سابسیژن پوست چیست

سابسیژن پوست چیست

سابسیژن پوست چیست

ابسیژن به عنوان یکی از مؤثرترین روشهای درمان اسکار آکنه‌ فرو رفته، نقش بسزایی در رفع این عوارض پوستی دارد. در این روش با جداسازی لایه‌های به هم چسبیده پوست، فرورفتگی‌های ناشی از اسکار، درمان شده پوست این نواحی با قسمتهای دیگر هم سطح می‌گردد. در این مقاله از سایت آلا کلینیک می‌خواهیم ببینیم که این روش درمانی چیست، چگونه عمل می‌کند و چه استفاده‌هایی دارد. همچنین در رابطه با اینکه  سابسیژن پوست چیست با شما صحبت کنیم.پس با ما همراه شوید.

سابسیژن چیست؟

سابسیژن یکی از روشهای درمان اسکار زخم و آکنه است. در این تکنیک درمانی، پزشک با استفاده از یک وسیله تیز و برنده، قسمت آسیب دیده را که موجب از بین بردن و آسیب دیدن بافتهای سالم کناری میشود را برمیدارد.
با انجام این کار، تولید کلاژن در منطقه مورد نظر چندین برابر افزایش یافته و جای زخم به مرور زمان بهبود یابد. زخم ناشی از آکنه دارای یک لنگرگاه متصل به بافت اصلی پوست است. در subcision با استفاده از یک ابزار تیز، این لنگرگاه از هم شکسته شده و ارتباط بافت آسیب دیده با بافت سالم پوست، از بین میرود. با انجام این کار، یک لخته خون در زیر پوست ایجاد شده که شرایط را برای افزایش تولید کلاژن و بازسازی بافت آسیب دیده، مهیا میکند.

سابسیژن پوست چیست
سابسیژن پوست چیست

 

سابسیژن برای چه افرادی مناسب است؟

روش سابسیژن برای رفع اسکار‌های عمیق یا دره‌ای مناسب است و هرچه عمق این اسکار‌ها بیشتر باشد به نسبت نتیجه بهتر خواهد بود. البته برای اسکار‌های سطحی نیز سابسیژن موثر است. روش سابسیژن برای بیشتر انواع پوست مناسب است، اما پوست‌های تیره بعد از انجام سابسیژن ممکن است دچار هیپرپیگما نتاسیون شوند.

 

سابسیژن چه مزیتی نسبت به سایر روش‌ها دارد؟

سابسیژن، بافت طبیعی زیر اسکار را تحریک می‌کند تا خودش را بازسازی کند که در نهایت منجر به لیفت ناحیه‌ی اسکار خواهد شد. سابسیژن، اسکار را از چسبیدن به چربی زیر پوست رها می‌کند. در سابسیژن، همزمان با شکسته شدن نوار‌های فیبروز که ساختار اسکار را به هم چسبانده‌اند، صدایی نیز ممکن است شنیده شود.

دلایل انجام سابسیژن پوست چیست؟

عمل سابسیژن (Subcision) ممکن است برای درمان های ذیل استفاده شود:

 • رفع اثر بجای مانده از زخم های تورم پذیر تو رفته (به دلیل آکنه ، تروما، جراحی)
 • رفع اثر بجای مانده از زخم های bound down (به دلیل آکنه، آبله مرغان، تروما، جراحی)
 • رفع اثر پیوند پوست تورفته
 • رفع چین و چروک
 • رفع گودی های سلولیت

موفقیت عمل سابسیژن (subcision) به نوع، محل و شدت اثر بجای مانده از زخم نیز بستگی دارد و میزان تجربه ی پزشک در انجام عمل سابسیژن (subcision) نقش اصلی را بازی خواهد کرد.

سابسیژن پوست چیست
سابسیژن پوست چیست

کلینیک آلا

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

در آلا کلینیک بیشتر بخوانید:

سابسیژن پوست چیست
سابسیژن پوست چیست

عوارض جانبی سابسیژن

 • متورم شدن پوست اطراف محل جراحی به دلیل تجمع خون
 • احساس درد
 • عفونت ناحیه درمان
 • تغییر رنگ پوست
 • هماتوم به دلیل خونریزی
 • زخم هایپرتروفیک یا زخم‌های کلوئیدی
 • عدم بهبود زخم
 • آسیب به عصب یا رگ خونی

موارد منع سابسیژن پوست چیست؟

عمل سابسیژن (subcision) می تواند برای موارد ذیل مناسب نباشد:

 • بیماران با سابقه اسکار هایپرتروفیک یا کلوئید
 • رتینوئید دهانی سیستمی که در حال حاضر یا اخیرا مبتلا شده (ظرف 12 ماه) به عنوان مثال ترتین ، ایزوترتینوئین
 • اختلالات خونریزی یا لخته شدن خون (اختلال انعقادی)
 • عفونت باکتریایی یا ویروسی  فعال

سابسیژن پوست چیست

هزینه سابسیژن چقدر است؟

هزینه سابسیژن از جمله پرسش هایی است که به طور پرتکرار از سوی بسیاری از زنان و دختران پرسیده می شود. واقعیت این است که نمی توان هزینه ای ثابت را برای سابسیژن تعیین کرد. زیرا که در مراکز مختلف و متخصصین مختلف هزینه های متفاوتی در این زمینه تعیین می کنند.

تعداد جلسات سابسیژن بسته به میزان مشکلاتی که زنان دارند تعیین می شود از این رو تعداد جلسات نیز در میزان هزینه های دریافتی اثر دارد.

مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که پوست افراد باهم اختلافات اساسی دارد و بنابراین بسته به اینکه میزان مشکلات افراد چقدر است تعداد جلسات متفاوت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط