عبارت کانتورینگ صورت به معنای ایجاد سایه روشن های متناسب در چهره است که با چندین روش انجام می پذیرد که یکی از این روش ها مراجعه به پزشک زیبایی و پوست، جهت ایجاد برجستگی ها و متناسب سازی عرض و ارتفاع چهره از طریق تزریق ژل های هیالورنیک اسید توسط پزشک مجرب می باشد.

کانتورینگ صورت با فیلر کرج
کانتورینگ صورت با فیلر کرج

 

زاویه سازی فک چیست ؟

زاویه سازی فک (Orthognathic) از واژه یونانی (orthos) به معانی “مستقیم” و “فک” می باشد. اورتوژناتیک یا سازویه سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری های موجود در فک و یا زیباسازی آن منجر می شود.

این ناهنجاری ها می تواند به علت کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و … باشد. بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی هدف زاویه سازی فک و صورت می باشد.

همچنین با استفاده از فیلر ها، حتی می توان انتظار از بین رفتن چین و چروک های موجود در نواحی گونه و صورت را داشت.

کلینیک کانتورینگ صورت با فیلر کرج

کلینیک آلا

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

کانتورینگ صورت با فیلر کرج
کانتورینگ صورت با فیلر کرج

در کلینیک آلا بیشتر بخوانید:

 

 

فواید تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

پس از آنکه با فیلر آشنایی پیدا کردید، بهتر است که فواید آن را هم بدانید و متوجه شوید که چرا دیگران از این روش برای زاویه سازی صورت خود استفاده می کنند. در بخش زیر با برخی از فواید فیلر آشنا خواهید شد:

 • در بسیاری از جراحی ها پزشک نیاز دارد که بخشی از صورت شما را شکاف دهد. همین باعث می شود که زخم های متعددی بر روی صورت تان ایجاد شود. در تزریق فیلر چنین چیزی وجود ندارد و شما دچار اسکار نخواهید شد.
 • برخی از جراحی ها باعث نامتعادلی در چهره می شوند. یعنی شخص با مرور زمان پیرتر می شود اما آن جراحی هنوز در همان سنین جوانی وجود دارد و عدم تقارن را در چهره ایجاد می کند. تزریق فیلر همزمان با چهره، پیر می شوند و روندی طبیعی را در خود دارند.
 • بسیاری از جراحی ها نمی توانند همان حس طبیعی را به بیمار القا کنند. در حقیقت بیمار همیشه حس می کند که یک بخش مصنوعی درون صورت خود دارد و همین وی را آزار می دهد. در تزریق فیلر از چنین چیزی خبری نیست و شخص کاملا یک حس طبیعی خواهد داشت.
 • یکی از مزایای بزرگ این تزریق، استفاده آن در دیگر جراحی ها است. از این روش زیبایی می توان در جراحی های دیگر هم استفاده کرد.تا بیمار بتواند چندین فرایند زیبایی را بر روی صورت خود انجام بدهد.
کانتورینگ صورت با فیلر کرج
کانتورینگ صورت با فیلر کرج

زاویه سازی صورت با تزریق فیلر در چه مواردی انجام می‌شود؟

  • فرو رفتگی در گونه ها و شقیقه
  • افتادگی گونه ها یا کاهش حجم آنها
  • غبغب در اطراف فک و چانه
  • چانه عقب رفته نسبت به لب بالا و بینی
  • افتادگی و شلی پوست در خط فک و محل تلاقی صورت به گردن
  • عدم تقارن دو طرفه صورت در بخش هایی مانند گونه ها و خط فک

ماندگاری کانتورینگ صورت با فیلر کرج

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با تزریق ژل بستگی به نوع ژل و نحوه مراقبتهای پس از تزریق، همچنین سوخت و ساز بدن فرد دارد. با این وجود به طور میانگین زمانی در حدود 6 الی 18 ماه را می‌توان برای ماندگاری کانتورینگ یا زاویه سازی صورت با تزریق فیلر تخمین زد.

کانتورینگ صورت با فیلر کرج
کانتورینگ صورت با فیلر کرج

بهترین روش برای کانتورینگ صورت چیست؟

همانطور که در فوق گفتیم پزشکان از روش هایی همچون تزریق چربی ، نخ گذاری، تزریق ژل یا ترکیبی از این روش ها برای زاویه سازی فک استفاده می کنند.

هر کدام از روش های اشاره شده از نظر هزینه، سختی یا آسان تر بودن کار و همچنین هزینه خصوصیات مربوط به خود را دارند. به طور مثال برای تزریق چربی :

 • چربی از بدن خود فرد استخراج می شود.
 • موضع مورد نظر حدود 1 هفته با تورم همراه است.
 • احتمالاً بعد از گذشت حدود 3 تا 6 ماه نیاز به تکرار دارد.

انجام روش تزریق ژل نسبتاً آسان تر از روش های دیگر بوده اما در صورت استفاده از ژل های مجاز و مرغوب هزینه های بالاتری نسبت به روش تزریق چربی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

نخ نیز بیشتر از نظر سفت کردن و لیفت پوست ارزش داشته و عملکرد آن در حجم دهی به خوبی چربی یا ژل نمی باشد.