مزوتراپی غبغب کرج

مزوتراپی غبغب کرج

مزوتراپی غبغب کرج

غبغب در نتیجه تجمع چربی در ناحیه زیر فک و چانه ایجاد می شود که در صورت گسترش می تواند تا روی قسمت بالایی گردن را هم درگیر کند. این عارضه که یک نقص در زیبایی محسوب می شود می تواند زمینه ارثی داشته باشد و یا در نتیجه اضافه وزن بوجود آید. برای رفع غبغب دو روش جراحی و غیر جراحی وجود دارد. روش جراحی اگرچه روشی سریع است اما دوره نقاهت سختی داشته و هزینه بالایی دارد..در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی مزوتراپی غبغب کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

مزوتراپی غبغب کرج
مزوتراپی غبغب کرج

 

از بین بردن غبغب با مزوتراپی

غبغب شامل چین خوردگی های زیر چانه وگردن می باشد. امروزه از روش های مختلفی برای از بین بردن این چین خوردگی ها در این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از روش های کم تهاجم و بی عارضه برای از بین بردن غبغب، روش مزوتراپی می باشد. پس از تزریق موادی که ایجاد لیپولیز می کنند باعث از بین رفتن غبغب می شود.

این روش با یک تزریق ساده با سوزن یا نیدل های بسیارظریف به صورت سرپایی و در یک زمان بسیار کوتاه و بدون درد تزریق انجام می شود. متخصص پس از معاینه تشخیص می دهد چه نوع دارویی و در چه عمقی در محل هدف باید تزریق شود. انجام این روش در 90 درصد مواقع با توجه به نوع داروی تزریقی و تشخیص پزشک متخصص پوست و مو کافی است و هرچند با یک بار تزریق تغییرات واضح و چشمگیر نمایان می شود، ولی برای نتیجه ی بهتر دو تا سه بار تزریق پیشنهاد می گردد.

از آنجاییکه دارو دقیقا در محل مورد نظر تزریق می شود اثربخشی بسیار را برای بیمار به همراه دارد. این مواد به طور مستقیم وارد سلول های چربی شده و باعث می شود چربی های ناحیه غبغب دو هفته بعد از تزریق شروع به آب شدن کند که از طریق سیستم لنفاوی جذب می شوند و تا شش هفته بهترین نتایج بدست می آید.

بیشتر بخوانید:
مزوتراپی غبغب کرج
مزوتراپی غبغب کرج

روش انجام مزوتراپی غبغب کرج

در مزوتراپی از سوزن‌های بسیار نازک و کوتاه استفاده می‌شود تا تزریق به لایه‌ی میانی پوست (مزودرم) انجام شود. هدف از مزوتراپی برای غبغب، حذف لایه‌های چربی زیر پوست این ناحیه است. عمل مزوتراپی غبغب باید در عرض چند جلسه انجام شود تا به تدریج لایه‌های چربی خرد شوند و توسط کبد از بدن خارج گردند. رفع غبغب به روش مزوتراپی، روشی بسیار ایمن است که به مرور زمان، چهره‌ شما را متناسب خواهد کرد. موادی که از طریق سرنگ به غبغب تزریق می‌شوند، شامل «فسفاتیدیل کولین» هستند.
این ماده یک لسیتین طبیعی حاوی دو اسید چرب غیر اشباع است و از گیاه سویا استخراج می‌شود. فسفاتیدیل کولین به طور طبیعی در بدن نیز وجود دارد، اما نسخه‌ موجود در بدن حاوی اسید‌های چرب اشباع شده است.
برای اینکه پزشک بتواند فسفاتیدیل کولین را تزریق کند نیاز به یک حلال دارد.
برای این منظور از «اسید دئوکسیکولیک» استفاده می‌شود.
زمانی که این ترکیب به بافت چربی تزریق می‌شود، لایه دوگانه غشای سلولی چربی متورم و سخت شده و به مرور شروع به شکستن می‌کند. چربی‌ها کم کم به ذرات بسیار کوچک تبدیل می‌گردند و به طول کامل به کمک کبد به دی اکسید کربن و آب تبدیل شده و از بدن خارج می‌گردند.

عوارض

از آنجایی که مزوتراپی مستقیماً در ناحیه مورد نظر انجام می شود، بنابراین یا عوارض جانبی آن بسیار محدود است یا کاهش می یابد. عوارض جانبی گزارش شده از مزوتراپی عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک فوری یا با تاخیر به داروها و محلول های تزریق شده
 •  التهاب و تورم
 • عفونت های پوستی
 • ایجاد رنگدانه در محل تزریق
 • کبودی در محل تزریق
 • زخم و تغییر شکل در محل تزریق
 • پانیکولیت (التهاب بافت چربی)
 •  حالت تهوع
 •  درد
 • حساسیت
 •  خارش
 •  قرمزی
 • برجستگی در محل تزریق
 •  لکه های تیره پوست
مزوتراپی غبغب کرج
مزوتراپی غبغب کرج

تعداد جلسات مزوتراپی غبغب کرج

تعداد جلسات مزوتراپی غبغب ؛ در اوایل کوکتل مزوتراپی غبغب ، فرد می بایست در ۸ هفته نخست ، به صورت منظم و متوالی عمل تزریق را تکرار نماید. پس از آن بیمار می بایست هر ۳ ماه یکبار به مدت یک سال جلسات درمانی را دنبال و تکرار نماید تا هنگامی که نتایج و اثرات مزوتراپی غبغب ثابت گردد. به طور کلی می توان گفت به صورت میانگین ۵ جلسه درمانی جهت رفع غبغب مورد نیاز خواهد بود ولی در شماری از بیماران با توجه به شرایط و حجم غبغب به تعداد جلسات درمانی زیادتری جهت رفع غبغب نیاز است.

مراقبت های پس از مزوتراپی لاغری غبغب

 • تا ۲۴ ساعت از فعالیت های سنگین، استحمام و رفتن به استخر خودداری کنید.
 • در طول دوره درمان، انجام عملیات لایه برداری و الکترولیز ممنوع است.
 • پس از تزریق در صورت داشتن احساس درد و سوزش از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • اگر پس از ۶ هفته هنوز التهابات جلسه قبل وجود دارد تزریق مجدد را انجام ندهید.

میزان ماندگاری

میزان ماندگاری مزوتراپی غبغب ؛ ماندگاری اثرات مزوتراپی غبغب پس از یک سال تکرار و مراقبت ، تا حد زیادی طولانی مدت خواهد بود. ولی این دوام و ثبات به فاکتورهایی نظیر ورزش و فعالیت جسمی ، رژیم و برنامه غذایی ، سبک زندگی و بدن بیمار وابسته خواهد بود.

مزوتراپی غبغب کرج
مزوتراپی غبغب کرج

مرکز مزوتراپی غبغب کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

 

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب