خون بدن کمک می‌کند. همه‌ی سلول‌های بدن صرفه نظر از کار خود (سلول‌های قلب، مغز، پوست) دی اکسید کربن را به عنوان ضایعات ازخود خارج می‌سازند.

بنابراین، ما در تنفس اکسیژن را به ریه می‌رسانیم و سپس به سلول‌های قرمز انتقال یافته و به سلول‌ها می‌رود تا بتوانند فعالیت و سوخت و ساز خود را انجام دهند و سپس سلول دی اکسید کربنِ آزاد کرده را به خون داده تا آن را دفع کند. در کربوکسی تراپی وقتی دی اکسید کربن به سلول‌ها تزریق می‌شود، سلول با مقدار زیادی دی اکسید کربن مواجه می‌شود.

در نتیجه گردش خون در آن نقطه افزایش می‌یابد. تا این دی اکسید کربن اضافی را دفع کند و همچنین میزان اکسیژن بیشتری به این نقطه رسانده می‌شود. در نتیجه‌ی این تغییرات، سلول‌ها و سیستم گردش خون فریب می‌خورد. درمان کربوکسی تراپی باعث می‌شود که در نواحی مانند دور چشم که به دلیل عدم گردش خون تیرگی به وجود آمده است و یا در سلولیت‌ها گردش خون افزایش یابد و درمان صورت گیرد.

کربوکسی تراپی تقریبا همیشه بدون درد است. بعضی از پزشکان پیش از واردن کردن سوزن‌ها، روی ناحیه‌ی تزریق کمی کرم بی‌حس کننده می‌زنند. کربوکسی تراپی یک عمل سرپایی است و معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

کربوکسی تراپی در کرج
کربوکسی تراپی در کرج

موارد منع مصرف

  • ابتلا به عفونت در ناحیه تحت درمان
  • در دوران بارداری
  • بیماران قلبی- عروقی و هموفیلی
  • مبتلایان به دیابت کنترل نشده

هزینه کربوکسی تراپی در کرج چقدر است؟

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص هزینه این متد درمانی، میتوانید در یک جلسه مشاوره با متخصصین ما شرکت کنید. هزینه این عمل، بسته به ناحیه تحت درمان، هدف از انجام درمان، کلینیک انتخاب شده و تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است. بنابراین بهتر است برای اطلاع از هزینه ها، درست بر اساس شرایطی که در آن قرار دارید، حتما با ما در ارتباط باشید.

کربوکسی تراپی در کرج
کربوکسی تراپی در کرج

بیشتر بخوانید:

مرکز کربوکسی تراپی در کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

 

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب