لیپوساکشن چیست در کرج

لیپوساکشن چیست در کرج

لیپوساکشن چیست در کرج

لیپوساکشن روش برداشتن چربی های اضافی بدن است که برای اولین بار در دهه ۸۰ میلادی انجام شد و به شهرت رسید. طی این روش، متخصص زیبایی با دقت و احتیاط چربی های اضافی را از طریق لوله ی تو خالی و کوچکی به نام کانولا از بدن خارج می کند. با حرکت دادن لوله کانولا درون توده چربی، سلول های چربی ساکشن می شوند و بدن خوش فرم تر به نظر می رسد. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به لیپوساکشن چیست در کرج می پردازیم. با ما همراه باشید.

کاندیداهای مناسب برای لیپوساکشن

اگرچه هر کسی می‌تواند کاندیدای لیپوساکشن باشد، اما وجود برخی ویژگی‌ها باعث می‌شود یک شخص کاندیدای بهتری برای این عمل باشد. ابدومینوپلاستی، که با کمک لیپوساکشن پوست و چربی اضافی را حذف می‌کند، گزینه مناسب‌تری برای رفع سلولیت و صاف‌تر کردن پوست است.

لیپوساکشن چیست در کرج
لیپوساکشن چیست در کرج

بخش‌هایی که معمولاً با لیپوساکشن درمان می‌شوند عبارتند از

نواحی قابل درمان با لیپوساکشن

 • صورت
 • گردن
 • بازوها
 • کمر
 • سینه
 • شکم و اطراف لگن
 • پهلوها
 • باسن
 • ران‌ها
 • طرف داخلی زانوها
 • پشت ساق و مچ پاها

مزایای لیپوساکشن

لیپوساکشن چیست در کرج
لیپوساکشن چیست در کرج

پیشرفت وسایل و تکنیک‌های جراحی، افزایش ایمنی بیهوشی، حصول نتایج بی‌نظیر و رضایت بیماران باعث شده در طول چند سال گذشته تقاضا برای انجام لیپوساکشن به شدت افزایش بیابد. این همه رضایت از لیپوساکشن، این عمل را به شایع‌ترین عمل جراحی زیبایی تبدیل کرده است. اعمال شکل و فرم‌دهی به بدن مانند لیپوساکشن و انواع لیفت، می‌توانند چربی اضافی را رفع کرده و پوست و عضلات شل شده را سفت کنند، و شکل متناسب‌تر و خوش فرم‌تری به بدن بدهند. در نتیجه لباس‌ها برای بدن متناسب‌تر شده و اغلب، خرید لباس آسان‌تر می‌شود. معمولاً بیماران بعد از درمان اعتماد به نفس بالاتری داشته و رضایت بیشتری از شکل بدنشان دارند.

از لیپوساکشن در جراحی پلاستیک ترمیمی نیز استفاده می‌شود. این عمل همچنین به خوش فرم کردن سینه‌های زنانی که تحت بازسازی سینه بعد از ماستکتومی قرار می‌گیرند کمک بسیاری می‌کند.

هدف جراحی لاغری چیست؟

لیپوساکشن چیست در کرج
لیپوساکشن چیست در کرج

هدف جراحی های لاغری مانند جراحی اسلیو معده ایجاد تغییرات موقت در ظاهر فرد نیست بلکه هدف آن تغییر در روش پاسخگویی بدن به عوامل خاصی که باعث افزایش وزن می شوند، می باشد. جراحی لاغری باید مکمل تغییر در رویه زندگی باشد، تا افراد با اضافه وزن بالا بتوانند به وزنی ایده آل برسند و آن را حفظ کنند.

برای بیمارانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، جراحی لاغری گزینه ی بهتری نسبت به لیپوساکشن می باشد. علاوه بر این، جراحی لاغری می تواند احتمال ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی را نیز کاهش دهد. همچنین جراحی لاغری احتمال بازگشت ناگهانی کل وزن اولیه تان را بسیار محدود خواهد کرد.

عمل جراحی لیپوساکشن چیست؟

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و فنّاوری، روش‌های متعددی برای رهایی از چربی‌های انباشته شده در بدن وجود دارد. ورزش کردن راه‌حل بسیار منطقی برای کاهش چربی‌های انباشته شده در بدن است؛ اما بعضی از چربی‌ها حتی با ورزش‌های سنگین و رعایت رژیم‌های غذایی نیز از بین نمی‌روند.

امروزه روش‌های متعددی وجود دارد که به شیوه‌ای دیگر به کاهش چربی بدن کمک می‌کنند. با انجام ورزش، سلول‌های چربی از بین نمی‌روند، بلکه با از دست دادن حجم خود، کوچک‌تر می‌شوند. روش‌های پیشرفته امروزی، با خارج کردن سلول‌های چربی از بدن، به کاهش مشکلات ناشی از انباشت چربی، کمک می‌کنند.

لیپوساکشن در مردان

اگرچه عمل جراحی پلاستیک بیشر توسط خانم‌ها انجام می‌شود، اما این به این معنی نیست که آقایان نمی‌توانند لیپوساکشن کنند. هر فردی که از چربی‌های اضافه بدن خود ناراضی است، می‌تواند از عمل جراحی لیپوساکشن استفاده کند و چربی‌های اضافه بدن خود را از بین ببرد. برای این منظور کافی است که ویژگی‌های یک کاندیدای خوب را که پیش‌تر به آن اشاره شد، داشته باشید.

عمل جراحی لیپوساکشن در مردها می‌تواند به منظور از بین بردن چربی‌های شکم که حتی در مقابل شدیدترین تمرین‌های بدنی نیز مقاومت کرده‌اند مورد استفاده قرار گیرد، به همین منظور برخی از مردان از عمل جراحی لیپوساکشن به منظور دست‌یابی به سیکس‌پک استفاده می‌کنند.

لیپوساکشن چیست در کرج
لیپوساکشن چیست در کرج

آمادگی قبل از انجام لیپوساکشن

قبل از انجام لیپوساکشن پزشک جراح در مورد نتایج مورد انتظار از لیپوساکشن با شما صحبت خواهد کرد. سابقه پزشکی شما بررسی خواهد شد. لیست داروها، ویتامین ها و مکمل های مصرفی شما مورد توجه قرار خواهد گرفت. قبل از انجام لیپوساکشن پزشک مصرف برخی داروها مانند داروهای رقیق کننده خون یا ضد التهاب های غیر استروئیدی را حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی قطع خواهد کرد.

اگر لیپوساکشن در نواحی کوچکی از بدن انجام شود در آن صورت جراحی در مطب انجام خواهد شد. اما اگر نیاز به انجام لیپوساکشن وسیع تری باشد در آن صورت لیپوساکشن در بیمارستان انجام خواهد شد. بهتر است برای انجام لیپوساکشن یک فرد همراه با خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب