لیزر موهای زائد چگونه است ؟

بیایید صادق باشیم، در حالی که همه ما می خواهیم پوستی صاف و بدون مو داشته باشیم اما هیچ کس از صرف زمان طولانی برای اپیلاسیون، اصلاح، کندن یا سفید کردن مو لذت نمی برد. پس جایگزین چیست؟ لیزر موهای زائد یک روش ایمن و موثر که حذف دائمی موهای زائد را ارائه می دهد. در ادامه در این مقاله عملکرد دقیق لیزرموهای زائد را بررسی کردیم با کلینیک لیزر آلا در کرج همراه ما باشید.

 لیزر موهای زائد چگونه است ؟

آیا می دانستید که لیزر مخفف کلمه “تقویت نور توسط تشعشعات تحریک شده” است؟به طور کلی تعریف لیزر یک دستگاه الکترونیکی است که با تقویت فوتون ها با انرژی بیشتر از طریق برخورد با فوتون های دیگر، یک پرتو شدید از نور تک رنگ ایجاد می کند.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است ؟

لیزر موهای زائد اینگونه کار می‌کند که نور به رنگدانه (ملانین) در مو جذب می شود. رنگدانه تیره نور را جذب می کند و آن را به گرما تبدیل می کند. سپس گرما بر فولیکول های مو تأثیر می گذارد تا از رشد مو جلوگیری کند.

آیا لیزرموهای زائد دائمی است؟

سوالی که برای همه افراد پیش می آید این است که آیا لیزر موهای زائد یک روش دائمی می باشد یا موقتی است؟

3 عامل اصلی تاثیر گذار وجود دارد بر اینکه آیا می‌توانیم موهای زائد را حذف کنیم یا نه.

رشد مو

 مورد اول این می باشد که فقط موهایی که در مرحله رشد هستند می توانند با موفقیت درمان شوند، اما همه موها به طور همزمان رشد نمی‌کنند. به عنوان مثال، در هر زمان معینی از بدن ما، تنها حدود 20 تا 40 درصد از موها در حال رشد هستند بقیه یا در مرحله گذار یا در مرحله استراحت هستند. به همین دلیل است که برای بدست آوردن موهای مختلف با ورود به مرحله رشد، یک دوره درمانی لازم است. درمان برای بدن هر 4 هفته و برای صورت 4 هفته است.

نوع و ضخامت مو

 مورد دوم اینکه فقط موهایی که رنگدانه دارند قابل درمان هستند. اگر موهای سفید دارید، مهم است که بدانید این موها جواب نمی‌دهند، زیرا هیچ رنگدانه تیره‌ای در این موها وجود ندارد که آن نور را نگه دارد. بنابراین لیزر نمی تواند حرارت کافی برای از بین بردن مو تولید کند. همچنین هر چه موها ظریف تر و روشن تر باشند، حذف دائمی موهای زائد سخت تر خواهد بود زیرا رنگدانه کمتری در مو وجود دارد.

هر چه مو ضخیم تر و تیره تر باشد، رنگدانه بیشتری دارد، یعنی نور جذب شده، تبدیل به گرما می شود و دمای آن به حدود 70 درجه می رسد و در نتیجه ریشه مو را از بین می برد. اگر این دما به آن نرسد، درمان فقط به مو آسیب می‌زند که منجر به رشد مجدد موهای ظریف‌تر می‌شود. در این صورت فولیکول مو به طور موثری از بین نمی رود.

رنگ پوست

و عامل سوم رنگ پوست است. هر چه پوست روشن‌تر باشد، می‌توان با فلوانس (شدت) بیشتر درمان شد. اگر پوست شما تیره تر است، درمان برای درمان شما باید از فلوئنس کمتری استفاده کند. این دلیل است که نور لیزر تفاوت بین رنگدانه های مو یا پوست شما را نمی داند، بنابراین اگر برنزه شود، خطر سوختن پوست خود را افزایش می دهد. بهترین کار این است که پوست خود را تا حد امکان روشن نگه دارید، زیرا در این صورت می توانید با روانی بالاتر درمان شوید. و به همین دلیل است که اگر برنزه شده اید، باید از آفتاب دوری کنید، هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و از بین رفتن برنزه شدن، درمان خود را شروع کنید.

لیزر موهای زائد در کرج

 نتیجه نهایی درباره لیزر موهای زائد

امیدواریم این مقاله به برخی از سوالات شما در مورد نحوه عملکرد لیزر موهای زائد و اینکه این درمان می تواند برای چه کسانی موثر باشد پاسخ داده باشد. لیزر موهای زائد یک روش فوق‌العاده مؤثر است که می‌تواند نیاز به صرف ساعت‌های بی‌شماری برای اصلاح، اپیلاسیون و کندن موهای زائد را از بین ببرد و به این معنی است که هرگز در موقعیت شرم‌آوری قرار نخواهید گرفت زیرا از قبل برنامه‌ریزی نکرده‌اید.

اگر سول بیشتری در مورد نحوه عملکرد این روش دارید، درمانگران ما در کلینیک لیزر آلا در کرج با استفاده از لیزرهای معتبر پزشکی به شما کمک می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمن ترین، ساده ترین و دائمی ترین روش حذف موهای زائد با ما تماس بگیرید.

اطلاعات تماس:

02634093136

02634093135

09352500847

آدرس: فلکه اول گوهردشت، برج پارمیدا، طبقه دوم، واحد 201

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط