لیپوساکشن شکم در کرج

لیپوساکشن شکم در کرج

لیپوساکشن شکم در کرج

بسیاری از مردم فکر می کنند که لیپوساکشن یک عمل خطرناک و پر دردسر است، اما به جرات می توان گفت که این یک باور اشتباه رایج میان مردم است؛ چرا که امروزه با پیشرفت علم جراحی و پزشکی تفاوت زیادی با گذشته پیدا کرده است و میزان عوارض آن تا بیشترین حد ممکن کاهش پیدا کرده اند. به همین دلیل است که لیپوساکشن شکم در حال حاضر مورد استقبال مردم قرار گرفته و در سراسر جهان فراگیر شده است. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به لیپوساکشن شکم در کرج می پردازیم. با ما همراه باشید.

لیپوساکشن شکم چیست؟

لیپوساکشن یکی از روش های جراحی است که می توان با آن چربی های اضافی موجود در شکم را برداشت و شکل زیباتری به اندام خود داد. شکم یکی از قسمت های بدن است که در صورت افزایش وزن و چاقی، چربی های زیادی در این قسمت تجمع می یابند.

برخی از افراد با وجود این که از انواع رژیم های غذایی لاغری و تمرینات ورزشی استفاده می کنند، باز هم نمی توانند چربی های شکم خود را کاهش دهند. این افراد با استفاده از روش جراحی لیپوساکشن می توانند چربی های انباشته شده در شکم خود را کاهش دهند.

لیپوساکشن شکم در کرج
لیپوساکشن شکم در کرج

آنچه لیپوساکشن نمی‌تواند انجام دهد:

لیپوساکشن راهکاری برای درمان چاقی نمی باشد و نمی تواند جایگاه ورزش کردن و یا داشتن رژیم غذایی مناسب را در زندگی افراد، پر کند.

سلولیت (فرورفتگی های ارگان هایی مانند: باسن، پهلوها و ران ها) و یا افتادگی پوست به واسطه ی لیپوساکشن درمان نمی شوند.

بافت چربی در برخی نقاط بدن انباشته و ذخیره می شوند. مصرف مواد غذایی مناسب و سالم و همچنین انجام فعالیت های ورزشی راهکار مفید در سوختن چربی می باشد. مقدار چربی از دست رفته توسط راهکارهای مذکور به ژنتیک فرد بستگی دارد.

مناطقی که بافت چربی بیشتری دارند در هنگام لاغر شدن سایر مناطق، واضح تر و برجسته تر نمایان می شوند. در خانم ها مناطقی که بافت چربی زیادی دارند عبارتند از: اطراف ران، پهلوها، پشت و شکم می باشد. در آقایان نیز شکم و پهلوها بافت چربی بیشتری دارند.

لیپوساکشن با از بین بردن بافت های چربی در مناطق موردنظر به صورت انتخابی عمل می کند. گاها لیپوساکشن راهکار مناسبی برای کاهش چربی در مناطق مذکور می باشد. بنابراین اگر نیاز به حذف بافت چربی به صورت موضعی دارید، لیپوساکشن می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

لیپوساکشن شکم در کرج
لیپوساکشن شکم در کرج

لیپوساکشن در افرادی که دارای اضافه وزن بیش از حد هستند، گزینه ی مناسبی نیست. همچنین افرادی که دارای سلامت جسمی و وزن ثابت هستند نیز نمی توانند با لیپوماتیک وزن خود را کاهش دهند.

آمادگی بحث درباره موارد زیر را داشته باشید:

  • هدف شما از انجام لیپوساکشن چیست؟ نتیجه ی رضایت بخش از نظر شما چیست؟
  • شرایط پزشکی، آلرژی دارویی و داروهای درمانی که مصرف می نمایید.
  • روند درمان فعلی شما، داروها، ویتامین ها، مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر
  • جراحی های قبلی

در نظر گرفتن کلیه جوانب لیپوساکشن بسیار مهم می باشد. پیش از انجام این جراحی اندکی اضطراب کاملاً عادی است. بنابراین با مطرح کردن برخی پرسش ها می توانید به پاسخ سوالات خود رسیده و تا حد زیادی از اضطراب خود نسبت به نتیجه مثبت جراحی بکاهید.

لیپوساکشن شکم در کرج
لیپوساکشن شکم در کرج

آیا لیپوساکشن با وجود برداشتن چربی ها، منجر به کاهش وزن می شود؟

در پاسخ باید گفت خیر. از آنجایی که لیپوساکشن سلول های چربی را خارج می کند، اغلب فکر می کنند که می توانند با این روش، بدون ورزش و تغییر رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهند. با  اینکه بیشتر بیمارانی که از روش لیپوساکشن استفاده کرده اند، وزنی کم نکرده اند، اما به طور متوسط می توان انتظار داشت که بیمار با لیپوساکشن بین ۱ تا ۲ کیلوگرم وزن کم کنند. به طور کلی تمام روش های زیبایی که طی آنها چربی ها از بدن خارج می شوند، به علت عدم کاهش وزن  به عنوان راه حل نهایی توصیه نمی شوند.

به علاوه حذف سلول های چربی هیچ تاثیری بر نوسانات وزنی آینده بیمار نخواهد داشت. در صورتی که پس از لیپوساکشن شکم یا نقاط دیگر بدن، پرخوری کنید یا ورزش نکنید، سلول های چربی باقی مانده می توانند بزرگتر شوند و وزن فرد ممکن است اضافه شود. با این تفاوت که این بار در قسمت دیگری نمود پیدا خواهد کرد.

بهبود سلامتی

جراحی لاغری می تواند بیماری دیابت را درمان کند و احتمال ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت بیماری های قلبی، آپنه خواب، فشار خون بالا و یا مشکلات ستون فقرات را کاهش دهد. درصورتی که بیمار قبلا از یکی از این مشکلات رنج می برده است، جراحی لاغری ممکن است شدت درد یا ناراحتی ناشی از آن را کاهش داده و یا نهایتا آن را متوقف کند.

  • لیپوساکشن

لیپوساکشن شکم در کرج
لیپوساکشن شکم در کرج

در واقع روش ليپوساكشن به معنی خارج كردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مكش می باشد. در اين روش موضع مورد نظر پس از بی حسی كامل با يك يا دو سوراخ چهار ميلی متری باز و کانولای لیزر وارد می شود پس از اتمام آن کانولای لیپوساکشن وارد و تمامی چربی خارج می شود پس از اين عمل بيمار بدون بستری به منزل برگشته و پس از 2 الی 3 روز قادر است فعاليت خود را آغاز كند. پس از هر روش ليپوساكشن بيمار بايد گن فشاری را برای جمع شدن پوست منطقه ای استفاده كند.
كليه افرادی كه با اين روش های جديد ساكشن شده اند با كاهش 3-2 سايز در اندام مورد نظر بسيار راضی هستند. همچنین ورزش و عدم مصرف مجدد چربی و قند كمك به حفظ سايز بدن می كند .

هر چند كم كردن وزن، در ليپوساكشن اتفاق می افتد، ولی هدف، معمولا كم كردن وزن نيست بلكه تغيير سايز، حجم و فرم بدن می باشد. يعنی با انجام عمل لیپوساکشن فرم ظاهری بدن اصلاح می گردد. اين كار تحت بی حسی موضعی و بدون بيهوشی صورت می گيرد. پس خطراتی چون ورود چربی Western union money transfer به داخل خون (آمبولی) بسيار نادر است. اين عمل بسيار راحت و بدون عارضه است و نتيجه آن بسيار رضايت بخش است. البته به طور كلی نتايج عمل های زيبايی ممكن است كاملا مطابق با تصورات ذهنی شما نباشد.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب