رویش مو بعد از لیزر

رویش مو بعد از لیزر

رویش مو بعد از لیزر

احتمالا پیش از شروع جلسات لیزر سوالاتی در ذهن شما وجود دارد. یکی از مهم ترین سوالات این است که آیا پس از تکمیل دوره درمان لیزر مو، موهای زائد مجدداً رشد خواهد کرد؟ چه تضمینی وجود دارد که لیزر مو با دستگاه کندلا الکساندرایت دائمی باشد؟ آیا بلافاصله پس از انجام لیزر از شر موهای زائد خلاص می شوم؟در این مقاله از سایت آلا کلینیک به این سوالات شما در رابطه با رویش مو بعد از لیزر پاسخ خواهیم داد . با ما همراه شوید.

ریزش موها بعد از لیزر

ریزش موها بعد از لیزر اتفاق می افتد. به طور معمول یک ماه بعد از اولین جلسه لیزر تعدادی از موهای زائد شما ریزش داشته و یا به عبارتی از بین می روند ولی ممکن است مشاهده کنید که تعدادی موی دیگر در آمده اند. در صورتی که با این اتفاق مواجه شدید نگران نباشید، همانطور که قبلا گفتیم لیزر فقط روی موهایی تاثیر می گذارد که در حال رشد باشند، موهایی که بعد از لیزر رشد آمده اند را باید در جلسه بعد لیزر خود درمان کنید، چرا که این موها تازه به روند رشد برگشته اند، در جلسات بعدی لیزر مشکل شما با این موها نیز برطرف خواهد شد و در نهایت تا تکمیل روند با ریزش موها زائد بعد از لیزر درمانی روبه رو خواهید شد.

رویش مو بعد از لیزر
رویش مو بعد از لیزر

 

مرکز لیزر در کرج

جهت مشاوره در رابطه با لیزر در کرج  ، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02634093135

02634093136

09352500847

 

رویش مو بعد از لیزر بعد از چه مدت اتفاق می افتد؟

سرعت رشد مو چگونه است

موهای بدن به طور متوسط در حدود یک ماه به طول کامل رشد می‌کند و سرعت رشد موهای مردان از زنان بیشتر است. موهای روی سر حدود ۱۵ سانتی‌متر در سال رشد کنند.

برخی از عوامل می‌توانند بر سرعت رشد مو تأثیر بگذارند، از جمله تغذیه، داروهای مصرفی و ژنتیک. با افزایش سن ممکن است سرعت رشد موها کند شود.

رشد مو یک فرایند پیچیده است که از عمق فولیکول مو شروع می‌شود. غدد چربی در چرب نگه داشتن و سالم ماندن موها نقش دارند.

لیزرها چگونه کار می‌کنند

پرتوهای لیزر با گرمای بالا به پوست برخورد می‌کند. در طی این فرایند، پرتوهای داغ لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند. فولیکول‌های مو درست در زیر پوست قرار داشته و مسئولیت تولید رشته‌های جدید مو را بر عهده دارند. در صورتیکه فولیکول‌ها از بین بروند، تولید مو به طور موقت غیرفعال می‌شود.

با تراشیدن و اپیلاسیون، موها از روی سطح پوست برداشته می‌شود. این روش‌ها فولیکول‌های تولیدکنندۀ مو را هدف قرار نمی‌دهند.

رویش مو بعد از لیزر
رویش مو بعد از لیزر

نقاط رویش مو بعد از لیزر

چه مناطقی برای انجام لیزر مناسب است

  • فقسۀ سینه
  • کمر
  • شانه‌ها
  • گردن
  • خط مایو
  • صورت (به جز ناحیه چشم)

اهمیت دستگاه لیزر موهای زائد در رویش مو بعد از لیزر

لیزر مو برای از بین بردن ریشه تمام موها در بدن استفاده می‌شود. در لیزر مو، نوع دستگاهی که با آن لیزر انجام می‌شود، بسیار مهم و موثر است. اگر با مراکزی مواجه شدید که هزینه لیزر موهای زائد در آنها به طور غیر متعارفی پایین بود حتما از نوع دستگاه آگاه شوید.

مرکز لیزر در کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

علاوه بر لیفت مژه در کرج  دیگر خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید

رویش مو بعد از لیزر
رویش مو بعد از لیزر

چگونه لیزر باعث ریختن مو‌های زائد می‌شود؟

لیزر مو‌های زائد به این شکل عمل می‌کند که در اثر تابیدن اشعه لیزر به فولیکول مو و جذب گرمای شدید توسط پیاز موی زائد، اصطلاحا ریشه مو می‌سوزد. البته در همان لحظه اتصال مو به پوست قطع نمی شود ولی تا چند روز بعد، مویی که تحت تاثیر لیزر قرار گرفته باشد از بدن جدا شده و می‌ریزد.

البته کار‌هایی مانند اسکراب و لایه بردار‌ها باعث می شوند که این مو‌های زائد خیلی زودتر بریزند. ولی در اینجا تاکید می‌کنیم که به هیچ وجه مو‌ها را دستکاری نکنید و حتی اگر احساس کردید سست شده‌اند، به آنها دست نزنید و بگذارید به حال طبیعی بریزند.

اسکراب و شستشوی ناحیه‌ای که لیزر روی آن انجام شده است، مشکلی ندارد ولی ماساژ دادن و دستکاری مو‌های زائد باعث می شود که فولیکول‌ها صدمه ببینند و نتیجه دلخواه بدست نیاید.

در آلا کلینیک بیشتر بخوانید:

رویش مو بعد از لیزر اتفاق می افتد؟

چه مدت بعد از لیزر درمانی، مو‌های زائد می ریزند؟

همان طور که می‌دانید لیزر مو‌های زائد، تنها یک جلسه نیست که بتوان دقیق تعیین کرد. لیزر تنها در فاز رشد مو است که روی آن تاثیر می گذارد و فولیکول باید در مرحله کاتاژن باشد تا این تاثیر بوجود بیاید. ناحیه‌ای که قرار است لیزر کنید، چند مو دارد؟ می بینید که به این سوال نمی‌توان جواب داد.

به علاوه تمام مو‌های زائد در یک زمان در یک مرحله نیستند پس جلسات لیزر ادامه پیدا می‌کند تا پزشک تشخیص بدهد که دیگر نیازی به تکرار ندارید. ولی به طور کلی می‌توان گفت اولین ریزش مو‌های زائد بین ۳ تا ۷ روز بعد از لیزر درمانی شروع می‌شود. در هر جلسه هم تقریبا ۳۰ درصد از مو‌های زائد در ناحیه‌ای که مد نظر دارید از بین می روند.

با این حساب می‌توان گفت که بعد از ۶-۸ جلسه یک نتیجه رضایت بخش خواهید د اشت ولی بعد طبق نظر پزشک شارژ‌های سالیانه انجام می‌دهید که مو‌های زائد برنگردند.

رویش مو بعد از لیزر
رویش مو بعد از لیزر

چه میزان پس از لیزر موهای زائد موهای از بین رفته رشد خواهند کرد؟

همانطور که گفته شد درمان زیبایی لیزر موهای زائد بر روی ریشه موهای زائد تاثیر می گذارد و بطوریکه بعد از رویش مجدد موهای زائد بعد از انجام درمان زیبایی از بین بردن موهای زاید از تعداد فولیکول های موهای زائد رشد کرده تا حدی کاسته می شود.

تعداد فولیکول های موهای زائد کاسته شده بعد از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد به موارد مختلفی بستگی دارد که در پایین به برخی از آن ها اشاره شده است.

  1. نوع پوست و نوع موهای زائد شما. همانطور که گفته شد درمان زیبایی لیزر موهای زائد بر روی هر پوست و مویی نتیجه متفاوتی دارد.
  2. مراقبت هایی که قبل و بعد از انجام درمان زیبایی لیزر انجام می دهید. انجام نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام لیزر کمک می کند تا نتیجه لیزر ماندگار تر باشد و شما دیر تر شاهد مشاهده رویش مجدد موهای زائدتان شوید.
  3. تعداد جلساتی که درمان زیبایی رفع موهای زاید انجام داده اید. بعد از انجام درمان زیبایی لیزر در هر جلسه نتیجه آن ماندگار تر و بیشتر از جلسه قبل است.

اما در کل طبق بررسی های انجام شده بر افراد تحت درمان زیبایی لیزر موهای زائد قرار گرفته شده مشخص شده که به طور معمول بعد از اولین لیزر 10 تا 25 درصد از تعداد موهای زائد در حال رشد کاسته می شود.

 

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب