کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

یکی از روش های جوانسازی پوست و ترمیم جای زخم و اسکار که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است کربوکسی تراپی است. این روش به دلیل کم هزینه بودن و کم تهاجمی بودن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

تاریخچه کربوکسی تراپی در سلامت پوست

اولین بار از این روش درمانی در سال 1930 در فرانسه استفاده شد. زمانی که حمام کردن در استخرهای آب غنی از دی اکسید کربن باعث تجدید پوست و کمک به بهبود سریع زخم ها شد. در دهه های گذشته، این روش درمانی به روش های مختلفی برای بهبود سلامت پوست، صاف کردن چربی های ناخواسته و کمک به برخی شرایط پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه این روش درمانی پیچیده می تواند برخی از سرسخت ترین بیماری های پوستی از جمله علائم کشش، جای زخم، سوختگی و حتی سلولیت را برطرف کند.

این روش شامل استفاده درمانی از CO2 از راه پوست یا زیر جلدی برای درمان بیماران با اختلالات عروقی است. از اواخر دهه 1990، زمانی که وزارت بهداشت ایتالیا برای اولین بار دستگاه های CO2 درمانی را تایید کرد، این روش به عنوان یک درمان سرپایی مورد استفاده قرار گرفت.

کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج
کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

 

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی چگونه است؟

گردش خون ضعیف تا حدودی دلیل سلولیت و تیرگی زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان ضایعات آزاد می کنند. گلبولهای قرمز اکسیژن مورد استنشاق شما را گرفته .و آنرا به بافت منتقل می کنند . سپس دی اکسید کربن را از بافت ها می گیرند و سرانجام ، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می یابد.
پزشک با تزریق دی اکسید کربن می تواند گردش خون را به یک ناحیه خاص افزایش دهد . باعث شود گلبول های قرمز خون به منطقه بیایند. با رسیدن سلولهای خونی به محل ، گردش خون افزایش می یابد. این کار باعث ترمیم سطح ،ارتجاعی پوست و در صورت باعث کاهش تیرگی زیر چشم کلاژن سازی و از بین رفت چین و چروک و درخشش پوست می شود.

جای زخم و بخیه

حتما شما هم تجربه داشته اید که در مواقعی به علل مختلف روی پوست دست یا صورت زخم هایی ایجاد شدند و یا در اثراتفاقاتی باید بخیه ای رو پوست شما زده می شده است. جای زخم و بخیه در برخی از مواقع بهبودی کامل پیدا نمی کنند و می توانند در ظاهر افراد اثرگذار باشند.

دراین میان بسیاری هستند که به دنبال بهترین روش درمانی هستند تا بهبودی کامل حاصل شود و محل زخم و بخیه به طور کامل از بین برود.

کربوکسی تراپی جای بخیه ها در کرج

در بافتهای تحت درمان با CO2 زیر جلدی نیز افزایش در مقادیر TcPO2 یا اکسیژن در بافت پوست گزارش شده است. این پدیده مربوط به افزایش جریان ناشی از هیپرکاپنی افزایش (CO2) و در دسترس بودن اکسیژن محلی بیشتر به دلیل افزایش آزادسازی اکسیژن از هموگلوبین مربوط به کاهش pH و خاصیت اثر بوهر است.

بنابراین امروزه امکان درمان با مونوکسید کربن به صورت ایمن امکان پذیر است و اثبات شده که در درمان هیپوکسی بافت موثر است و به همین دلیل به عنوان بخشی از یک استراتژی درمانی برای ضایعات پوستی از جمله زخم هایی که دچار هیپوکسی هستند به کار می رود.

کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج
کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

بیشتر بخوانید:

درمان حای بخیه با کربوکسی تراپی

انجام این روش معمولا بدون درد می باشد زیرا سوزن مورد استفاده در آن بسیار کوچک است. بنابراین جای زخم یا برش روی پوست باقی نمی ماند. همچنین چون جای زخم و اسکار دارای اعصاب نیستند تزریق با سوزن معمولا دردی را ایجاد نمی کند.

عوارض شناخته شده ای درباره این روش گزارش نشده و در واقع می توان از آن به عنوان یکی از ایمن ترین روش های زیبایی و ترمیم پوست نام برد. گرچه ممکن است بعضی از بیماران پس از تزریق اندکی خارش را در جای زخم یا اسکار داشته باشند. در موارد دیگر ممکن است احساس گزگز یا سوزن سوزن شدن را چند ساعت پس از تزریق در اطراف ناحیه مورد نظر داشته باشند.

تزریق دی اکسید کربن توسط فیلتر صورت می گیرد. تا از ورود هرگونه ناخالصی به بدن جلوگیری شود. معمولاً بهتر است چند ساعت بعد از درمان استحمام، به ویژه استحمام با آب سرد و استخرهای شنا خودداری کنید. اما هیچ محدودیتی در ارتباط با این روش درمانی وجود ندارد و افراد قادر خواهند بود به برنامه روزانه خود برگردند.

تزریق گاز دی اکسید کربن به راحتی می تواند با سایر روش های زیبایی در یک برنامه طولانی مدت ترکیب شود. این روش درمانی همه کاره برای نوسازی پوست مکمل بسیاری از روش های درمانی دیگر است.

مدت جلسات انجام شده با این روش بسته به شرایط بیمار متفاوت است. گاهی برخی از مشکلات پوستی و زخمها عمیق بوده و نیاز به چندین جلسه تزریق گاز دی اکسید کربن دارد تا نتیجه مطلوب و رضایت بخشی را ارائه دهد. تعداد جلسات معمولا توسط پزشک تشخیص داده شده و تعیین می گردد.

کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج
کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

عوارض کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

کربوکسی تراپی تا کنون هیچ عوارضی را نشان نداده است. شاید تنها عوارض کربوکسی تراپی درد و قرمزی خفیف در محل تزریق، حساس به گرما و صدای خش خش در پوست می باشد.

در برخی از موارد ممکن است در ناحیه تزریق کبودی خفیفی ایجاد شود که موقتی بودن و بعد از چند ساعت یا چند روز بدون هیچ درمانی از بین می رود.

آیا کربوکسی تراپی جای بخیه درد دارد

به خاطر استفاده از سوزن های بسیار ریز و کوچک فرد درد بسیاری را حس نمی کند و ممکن است فقط یک درد اندک همراه با سوزش داشته باشد که با استفاده از بی حسی موضعی این درد کم خواهد شد.

کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج
کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

مرکز کربوکسی تراپی جای بخیه در کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط