مزوتراپی موی سر کرج

مزوتراپی موی سر کرج

مزوتراپی موی سر کرج

مزوتراپی در اصل یک روش درمانی جایگزین است . که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار میرود. اثربخشی این روش از طریق تنظیم مقدار عوامل رشد، پروتئینها و ویتامینها در پوست سر بیمارانی است که دچار ریزش مو شدهاند. بدون تردید، مزوتراپی امروزه به عنوان یکی از سریعترین راهکارها برای درمان ریزش مو از طریق بازیابی تعادل هورمونی و غلبه بر تأثیر منفی هورمون دیهیدرو تستوسترون (DHT) بر ریزش موی سر شناخته میشود. روشی که بدون نیاز به جراحی و بانک مو بهترین نتیجه را از طریق کارکردی غیر تتهاجمی بر جای میگذارد.در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی مزوتراپی موی سر کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

مزوتراپی مو چیست؟

می توان گفت که مزوتراپی درمان ریزش مو شامل تزریق دوزهای بسیار کمی از ترکیبات دارویی، مواد مغذی ، ویتامین های موثر ، تنظیم کننده های هورمونی ، اسیدهای آمینه ، گشاد کنندهای عروق و غیره در داخل پوست است که سبب تحریک رشد مو می شود. بنابراین به عنوان یک بهترین روش و درمان برای پیشگیری از طاسی و ریزش مو استفاده می شود.

بعد از کاشت مو ، گاهی از مزوتراپی برای رشد مجدد مو در ناحیه کاشته شده استفاده می شود . زیرا باعث تقویت و تسریع رشد فولیکول های جدید می شود. با این حال ، می توان از مزوتراپی مو به عنوان یک درمان مستقل بدون کاشت مو قبلی نیز استفاده کرد . اینکار قبل از ضرورت جراحی کاشت مو ، از ریزش مو جلوگیری می کند.

مزوتراپی موی سر کرج
مزوتراپی موی سر کرج

 

مکانیزم مزوتراپی مو و نتایج پس از آن

در ابتدا موهای سر مشتری توسط پزشک مورد معاینه قرار می‌گیرد . نواحی که از ریزش موی بیشتری برخوردار هستند، برای انجام مزوتراپی مشخص می‌شوند. در مرحله‌ی بعد، تزریق‌های مزوی مو در این نواحی باعث توقف در ریزش و بازیابی سرعت رشد مو در فولیکول‌های سالم و ضعیفی می‌شود . که تغذیه و تقویت آن‌ها با استفاده از مزوتراپی میسر می‌شود.

حالت بعدی، مواردی را شامل می‌شود که در آن ریزش مو در سر به قدری زیاد بوده که منجر به طاسی نواحی مشخصی در سر شخص شده است. در این‌گونه موارد پس از معاینه سر بیمار توسط پزشک، تزریق در نواحی مشخصی از سر که برخوردار از فولیکول‌های سالم مو هستند انجام می‌شود؛ این عمل باعث تغذیه، تقویت و بازیابیِ رشد فولیکول‌های به خواب رفته‌ی مو در نواحی طاس سر می‌شود.

تاثیرات موقتی و دائمی مزوتراپی مو

اگر بنا به هر دلیلی پس از اجرای دوره کامل مزوتراپی مو و انجام کلیه تزریق‌ها، تغذیه‌ی فولیکول‌های مو به صورت طبیعی به حالت عادی و موردنیاز برای رشد مجدد مو برنگشت؛ ادامه روند تغذیه و تقویت فولیکول به صورت مصنوعی، با استفاده از تزریق‌های مزوتراپی در طولانی مدت، قادر به ایجاد تاثیری طولانی و بعضا مادام‌العمر در پیشگیری از ریزش مو و بازیابی رشد موهای سر از فولیکول‌های سالم خواهد بود.

مزوتراپی موی سر کرج
مزوتراپی موی سر کرج

کاندیدای مناسب مزوتراپی مو

به جز آلوپسی آندروژنی، انواع دیگری از ریزش مو هم وجود دارد. که از مزوتراپی مو می‌توان برای درمان آن‌ها استفاده کرد. اگر به هر یک از انواع آلوپسی‌های زیر مبتلا هستید، مزوتراپی روش درمانی مناسبی برای شماست.

  • تلوژن افلوویوم و ریزش موی ناشی از استرس: این دو اختلال معمولاً زمانی رخ می‌دهند که بدن شما دچار استرس فیزیکی یا روانی می‌شود. مزوتراپی مو درمان بسیار خوبی برای این دو شکل ریزش مو است. مثلاً ریزش موی بعد از بارداری که به دلیل تلوژن افلوویوم رخ می‌دهد، به شکلی موثر با مزوتراپی قابل درمان است.
  • مشکلات ساقه‌ی مو: اگر ساقه‌ی موی شما به دلایلی آسیب دیده است، مزوتراپی برای شما مفید است. یکی از اثرات این روش، افزایش رشد موها و همچنین حفظ سلامت فولیکول‌های مو است.
  • آلوپسی آره‌آتا (ریزش موی سکه‌ای): مزوتراپی در برخی از افرادی که از آلوپسی آره‌آتا رنج می‌برند، بسیار موثر است. اگر ریزش موی سکه‌ای دارید و شرایطتان حاد نیست، احتمالاً کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی مو هستید.
  • کاهش سرعت رشد: اگر به هر دلیلی سرعت رشد موهای شما کم شده، مزوتراپی مو می‌تواند درمان موثری باشد.

بیشتر بخوانید:

مزوتراپی موی سر کرج
مزوتراپی موی سر کرج

آیا مزوتراپی مو دارای عوارض زیادی است ؟

در صورتیکه برای انجام مزوتراپی موی سر به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کرده . از داروهای تزریقی استادارد استفاده کنید این روش هیچ عارضه جانبی نداشته . یا دارای عوارض و خطرات بسیار اندک می باشد. که اکثر این عوارض موقتی بوده و به سرعت از بین می روند. برخی از عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از:

• سردرد: سردرد نیز یکی از عوارض احتمالی مزوتراپی است که یک روز پس از عمل مزوتراپی از بین می رود.

• حساسیت: در صورتیکه فرد به محلول تزریقی مزوتراپی حساسیت داشته باشد، علائم حساسیت پس از تزریق در فرد به وجود خواهد آمد. اما معمولا در اکثر موارد پزشک فرد مراجعه کننده را معاینه می کند تا مطمئن شود به ترکیبات مزوتراپی حساسیت ندارد.

• تورم و کبودی: این روش چون با تزریق یکسری ترکیبات خاص به پوست سر انجام می شود بنابراین مانند تزریقات دیگر احتمال ایجاد کبودی و تورم در منطقه تزریق وجود دارد که 3 تا 4 ساعت پس از تزریق از بین می رود.

• عفونت: یکی دیگر از عوارض جانبی مزوتراپی که به ندرت اتفاق میافتد عفونت می باشد که حتی برای یک تزریق ساده هم ممکن است به وجود آید.

• قرمزی و حالت تهوع

• خارش و کبودی

• برجستگی در محل تزریق

• لکه های تیره پوست

• راش

تعداد جلسات مزوتراپی موی سر

دوره درمان مزوتراپی موی سر حدودا ۱۰ – ۱۵ جلسه به فاصله حدودا سه هفته می باشد. (فاصله جلسات از شروع تا پایان متفاوت است و با توجه به شرایط هر فرد توسط پزشک تشخیص داده می شود) بعد از آن وارد مرحله بوستر خواهد شد، یعنی به این صورت که هر سال باید ۲ الی ۳ جلسه مزوتراپی تکرار شود.

بیشتر اوقات افراد پس از تکمیل درمان شاهد اثرگذاری آن می شوند. بیمار نباید وسط جلسات درمانی وقفه ایجاد کرده یا درمان را قطع کند. درغیر اینصورت نتیجه مطلوبی نخواهد گرفت.

مزوتراپی موی سر کرج
مزوتراپی موی سر کرج

مرکز مزوتراپی موی سر کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط