لاغری غبغب با لیزر کرج

لاغری غبغب با لیزر کرج

لاغری غبغب با لیزر کرج

چربی ناحیه زیر چانه یا همان غبغب، دغدغه‌ی رایج بسیاری از افراد است. این چربی سرسخت که گاهی اوقات حتی با ورزش و تغذیه سالم هم از بین نمی‌رود، باعث می‌شود چاق‌تر از حد معمول به نظر برسید و به همین دلیل از ظاهر خود ناراضی باشید. در چنین شرایطی رفع غبغب با لیزر، راه حل خوبی است که با کمک آن می‌توانید برای همیشه از شر چربی‌های زیر چانه‌تان خلاص شوید! در این مقاله برای شما همراهان گرامی لاغری غبغب با لیزر کرج  را بررسی خواهیم کرد. با شما همراهان گرامی صحبت کنیم.

غبغب چیست؟

غبغب (double-chin) که توسط متخصصین با عنوان Submental Fullness نیز شناخته می شود، به چربی مضاعف زیر چانه گفته می شود که در زیبایی و اعتماد به نفش فرد تاثیر چشمگیری دارد و اغلب فرد را مسن تر از سن واقعی خود نشان می دهد

لاغری غبغب با لیزر کرج
لاغری غبغب با لیزر کرج

علل ایجاد غبغب

غبغب افتاده به وضعیت تجمیع چربی بیش از میزان لازم زیر چانه و از بین رفتن زاویه طبیعی میان گردن و چانه گفته می شود. در حالت معمول زاویه میان چانه و گردن حدود 90 تا 110 درجه می باشد اما در برخی مواقع ممکن است چربی بیش از حد معمول در ناحیه زیر چانه جمع شده و زوایه چانه و گردن به حدود 150 تا 160 درجه تغییر کند که این مسئله می تواند تاثیرات منفی چشمگیری بر زیبایی و طراوت چهره فرد داشته باشد.

ایجاد غبغب می تواند علل متفاوتی داشته باشد ازجمله:

 • افزایش سن

در اکثر موارد بالا رفتن سن در بروز غبغب تاثیر زیادی دارد. شل شدن پوست، کاهش حالت ارتجاعی و سفتی پوست و تحلیل رفتن عضلات احتمال ایجاد غبغب نیز افزایش پیدا می کند.

 • اضافه وزن

یکی از عوامل موثر در ایجاد غبغب اضافه وزن یا چاقی می باشد. معمولا افرادی که رژیم غذایی پرچربی دارند و فعالیت بدنی بسیار کمی دارند به تدریج این چربی ها در بدن ذخیره شده و یکی از قسمت هایی از بدن که دستخوش این تجمع چربی می شود، ناحیه غبغب می باشد.

 • ژنتیک

گاهی عامل بروز غبغب می تواند وراثتی باشد. اگر تعدادی از اعضای خانواده غبغب داشته باشند احتمال این وجود دارد که شما هم به غبغب دچار شوید. بسیاری از افرادی که به غبغب دچار می شود از درمان ناامید شده و تصور می کنند مشکلشان چاره ندارد در صورتی که اینگونه نیست و به کمک علم و تکنولوژی روز در کنار  تغییر در سبک زندگی و عادات غذایی می توان این مشکل را برطرف کرد.

لاغری غبغب با لیزر کرج
لاغری غبغب با لیزر کرج

 

بیشتر بخوانید:

چرا لاغری غبغب با لیزر کرج

همه‌ی ما چربی‌های سرسختی در بدن داریم که به راحتی نمی‌توانیم آن‌ها را کاهش بدهیم. چربی زیر چانه یا غبغب یکی از نواحی است که به نظر می‌رسد با رژیم غذایی و ورزش نمی‌توان آن را هدف گرفت. انگار چربی در غبغب جمع می‌شود دیگر هرگز از بین نمی‌رود. تغذیه‌ی سالم و ورزش، به ندرت تاثیری بر چربی غبغب دارد. چیزی که مسئله را بدتر می‌کند این است که چربی در زیر چانه جمع می‌شود، پوست را پایین می‌کشد و لاغر کردن این ناحیه را سخت‌تر می‌کند. غبغب می‌تواند شما را فردی ناسالم و دارای اضافه وزن جلوه بدهد. رفع غبغب با لیزر، روش‌هایی امتحان شده و موفق در کاهش چربی زیر چانه هستند.

رفع غبغب با لیزر، ریکاوری طولانی مدت ندارد و شما می‌توانید بعد از چند روز به کار و ورزش‌های کم شدت خود برگردید. بعد از رفع غبغب با لیزر، اگر می‌خواهید به فعالیت‌های پُرشدت‌تری برگردید، باید دو تا سه هفته صبر کنید.

لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای فرکشنال و سوزنی

روش های مبتنی بر تکنولوژی فرکشنال (fractional) امروزه با موفقیت در درمان اسکار پوستی، چین و چروک پوستی، و انواع ضایعات پیگمانته و جوانسازی با و رفع افتادگی پوست در ناحیه غبغب و گردن بکار رفته اند .  روش fractional همچنین به دلیل نسبت بالای اثربخشی به زمان استراحت (high efficacy-to-downtime ratio) بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

در این روش، متخصص پوست سوزن هایی به ظرافت مو را وارد پوست می کند.  از سر این سوزن ها گرما ساطع می شود و همین امر سبب تخریب و لیز شدن سلول های چربی می شود. این سوزن ها همچنین با تحریک کلاژن سازی سبب لیفت و افزایش کیفیت پوست در موضع مورد درمان می شوند.

درمان غبغ با لیزر فرکشنال نیاز به جلسات متعدد دارد و نسبت به میزان افتادگی غبغب و سن بیمار بین 4 تا 6 جلسه به فواصل 1 ماه توصیه می شود.

لاغری غبغب با لیزر کرج
لاغری غبغب با لیزر کرج

لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای آر اف گرمایی سطحی

این لیزرها با تولید گرما سبب لیفت پوست در ناحیه غبغب می شوند و نیاز تکرار در جلسات متعددی دارند.  در این روش با استفاده از محدود ساختن انرژی به کانون های کوچک در ناحیه مورد درمان، می توان میزان زیادی از انرژی را به بافت رساند، این در حالی است که پوست اطراف بافت اصلی در این روش سالم باقی می ماند و بعداً به عنوان پایه ای برای اپیتلیزاسیون مجدد به سرعت فعال شده و بافت را بازسازی می کند . استفاده از این روش نسبت به دو روش قبلی اثر بخشی محدود تری خواهد داشت و معمولا به عنوان درمان مکمل با تعداد جلسات متعدد توصیه می شود‌.

مزایای رفع غبغب با لیزر

بعضی از مزایای رفع غبغب با لیزر عبارتند از:

 • روش بسیار امنی است.
 • نتایج بسیار قابل توجهی دارد.
 • عوارض جانبی آن، حداقل است.
 • دوران ریکاوری بعد از عمل، کوتاه است.
 • خطرات و عوارض جانبی آن کمتر از روش‌های دیگر است.
 • نتایج عمل بلافاصله خودش را نشان می‌دهد.
 • در تلفیق با روش‌های دیگر می‌تواند تاثیر دو چندان داشته باشد.
 • برای افراد با رنگ پوست‌های مختلف مناسب است.
 • در طول عمل، هیچ دردی احساس نمی‌کنید.
 • در یک جلسه انجام می‌شود.

عوارض جانبی درمان غبغب با لیزر

خطرات و عوارض جانبی لیزر غبغب شامل درد یا بی‌حسی در ناحیه‌ی درمان یا احساس ناراحتی و تغییر رنگ پوست است.
بعضی از افراد بعد از عمل، دچار سوزش در زیر پوست هم می‌شوند. که اگر بیشتر از چند روز طول بکشد، یعنی مایعات زیر پوست جمع شده و باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
بعضی از افراد هم ممکن است در ناحیه‌ی درمان کمی برجستگی یا گودی مشاهده کنند که در نتیجه‌ی تورم است. اما اگر بیشتر از 6 هفته طول کشید، باید با پزشک خود مشورت کنید.

خطرات و عوارض جانبی لیزر غبغب شامل درد یا بی‌حسی در ناحیه‌ی درمان یا احساس ناراحتی و تغییر رنگ پوست است.

بعضی از عوارض جانبی نادر هم عبارتند از:

 • عفونت
 • لخته شدن خون
 • نکروز پوست
لاغری غبغب با لیزر کرج
لاغری غبغب با لیزر کرج

مرکز لاغری غبغب با لیزر کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط