کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

عبارت کانتورینگ صورت به معنای ایجاد سایه روشن‌های متناسب در چهره است که با چندین روش انجام می‌پذیرد .که یکی از این روش‌ها مراجعه به پزشک زیبایی و پوست، جهت ایجاد برجستگی‌ها و متناسب سازی عرض و ارتفاع چهره از طریق تزریق ژل‌های هیالورنیک اسید توسط پزشک مجرب می‌باشد. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج بیشتر با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

ابزارهای مورد نیاز کانتورینگ

برای انجام زاویه سازی صورت سعی کنید به سراغ لوازم آرایشی باکیفیت بروید تا این کار به بهترین نحو ممکن انجام شود.

اولین مورد کانسیلر ها هستند که به دو صورت جامد و مایع در بازار وجود دارند. اگر میخواهید از گریم های پر رنگ ولعاب در صورت خود استفاده کنید بهتر است از کانسیلر های مایع استفاده کنید .

اگر میخواهید یک گریم ساده و کم رنگ داشته باشید، بهتر است از کانسیلر های جامد استفاده کنید.

مورد دومی استفاده از یک برس و یا یک پد آرایشی به منظور محو کردن خطوط تیره و روشن.

لازم است که شما باید بر اساس ابزار کانتوری که خریداری کرده اید آنرا انتخاب کنید. برای کانسیلر های مایع بهتر است از پد آرایشی و کانسیلر های جامد از یک برس یا همان براش استفاده کنید.

کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج
کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

 

چرا کانتورینگ و زاویه سازی صورت؟

صورت مهم‌ترین بخش ظاهر یک انسان است . شخص همیشه سعی می‌کند آن را آراسته نگه دارد و در نگهداری از آن کوشا باشد. اعضای مهمی همچون بینی و چشم در صورت وجود دارند که از همه آن‌ها باید مراقبت کرد تا دچار آسیبی نشوند.

گاهی عوامل زیادی می‌تواند زیبایی صورت را کمتر کند. از دست دادن وزن، پیری و لوازم آرایشی نامناسب می‌تواند پوست صورت را افتاده‌تر کند . همین باعث می‌شود که شخص دچار کمبود اعتماد به نفس شود. همچنین زاویه‌های مناسبی که در صورت وجود داشتند هم از بین خواهند رفت.

به همین دلایل، جراحی‌ها و تزریق‌های زیادی برای زیبایی صورت به وجود آمده اند که یکی از آن‌ها زاویه سازی صورت توسط فیلر است. در زاویه سازی صورت، فیلر به صورت تزریق می‌شوند و باعث می‌شوند که زاویه‌های اطراف صورت به خوبی به حالت قبل برگشته و چهره را بسیار زیبا‌تر نشان می‌دهند. در حقیقت زاویه‌ها باعث می‌شوند که فرم صورت به خوبی شکل بگیرد.

کلینیک کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

کلینیک آلا

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج
کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

روش های کانتورینگ و زاویه سازی صورت

پزشکان برای زاویه دار کردن صورت معمولاً از روش های زیر استفاده می نمایند:

 • تزریق ژل
 • لیفت با نخ
 • تزریق چربی
 • تزریق بوتاکس

کانتورينگ صورت با جراحی

برای انجام این روش که با هدف کم کردن اندازه فک و اصلاح آن انجام می شود .نیاز به ایجاد تعدادی برش در قسمت های مختلف صورت و بیهوش کردن فرد می باشد.

بعد از بیهوش شدن فرد، جراح با استفاده از اره یا مته مخصوص اقدام به برش دادن استخوان ها به منظور اصلاح زوایای آن ها می کند.

این جراحی تهاجمی است، اسکار جای زخم بعد از جراحی در صورت باقی خواهد ماند، دوران بهبودی و نقاهت طولانی داشته و ممکن است در اثر بیهوشی مشکلات و عوارضی در فرد به وجود بیاید.

درمان های غیر جراحی برای کانتورينگ صورت

تزریق چربی ، تزریق بوتاکس و تزریق ژل از جمله روش های غیر جراحی هستند که برای زاویه دار کردن صورت بدون روش جراحی انجام می شوند.

تزریق بوتاکس به عضله ماستر موجب قرار گرفتن این عضله در فاز آرامش و کوچک تر شدن اندازه آن می شود. همچنین تزریق ژل و چربی با افزایش حجم نواحی مختلف همچون گونه ها، موجب باریک تر به نظر رسیدن فک می گردد.

در اثر انجام این روش ها کوچکترین درد و ناراحتی در افراد ایجاد نشده و اثرات ناشی از آن ها بلافاصله بعد از انجام مشخص خواهد بود.

با اینکه اثر تزریق همیشگی نبوده و برای حفظ تغییرات نیاز به انجام تزریق های مکرر است. اما مزایای بیشماری دارد از جمله اینکه برای انجام این روش نیاز به بیهوش نمودن فرد نبوده، دوران نقاهت ندارد و جای هیچ برش و زخمی در صورت فرد باقی نخواهد ماند.

کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج
کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل زاویه سازی صورت هستند ؟

 • افرادی که فک پهن و عریضی دارند.
 • اشخاصی که از فک مربعی برخوردارند.
 • افرادی که خط فک آن ها فاقد زاویه است.
 • اشخاصی که دارای گونه هایی لاغر یا چاق هستند.
 • افرادی که چانه آن ها فرمی دایره ای شکل دارد.
 • بانوانی که فک آن ها حالتی مشابه فک مردان دارد.

عمل زاویه سازی صورت برای چه افرادی مناسب نیست ؟

به طور کلی افرادی که از شرایط ذیل برخوردارند ، نمی توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

 • کسانی که دارای صورت بیش از حد چاق یا بیش از اندازه لاغر هستند.
 • افرادی که با افتادگی پوست روبرو هستند.
 • اشخاصی که فک پایین آن ها کوچک تر از حد طبیعی است.
 • کسانی که بینی بزرگی دارند.
 • افرادی که با عقب رفتگی چانه مواجه هستند.
 • افرادی که بخش فوقانی صورت آن ها نسبت به بخش تحتانی صورتشان ، کوچکتر و باریک تر است.
کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج
کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت

افرادی که عمل زاویه سازی صورت انجام داده اند . پس از این فرآیند زیبایی ، ملزم به انجام یکسری دستورات مراقبتی می باشند که از سوی پزشک معالج شان درخواست می شود.

رعایت دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از زاویه سازی صورت ، می تواند حصول نتایج مطلوب از عمل زاویه سازی صورت را به میزان قابل ملاحظه ای محقق نماید.

 • توصیه می شود تا 4 ساعت بعد از عمل ، به هیچ عنوان از مواد آرایشی استفاده نفرمایید.
 • تا 7 روز پس از انجام عمل زاویه سازی صورت ، باید از خوردن غذاهای سفت بپرهیزید.
 • وارد آوردن هر گونه فشار بر روی موضع ، تا 4 ساعت پس از عمل اکیدا ممنوع می باشد.
 • توصیه می گردد تا 48 ساعت بعد از عمل ، صرفا طاقباز بخوابید و از خوابیدن به روی شکم اجتناب فرمایید.
 • از انجام هر گونه فعالیت ورزشی سنگین تا 24 ساعت پس از انجام عمل کانتورینگ صورت ، خودداری نمایید.
 • از رفتن به استخر و سونا تا یک هفته بعد از عمل مادلینگ ، پرهیز کنید.

هزینه کانتورینگ و زاویه سازی صورت کرج

به طور کلی زاویه سازی صورت و فک ؛ با روش ها و متدهای مختلفی اعم از تزریق ژل ، تزریق فیلر و جراحی قابل انجام است.

از این رو هزینه این روش جوانسازی ؛ بسته به این که شما از طریق کدام یک از روش های مذکور ، اقدام به زوایه سازی فک و صورت خود نموده اید و همچنین با توجه به فاکتورهای متعدد دیگری ؛ برآورد می گردد و در هر فردی متغیر است.

در صورت تمایل به زاویه سازی صورت و اطلاع از هزینه های آن ، باید به مطب پزشک متخصص مراجعه نموده و مورد ارزیابی قرار گیرید.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب