مادلینگ صورت با چربی در کرج

مادلینگ صورت با چربی در کرج

مادلینگ صورت با چربی در کرج

شخص است که گرایش و میل به زیبایی در همه انسانها وجود دارد، قطعا همه‌ی انسانها یک زیبایی خدادادی در درون و ظاهرشان دارند، اما می‌توان نقاط قوت چهره خود را برجسته تر و زیبا تر کنیم تا زیباتر از قبل شویم. همانطور که می‌دانید زاویه سازی صورت به عنوان یکی از روش های زیباسازی صورت در بین خانم‌ها و آقایان طرفداران زیادی پیدا کرده و همه به دنبال اطلاعاتی در مورد انجام این کار هستند. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی مادلینگ صورت با چربی در کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

برای مدلینگ صورت با انتقال چربی ابتدا فرد باید به انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص در این زمینه بپردازد. در جلسات مشاوره و معاینه، فرد عیوب صورت خود را و همچنین انتظاراتی را که برای زاویه‌سازی صورت از طریق تزریق چربی دارد مطرح می‌کند و مشاوره‌های لازم را نیز دریافت خواهد کرد.

 

بعد از انتخاب قطعی تزریق چربی برای فرد و تعیین وقت، ابتدا ناحیه مدنظر برای استخراج چربی انتخاب می‌شود. به طور کلی باسن، شکم و ران پا محل مناسبی برای استخراج سلول‌های چربی هستند. چربی این نواحی چون مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند و زود جذب بدن نمی‌شوند به عنوان بهترین نقاط بدن جهت برداشت چربی محسوب می‌شوند. با برش‌های ریز و چند میلی‌متری و با دستگاه‌های مخصوص این کار انجام می‌شود. از آنجایی که بافت‌های چربی نیاز دارند تا به صحیح‌ترین شکل ممکن برداشت شوند، نباید در خلل برداشت هیچ آسیبی ببیند.

 

سپس چربی برداشت شده باید در دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرد تا با چرخش سریع، سلول‌های چربی از ناخالصی‌ها جدا شده و آماده تزریق گردند. این مرحله اگر به دست یک پزشک ماهر انجام شود به چربی‌ها کمتر آسیب رسانده می‌شود و تزریق چربی موفقیت‌آمیزتر خواهد بود.

مادلینگ صورت با چربی در کرج
مادلینگ صورت با چربی در کرج

انتقال چربی برای مدلینگ یا زاویه‌سازی صورت

مرحله آخر در انتقال چربی برای مدلینگ یا زاویه‌سازی صورت، تعیین دقیق محل‌های تزریق است و بعد از آن با سرنگ‌هایی که برای این کار تدارک دیده شده است عملیات انتقال چربی تکمیل می‌شود. این مراحل اغلب با بی‌حسی موضعی طی می‌شوند و بنابراین فرد در جریان کار، درد و سوزش بسیار کمی را حس خواهد کردو به دلیل اینکه چربی انتقالی از بدن خود فرد است، احتمال عفونت و انتقال بیماری‌ها بسیار نادر و کم خواهد بود؛ زیرا سیستم ایمنی بدن این بافت‌ها را به عنوان عامل بیگانه تشخیص نمی‌دهد. سلول‌ها نیز بعد از مدتی در چرخه حیا و خونرسانی قرار گرفته و صورت بعد از فروکش کردن تورم و التهاب جزئی، حالت طبیعی‌تر به خود خواهد گرفت.

مناطق مادلینگ صورت با چربی در کرج

با تزریق چربی به جهت زاویه سازی صورت، کانتورهای اطراف صورت کشیده شده و چهره به شکل V در می‌آید. در نگاه کلی، نقاط کلیدی صورت که باعث زاویه دار شدن چهره فرد می‌شود شامل برجستگی زاویه فکی، چانه وگونه‌ها است. با توجه به ژنتیک افراد ممکن است در برخی، این خصوصیات به طور ذاتی وجود داشته باشد ولی تعداد زیادی هستند که با توجه به فرم صورت خود، از این فاکتور زیبایی محروم بوده و تمایل به استفاده از روشهای دارند که بتواند در زاویه دار کردن صورت، به آنها کمک کند.

با تزریق چربی در نواحی مثل زاویه یا خطوط فکی و چانه در تناسب با همدیگر می‌توان این نواحی را برجسته کرد و به اصطلاح زاویه دار نمود و زیبایی خاصی برای کل صورت ایجاد کرد . با تزریق مقداری چربی و برجسته کردن گونه هم خطوط زاویه دار صورت در قسمت میانی کامل شده، چهره زیباتر و جذاب‌تر خواهد شد. حال نتیجه عمل شامل خط‌ دار شدن استخوان فک و بهتر دیده شدن چانه و گونه می‌شود که این خود باعث کم‌رنگ شدن یا محو غبغب نیزمی‌شود.

مادلینگ صورت با چربی در کرج
مادلینگ صورت با چربی در کرج

مزایای مادلینگ صورت با چربی در کرج

 • عدم نیاز به جراحی
 • سازگاری تزریق چربی با بافت پوست بدن
 • جوانسازی پوست در نواحی تزریق چربی
 • عاری از هرگونه عفونت یا حساسیت
 • در دسترس بودن منبع چربی به مقدار موردنیاز و بیشتر از آن
 • ماندگاری مناسب و در بعضی مواقع طولانی مدت تزریق چربی
 • قابلیت ترمیم و تزریق مجدد برای فرم‌دهی ناحیه‌ تزریق
 • شباهت قوام و بافت چربی تزریق شده به سلول‌های بنیادین بدن
 • قابلیت فریز‌کردن و استفاده مجدد از چربی فریز شده در ترمیم ناحیه تزریق
مادلینگ صورت با چربی در کرج
مادلینگ صورت با چربی در کرج

بیشتر بخوانید:

 

اقدامات و مراقبت های بعد مادلینگ صورت با چربی در کرج

حداقل تا ۲۴ ساعت الی ۱ هفته پس از عمل یه رعایت موارد زیر پرداخته شود:

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی
 • پرهیز از جویدن غذای سفت
 • پرهیز از دمر خوابیدن
 • عدم استفاده از استخر، سونا و جکوزی
 • پرهیز از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین
 • پرهیز از بالابردن دمای بدن
 • پرهیز از سفر با هواپیما
 • حذف فعالیت‌های سنگین از روتین زندگی

می‌توان با اطمینان کامل گفت که حداکثر پس از ۷ روز، شما قادر به انجام کلیه‌ی فعالیت‌ها و وظایف موجود در روتین زندگی خود خواهید بود و پس از این بازه‌ی زمانی هیچ‌گونه عوارض جانبی‌ یا شرایط مخاطره‌آمیزی برای شما عزیزان به وجود نخواهد آمد.

مادلینگ صورت با چربی در کرج
مادلینگ صورت با چربی در کرج

عوارض جانبی مادلینگ صورت با چربی در کرج

 • امکان بروز احتمالی درد بسیار خفیف در ناحیه تزریق چربی
 • ایجاد کبودی احتمالی خفیف در نقطه تزریق چربی
 • بروز سوزش یا حساسیت بسیار خفیف در نقطه تزریق چربی
 • بروز عفونت در صورت عدم رعایت اقدامات و مراقبت‌های بهداشتی پس از تزریق چربی توسط شما عزیزان

چرا تزریق چربی جزو پرطرفدارترین روش ها است؟

 • از مزایای تزریق چربی می توان گفت که از آنجا که در این فرایند، از سلول‌های چربی خود بدن استفاده می‌شود،خطر واکنش‌های آلرژیک نیز از بین می‌رود و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است به این دلیل، برخی از افراد این روش را ایمن‌تر می‌دانند و همچنین هرحجمي كه بخواهيم برداشت مي شود(حتي به مقدار زياد تا حدود 500cc به منظورتزريق در باسن).
 • حجم زياد ژل امكان جابجايی دارد و با فشار های خارجی كه پوست ميايد از نقطه ای به نقطه ديگر حركت خواهد كرد و از روي پوست دچار ناهمواری خواهد شد.در صورتيكه درمورد چربی، چون سلولهای زنده بدن هستند و وقتی به ناحيه ای تزريق مي شوند به همان قسمت پيوند داده مي شوند و عروق و بافت های بدن آنها را احاطه كرده و جزئی از چربی طبيعی آن منطقه خواهد شد (به اصطلاح به بدن جوش مي خورد) و امكان هيچ گونه جابجايی نخواهد داشت.
 • ماندگاری چربی تزريق شده،‌ معمولا چربی را از نواحي مقاوم به رژيم و ورزش برداشت مي كنيم. مانند کنار رانها ،پهلو ها و یا شكم،‌ بنابراين اين چربی پس از تزريق در نواحی مثل صورت به آسانی با رژيم و يا ورزش آب نخواهد شد .دوام چربی از فیلرهای هیالورونیک اسید بیشتر است و در اکثر بیماران اثرات تزریق چربی پس از جلسات ترمیم بالغ بر ۵ سال یا بیشتر باقی می ماند.

آیا با یک‌بار تزریق چربی می توان به نتایج مطلوب رسید؟

در تکنولوژی قدیم (برداشت چربی به روش دستی ) جهت ماندگاری تزریق چربی باید ۲ الی ۴ مرتبه تکرار شود درحالیکه در تکنولوژِی جدید (برداشت چربی با دستگاه بادی جت) به علت برداشت سلول های چربی با فشار آب و بدون آسیب به سلول های چربی جهت ماندگاری فقط یکبار تکرار لازم است . جهت ماندگاری تزریق چربی و رسیدن به بهترین نتیجه میبایستی ترمیم به روش دستی حداقل سه بار و به روش بادی جت یکبار انجام پذیرد.

لازم به ذکر است مقدار تزریق شده بعد از گذشت یک هفته یا ۱۰ روز بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد از حجم تزریق شده کاسته میشود پس جای نگرانی از سایز ایجاد شده بعد از عمل نمیباشد.
با توجه به اینکه چربی بافت زنده میباشد و در بهترین حالت پس از تزریق بیش از ۳۰% از حجم تزریق شده جذب میگردد ، پس لازم است که در هنگام تزریق بیش از ۵۰% حجم خواسته شده تزریق گردد که پس از جذب و از بین رفتن تورم به سایز دلخواه رسیده شود.

دوره نقاهت  چقدر است و عوارضی به همراه دارد؟

دوره ی نقاهت بین ۴ تا ۱۴ روز می باشد که شامل تورم در ناحیه تزریق شده می باشد و احتمال کبودی بسیار اندک می باشد گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق می افتد که به سادگی برطرف می گردد. در مجموع عوارض تزریق چربی نسبت به سایر روش ها بسیار اندک می باشد که از عوارض آن میتوان به ورم بعد از عمل و با احتمال بسیار جزیی کبودی در ناحیه تزریق اشاره نمود.

مرکز مادلینگ صورت با چربی در کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

 

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب