پروتز سینه در کرج

پروتز سینه در کرج

پروتز سینه در کرج

پستان از بافت چربی و بافت غددی تشکیل شده است که توسط پوست احاطه شده اند و روی عضله جدار قفسه سینه قرار میگیرد. گاهی کمبود بافت سینه باعث سایز کوچک آن میشود که در بعضی از بانوان ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد کند. در این موارد بواسطه افزایش سایز سینه با پروتز پستان احساس اعتماد به نفس و رضایت بیشتری در فرد ایجاد میشود. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به پروتز سینه در کرج می پردازیم ضمن تشکر از توجه تان تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

انواع پروتز سینه طبق جنس

جنس غشای بیرونی تمامی پروتزهای سینه از جنس سیلیکون می باشد ؛ ولی مواد پرکننده آن ها با یکدیگر متفاوت است که بر این اساس ، پروتزهای سینه به دو گروه پروتزسینه سالینی و سیلیکونی دسته بندی می شوند.

پروتز سینه در کرج
پروتز سینه در کرج

پروتز سالینی ( آب نمکی )

مواد تشکیل دهنده این نوع از پروتزها ، از آب و نمک استریل شده می باشد که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. بنابراین در صورت پارگی و نشت مواد. داخلی این نوع از پروتزها نباید نگران بود. ، چرا که به راحتی جذب بدن شده. و در نتیجه برای فرد مشکلی به وجود نخواهند آورد.

مزایای پروتز سالینی

  • هزینه این نوع از پروتز سینه ، نسبت به نوع دیگر آن کمتر می باشد.
  • برای کارگزاری این پروتزها ، نیاز به برش های کمتری می باشد.
  • ضرورت نیاز به معاینه در افرادی که از این پروتز استفاده کرده اند ، کمتر می باشد.

مزایای عمل جراحی پروتز سینه

غالباً پس از تغییر ناگهانی وزن، بارداری و شیردهی یا به دلیل. روند طبیعی پیری، پستان ها از نظر اندازه کاهش می یابند. و گرانش نیز اثر خود را می گذارد. جراحی بزرگ کردن پستان با پروتز می تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی برای زنان سودمند باشد. و ممکن است اعتماد به نفس زن را بهبود بخشد. و تأثیر زیادی در عزت نفس او داشته باشد.

از دیگر مزایای جراحی پروتز سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش حجم و سایز سینه ها
  • اصلاح نامتقارن بودن سینه ها نسبت به هم
  • پر به نظر رسیدن سینه
  • بالا رفتن اعتماد به نفس
پروتز سینه در کرج
پروتز سینه در کرج

عوارض قرار دادن پروتز سینه شامل موارد زیر است :

خونریزی در بستر جراحی که عارضه نادری است و ممکن است در چند روز بعد از عمل روی دهد.
بروز عفونت که عارضه بسیار نادری است و در صورت بروز آن گاهی با دارو کنترل میشود ولی گاهی لازم میشود پروتز خارج و پس از کنترل عفونت پروتز دیگری جایگزین شود.
اختلال در حس ناحیه نوک سینه و هاله اطراف آن که در روزهای اول جراحی در بسیاری از افراد دیده میشود و بتدریج کاملا بهبود میابد ولی در ده درصد موارد ممکن است دائمی شود. این حالت ممکن است در عملکرد جنسی یا در مراقبتهای حین شیردهی اختلال ایجاد کند.
همیشه توسط بدن دور تا دور پروتز بافتی تشکیل میشود که در واقع واکنش بدن برای ترمیم است اگر ضخامت این بافت زیاد باشد از حالت نرمی و یکنواختی پروتز میکاهد و ممکن است بتدریج باعث عدم تقارن دوطرف شود. علت این حالت ناشناخته است و بستگی به مارک پروتز ندارد.

افراد مناسب جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز

خانم هایی که به دلیل کوچک بودن سینه های خود، اعتماد به نفسشان را از دست داده اند و از پوشیدن برخی لباس ها خجالت می کشند، می توانند از مزایای جراحی پروتز بهره مند شوند. نکته مهم این است که این افراد باید از لحاظ بدنی و فیزیکی در شرایط خوبی باشند، مبتلا به بیماری و یا اختلال پزشکی خاصی نباشند و مهم تر این که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند. با این حال افرادی می توانند از عمل جراحی بزرگ کردن سینه بهره مند شوند که:

  •  سینه هایشان از رشد کافی برخوردار نباشد و برای داشتن سینه هایی بزرگ تر که مطابقت بیشتری با اندازه و شکل بدن آن ها دارد، عمل پروتز سینه را انتخاب کنند.
  •  سینه هایی نامتقارن داشته باشند.
  • خانم هایی که تحت عمل جراحی ماستکتومی یا جراحی سینه قرار گرفته اند. زیرا ممکن است برای بازسازی پستان خود عمل پروتز را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط