متخصص زیبایی در کرج

متخصص زیبایی در کرج

متخصص زیبایی در کرج

با توجه به افزایش این نوع تابلو‌ها و تبلیغاتی که در این زمینه در شبکه‌های اجتماعی و تراکت‌های تبلیغاتی مشاهده می‌شود چگونه می‌توان تشخیص داد که کدام مرکز یا کدام پزشک به راستی متخصص پوست، مو وزیبایی است تا برای انجام اقدامات مورد نیاز بدون هیچ نگرانی و ترسی مراجعه کرد؟ در این بخش از مقالات آلاکلینیک به متخصص زیبایی در کرج می پردازیم. با ما همراه باشید.

با اشاره به اینکه رشته پوست جزء رشته‌های لوکس تخصص پزشکی به حساب می‌آید و برای قبولی در آن نمره بالایی نیاز است، اظهار داشت: برخی از پزشکان که هیچ دوره‌ای در زمینه تخصصی پوست ندیده اند در تابلوهایشان عنوان پوست، مو و زیبایی را ذکرمی‌کنند که باعث گمراهی مردم می‌شود.

متخصص زیبایی در کرج
متخصص زیبایی در کرج

جراحی زیبایی ساختاری

جراحی زیبایی ساختاری برای افرادی انجام می‌شود که ممکن است با نقص خاص در زمان تولد مواجه باشند. برای مثال در این رابطه می‌توان از شکاف لب و کام یا برجستگی لاله گوش نام برد. علاوه بر این از طریق این جراحی امکان درمان سایر مشکلات ایجاد شده در نتیجه تصادف‌های رانندگی، آسیب‌دیدگی، سوختگی، یا نتایج نامناسب حاصل از جراحی‌های قبلی نیز وجود دارد. از این نوع جراحی‌ها همچنین برای درمان عوارض برخی بیماری‌ها همچون سرطان پوست نیز استفاده می‌شود.

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت یک نوع جراحی است که برای بهبود ویژگی‌های ظاهری اجزا و ساختارهای صورت استفاده می‌شود. روش‌های رایج در این حالت شامل لیفت صورت، لیفت چشم، عمل جراحی زیبایی بینی، پروتز چانه و گونه، لیپوساکشن، و رفع چین و چروک‌های پوست است. به این ترتیب یک دکتر متخصص پوست از آموزش و تجربه مناسب برای درمان همه این مشکلات برخوردار می‌باشد.

متخصص زیبایی در کرج
متخصص زیبایی در کرج

تفاوت دکتر پوست و متخصص پوست چیست؟

شما برای این که بهترین نتیجه را از خدمات پوست و مو بگیرید، باید به یک متخصص پوست خوب مراجعه کنید؛ در ادامه می خواهیم پاسخ یکی از پر تکرار ترین سوالات مخاطبان سایت دکتر نیلفروش زاده را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و فرق متخصص پوست و دکتر پوست را با شما در میان بگذاریم. به طور کلی، یک پزشک برای این که به یک متخصص پوست تبدیل شود، می بایست مراحل مختلفی را بگذراند. این مراحل عبارتند از 7 سال پزشکی عمومی، دوره بورد تخصص پوست و مو، دوره فلوشیپ پوست و مو و دوره های علمی تکمیلی.

برخی از پزشکان متخصص پوست و مو برای گرفتن مدارک‌ علمی و کسب تجربه در دوره‌ های معتبر داخلی و خارجی شرکت می کنند. مثلا روشی خاص در درمان سرطان و یا کاشت مو با سلولهای بنیادی که جزو جدیدترین متدهای زیبایی و درمانی در تخصص پوست و مو محسوب می شوند. از دیگر مهارت های پزشک متخصص پوست و مو می توان به درمان تخصصی ریزش مو و انجام درمان های جوانسازی پوست صورت به کمک روش هایی از جمله تزریق ژل لب، تزریق بوتاکس و انجام عمل‌ های جراحی زیبایی دیگر مانند لیفت با نخ اشاره کرد.

متخصص زیبایی در کرج
متخصص زیبایی در کرج

بسیاری از متخصصین پوست موارد زیر را انجام می‌دهند :

1. دکترای پوست
تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد.

2. درماتوپاتولوژی
با استفاده از نمونه‌گیری و بررسی نمونه‌ها با میکروسکوپ به تشخیص بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن‌ها می پردازد.

3. جراح پوست
عمل جراحی بیماری‌های پوست، مو و ناخن‌ها را انجام می‌دهد.

4. جراحی زیبایی پوست
به درمان پوست، مو و ناخن‌ها می‌پردازد و بیشتر به ظاهر بیمار و انجام عمل جراحی زیبایی توجه می‌شود.

متخصص پوست چه دوره‌هایی را در کالج آمریکا می‌گذراند:

برای دریافت مدرک تخصص پوست٬ فرد باید با موفقیت دوره‌های ذکر شده زیر را بگذراند:

  • مدرسه پزشکی که پس از آن، فرد، پزشک (MD) یا پزشک استخوان درمانی (DO) می‌گردد.
  • دوره کالج برای دریافت لیسانس.
  • گذراندن یکسال دوره کارورزی(Intern).
  • حداقل سه سال دوره دستیاری(Residency) در رشته پوست شناسی.

پس از اینکه پزشکان تخصص پوست را دریافت نمودند برخی از آنان به تحصیلات خود ادامه می‌دهند. این دوره آموزشی فلوشیب نامیده می‌شود. دوره فلوشیب در جراحی پوست یا جراحی زیبایی/جراحی پلاستیک٬ آموزش پیشرفته جراحی است.

یا «متخصص زیبایی» وجود دارد؟

متخصص زیبایی در کرج
متخصص زیبایی در کرج

حجم زیادی از مشکلات و عوارض مرتبط با امور زیبایی، مربوط به این مساله است که گروهی افراد سودجو بوسیله عناوین جعلی و تبلیغات نادرست و اغراق آمیز مردم را دچار خطای تشخیص و انتخاب می‌کنند.

مژدهی آذر با اشاره به اینکه تخصص مجزا و آکادمیکی به نام زیبایی وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه تبلیغات در حوزه پوست و مو و زیبایی بدون نظارت کافی در جریان است و مردم نیز به دلیل عدم آشنایی، به این تبلیغات کمک می‌کنندکه شاید بعضی از این آگهی‌ها درست باشند، اما باید بیشتر دقت و بررسی کرد.
وی با بیان اینکه عده‌ای از پزشکان، بوسیله شرکت‌های واردکننده تجهیزات و محصولات زیبایی، تحت آموزش‌های کوتاه‌مدت چندساعته قرار گرفته و گواهی‌نامه دریافت می‌کنند، اذعان کرد: این گواهینامه‌ها و مدارک به بیننده چنین القا می‌کن که پزشک مذکور دوره تخصصی ویژه‌ای را در دانشگاه معتبری گذرانده و مدرک خاصی دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط