ماموپلاستی در کرج

ماموپلاستی در کرج

ماموپلاستی در کرج

شاید ماموپلاستی عملی کمتر شناخته شده باشد. چراکه به نظر می‌رسد خانم‌ها بیشتر تمایل دارند حجم سینه‌های خود را افزایش دهند و سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشند؛ اما در میان خانم‌ها افرادی هستند که سینه‌های کوچک‌تر را زیباتر می‌دانند. همچنین ممکن است اندازه سینه‌های بعضی خانم‌ها نسبت به دیگر بخش‌های بدن متناسب نبوده و کمی بزرگ‌تر باشد. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به اماموپلاستی در کرج می پردازیم ضمن تشکر از توجه تان تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ماموپلاستی چیست ؟

ماموپلاستی یک عمل جراحی زیبایی برای خانم‌ها است که به منظور تغییر حجم سینه‌ها و زیباتر کردن آن‌ها انجام می‌شود. هدف از انجام این عمل تنها زیبایی و تناسب اندام نیست، این عمل را می‌توان با اهداف درمانی و به منظور تقارن در سینه‌ها یا برطرف کردن درد گردن و شانه‌ها انجام داد.

در بعضی موارد بزرگ بودن سینه‌ها باعث اختلال در خواب یا انجام فعالیت‌های روزانه و حرکت‌های ورزشی می‌شود. به همین دلیل افراد تمایل دارند که سینه‌های خود را کوچک‌تر کنند. عمل ماموپلاستی می‌تواند به کمک بانوانی بیاید که به دلایل ظاهری، پزشکی یا روانی از حجم سینه‌های خود راضی نیستند و دوست دارند سینه‌هایی خوش‌فرم‌تر و اندامی زیباتر داشته باشند.

ماموپلاستی در کرج
ماموپلاستی در کرج

اقدامات قبل از ماموپلاستی

به طور کلی توصیه می شود قبل از تمامی جراحی های زیبایی تحقیق کافی و مشاوره های لازم صورت بگیرد تا جراح حرفه ای و مجرب انتخاب شود. مهارت جراح علاوه بر ارتباط صحیح با جراح می تواند در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد.

در جلسه مشاوره با جراح، باید تمام خواسته های مورد نظر خود را به طور کامل برای جراح تشریح کنید و از چگونگی نتیجه و روند کامل جراحی آگاه شوید.

شخص متقاضی عمل ماموپلاستی باید کاملا صادقانه تمام سوابق بیماری و مصرف دارویی خود را اعلام کند و چنانچه عادات خاصی مانند مصرف سیگار دارد بیان کند.

جراح، شخص متقاضی را از منظر خطر ابتلا به سرطان پستان با توجه به سوابق خانوادگی و معاینه تخصصی مورد بررسی قرار می دهد و بعد از اطمینان از عدم ابتلا به این سرطان معاینه های لازم مربوط به این عمل مانند کیفیت پوست و محل قرار گیری نوک و هاله پستان را انجام می دهد که شاید لازم باشد برای تکمیل پرونده فتوگرافی صورت بگیرد.

آیا عمل ماموپلاستی خطرناک است؟

هر عمل زیبایی خطرات خود را دارد به همین دلیل توصیه می شود که برای جراحی از بهترین جراح استفاده کنید تا این خطرات به حداقل برسد.

ماموپلاستی در کرج
ماموپلاستی در کرج

خطرات ماموپلاستی شامل:

  • بد شکل شدن و غیر طبیعی شدن سینه ها
  • از بین رفتن هاله نوک سینه
  • جمع شدن خون و ترشح مایع
  • اشکال در فرایند شردهی
  • عوارض مربوط به بیهوشی و… سایر عوارض پس از عمل جراحی که ممکن است رخ بدهد.

چه کسانی به انجام عمل ماموپلاستی نیاز دارند ؟

افراد با اهداف مختلفی به سمت این عمل می آیند که شامل موارد زیر است :

  • افرادی که سایز سینه بسیار بزرگی دارند و این بزرگ بودن مشکلاتی را از نظر زیبایی اندام آنها به وجود آورده است . همچنین ممکن است بر اثر وزن سینه ها مشکلاتی مانند درد شانه ها و قفسه سینه ایجاد شود ؛ این افراد برای کاهش سایز سینه مراجعه می کنند . سایز بزرگ سینه ها ممکن است افراد را در زمان انجام بعضی از فعالیت های روزانه با مشکلاتی روبرو کند . این افراد معمولا دغدغه سایز لباس های خود را نیز دارند و این موضوع به مرور زمان به یک چالش جدی برای آن ها تبدیل می شود .
  • برخی افراد سایز سینه بسیار کوچکی دارند و هدف آن ها از انجام مامو پلاستی بزرگ کردن سینه است . روش هایی مانند مامو پکسی و قرار دادن پروتز برای این افراد قابل انجام است .
  • گاهی اوقات فرد با سایز سینه ی خود مشکلی ندارد و هدف او از انجام این عمل افزایش استحکام و رفع افتادگی سینه است که ممکن است پس از شیردهی و یا با افزایش سن اتفاق بیافتد .
  • برخی افراد دچار عدم تقارن در سینه های خود هستند . به کمک ماموپلاستی ، می توان تقارن را در سینه های افراد به وجود آورد و برای رسیدن به شکل ظاهری مطلوب ، به آنها کمک کرد .

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب