ابدومینوپلاستی شکم در کرج

جراحی ابدومینوپلاستی شکم کرج

جراحی ابدومینوپلاستی شکم در کرج توسط جراح احسان بیگی

تلاش های اولیه برای اصلاح بد شکلی ها در ناحیه شکم به ایجاد برش های جراحی خلاصه می شد و توجه به ایجاد اسکار و جای بخیه بعد از جراحی صورت می گرفت. این روش از روش های ابتدایی برای تخلیه بافت زیر جلدی و برداشتن پوست اضافی بوده است. این جراحی برای افرادی که در شرایط بسیار حادی قرار داشتند انجام می شد. در این بخش از مقالات آلاکلینیک به جراحی ابدومینوپلاستی شکم کرج و متخصص ابدومینوپلاستی شکم در کرج می پردازیم ضمن تشکر از توجه تان تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

در گذشته به دلیل احتمال ابتلا به عفونت و خطرات مرتبط با بی هوشی، این جراحی تنها زمانی انجام میشد که نیازی مبرم و ضرورت لازم برای انجام جراحی وجود می داشت. همچنین همواره بعد از این نوع جراحی ها، نیاز به بازسازی ناحیه شکمی بعد از تخلیه چربی ها وجود داشته است. با گذشت زمان و پیش رفت علم در زمینه جراحی پلاستیک و بازسازی، روشی جدید با نام ابدومینوپلاستی به وجود آمده که به جای جراحی دو بعدی، جراحی را به صورت سه بعدی انجام می دهد.

جراحی ابدومینوپلاستی شکم کرج
جراحی ابدومینوپلاستی شکم کرج

عوامل ایجادکننده شکم بزرگ

معمولا افراد مختلف در سراسر دنیا، دارای بدن‌های متفاوت و اندام مختلف هستند. شکل و فرم اندام هر شخص با دیگری تفاوت دارد و همین موضوع، موجب تغییر سلایق و تنوع آن شده است. معمولا عواملی وجود دارد که موجب بروز چاقی‌های موضعی در بدن می‌شود. یکی از عوامل چاقی شکم، وراثت است. بزرگ شدن شکم در افرادی که دارای سابقه شکم بزرگ در پدر مادرشان هستند، بسیار رایج است. افزایش سن و عدم رعایت رژیم غذایی صحیح عامل مهم دیگری است که موجب تجمع چربی در ناحیه شکم می‌شود.

بارداری و کاهش وزن‌های شدید نیز، موجب بزرگی شکم و سپس، ازدست دادن حجم زیادی از چربی یا تورم ناشی از وجود نوزاد در شکم می‌شود که مجموع این عوامل افتادگی شکم و پوست آن را پدید می‌آورد. راه حل بهبود تمامی این شرایط و دست پیدا کردن به اندام زیبا با شکمی تخت، عمل ابدو یا جراحی شکم است.

بیشتر بخوانید: لیفت پلک در کرج

انواع عمل زیبایی شکم کدامند؟

قطعا زمانی که جراحی‌ها برای رسیدن به هدف خاصی انجام می‌شوند، تکنیک‌های مختلف مزایا و معایب گوناگونی را برای هر روش ایجاد می‌کند. روش‌های مختلف جراحی شکم نیز، با تکنیک‌های گوناگونی انجام می‌شوند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و برای عده‌ای خاص مناسب هستند. جراحی شکم بر اساس نوع مشکل در اندام، متفاوت است.

شاید در ذهن‌تان عمل جراحی لاغری مانند بای پس معده یا اسلیو معده، از بهترین جراحی‌های شکم باشد، اما بهتر است بدانید که کاهش وزن ناشی از جراحی بای پس نیز، باید به‌وسیله تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل شود. چرا که در اکثر موارد پوست آویزان شده از این کاهش وزن، باید با جراحی برداشته شود.

متقاضیان درمان

متقاضی جراحی زیبایی شکم باید از شرایط کلی زیر برخوردار باشد:

 • برخوردار از سلامت عمومی مناسب و دارای وزن ثابت
 • دارای انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه جراحی زیبایی شکم
 • نارضایتی از شکل شکم
 • بانوانی که چند بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، می‌توانند از این درمان برای سفت کردن عضله‌های شکم و کاهش پوست اضافی استفاده کنند تا پس از زایمان نیز شکمی زیبا داشته باشند.
 • جراحی لاغر کردن شکم روشی مناسب برای افرادی است که زمانی چاق بودند و هنوز چربی اضافی یا پوست شل و افتاده در اطراف شکم‌شان وجود دارد.
جراحی ابدومینوپلاستی شکم کرج
جراحی ابدومینوپلاستی شکم کرج

عمل ابدومینوپلاستی عملی است که تصمیم‌گیری برای انجام آن کاملاً شخصی است و باید به دلخواه خود بیمار نه تحت فشار دیگران یا برای برآورده کردن خواسته‌های آنان یا خودنمایی انجام شود.

آمادگی برای جراحی شکم

آمادگی قبل از جراحی زیبایی شکم شامل موارد زیر می‌شود:

 • انجام آزمایش‌های مختلف یا معاینه پزشکی
 • مصرف بعضی داروها یا تغییر داروهای مصرفی فعلی
 • ترک دخانیات
 • خودداری از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل‌های گیاهی افزایش دهنده خطر خونریزی

مراحل ابدومینوپلاستی

در ادامه مراحل جراحی کوچک کردن شکم را به اختصار شرح می‌دهیم:

 • مرحله اول: بیهوشی

بیمار دارو دریافت می‌کند تا در طول عمل کاملاً راحت باشد. عمل با توجه به ترجیح بیمار و صلاحدید جراح تحت بیهوشی عمومی یا با تزریق داروی آرام‌بخش و بیهوشی درون وریدی انجام می‌شود. متخصص روش مناسب را توصیه می‌کند.

 • مرحله دوم: ایجاد برش جراحی

جراحی زیبایی شکم از طریق برشی افقی انجام می‌شود که جراح آن را بین خط رویش موی شرمگاهی و ناف ایجاد می‌کند.

شکل و طول برش به مقدار پوست اضافی بستگی دارد. جراح ابتدا پوست شکم را بلند می‌کند و سپس عضله‌های ضعیف شده شکم را ترمیم می‌کند. گاهی اوقات لازم است که برش دومی اطراف ناف ایجاد شود تا بتوان پوست اضافی بالای شکم را برداشت.

پوست بالای شکم مانند پرده کرکره‌ای پایین آورده می‌شود. پوست اضافی بریده می‌شود و پوست باقیمانده به هم بخیه زده می‌شود. جراح منفذ جدید ناف را ایجاد می‌کند، ناف به سطح آورده می‌شود و با بخیه ثابت می‌شود.

 • مرحله سوم: بستن برش

برش با بخیه، چسب پوست، نوار پانسمان چسبی یا گیره بسته می‌شود.

متخصص ابدومینوپلاستی شکم در کرج

در مجموعه آلا کلینیک ما به همراه تیم مجرب و مجهز در زمینه جراحی در خدمت شما عزیزان هستیم. جراحی ابدومینوپلاستی شکم در کرج توسط یکی از بهترین متخصص ها احسان بیگی انجام می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب