تزریق ژل در عظیمیه

تزریق ژل در عظیمیه

تزریق ژل در عظیمیه

داشتن صورتی زیبا و عاری از عیب و نقص آرزوی هر کسی است. شاید در این بین پوست نقش اساسی‌تری را عهده‌دار باشد. داشتن پوست صاف و یکدست و بدون چین و چروک زیباییتان را صدچندان خواهد کرد. شما می‌توانید با تزریق ژل صورت بازگشت جوانی و نشاط به خود را شاهد باشید. در این بخش از مقالات آلا کلینیک به تزریق ژل در عظیمیه می پردازیم. با ما همراه باشید.

تزریق ژل چیست؟

فیلرها، پرکننده‌ها یا حجم‌دهنده‌های پوستی به موادی گفته می‌شود که ساختاری مشابه ژل دارند و برای جوانسازی پوست استفاده می‌شوند. از تزریق فیلرهای پوستی در زیر پوست می‌توان برای جبران حجم از دسته رفته، رفع چین و چروک‌ها، بهبود شکل انحناهای سطحی (کانتور) صورت و بدن استفاده کرد.

به دلیل هزینه‌های مناسب و عوارض بسیار کم، سالانه بیش از ۱ میلیون خانم و آقا از این روش درمانی برای جوانسازی پوست خود استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که تزریق فیلرهای پوستی، بعد از تزریق بوتاکس، فراگیرترین روش جوانسازی پوست در جهان است.

تزریق ژل در عظیمیه
تزریق ژل در عظیمیه

تزریق ژل چگونه به ما برای جوانسازی پوست کمک میکند؟

هنگامی که برای تزریق فیلر به صورت و قسمت‌های بدن اقدام می‌کنید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید؛ که در جلسه‌ی مشاوره سوابق پزشکی و درمانی شما بررسی می‌شود تا از عدم وجود حساسیت به مواد خاص اطمینان پیدا کند. همچنین پزشک در مورد انتظارات شما از این عمل سؤال‌هایی می‌پرسد تا متوجه شود چه مقدار ژل و در چه نقاطی باید تزریق شود. اگر دچار چین و چروک‌های فراگیر در سطح صورت خود هستید یا چربی صورت شما به مقدار زیادی کاهش پیدا کرده است؛ بهتر است قسمت‌های مختلف را مورد توجه قرار دهید و ژل را به تمام نواحی و به مقدار متفاوت تزریق کنید، این کار توسط پزشک حاذق به خوبی انجام می‌گیرد. در جلسه‌ی تزریق ژل به صورت ابتدا صورت به شکل موضعی بی حس می‌شود، سپس نواحی که باید ژل در آن‌ها تزریق شود مورد بررسی قرار می‌گیرد و کاملاً استریل و ضد عفونی می‌شود.

سپس ژل آماده، به مقدار مناسب در قسمت‌هایی مانند گونه‌ها، خط خنده و … باید در دو سمت صورت تزریق یکسان داشته باشد تا نگرانی از بابت عدم تقارن آن وجود نداشته باشد. همچنین پزشک شما می‌تواند قسمت‌هایی که ژل تزریق شده را ماساژ دهد تا ژل به شکل همواری توزیع شود. در صورت نیاز پس از عمل می‌توانید با کمپرس یخ ناحیه‌ی تزریق شده را آرام کنید. همچنین با مشورت با پزشک خود می‌توانید از او بخواهید تا با پیشنهاد چند دارو و استفاده از آن به روند بهبود آن سرعت ببخشد.

تزریق ژل در عظیمیه
تزریق ژل در عظیمیه

کاربردهای تزریق ژل در صورت


  • از بین بردن خطوط پیری ظریف روی صورت
  • رفع چین و چروک یا ناهمواری‌های روی صورت
  • چاق کردن صورت
  • پر کردن فرورفتگی‌های صورت یا گودی‌های مربوط به اسکار و جای زخم
  • خوش فرم کردن صورت و مشخص‌تر کردن خطوط و انحناهای ظریف صورت
  • بزرگ و برجسته کردن لب‌های باریک

بسیاری از ما پس از گذشتن از مرز سی سالگی خطوط ظریفی را روی چهره‌مان می‌بینیم که غالباً پی‌آمد افتادگی یا فعالیت عضلات است. هنگامی که کلاژن کاهش می‌یابد و تجزیه می‌شود، خطوط ظریف و فرورفته‌ای روی صورت پدیدار می‌گردد.

تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

ناحیه درمان قبل از تزریق تمیز و ضدعفونی و به طور موضعی بی‌حس می‌شود. بسیاری از ژل‌ها حاوی لیدوکائین، نوعی داروی بی‌حسی ملایم، است تا ناراحتی بیمار در طول درمان و پس از آن به حداقل برسد. متخصص مقدار معینی از ژل را در نقطه مناسب زیر پوست تزریق می‌کند.

نتیجه تزریق ژل، با توجه به نوع ژل و ناحیه تحت درمان، ممکن است بلافاصله مشاهده شود. برخی بیماران با ورم و کبودی خفیفی روبرو می‌شوند که موقتی است و ظرف چند روز برطرف می‌شود. بیمار می‌تواند فعالیت‌های معمول را بلافاصله پس از درمان دنبال کند، البته متخصصین زیبایی توصیه می‌کنند که به مدت یک روز از ورزش یا دیگر فعالیت‌های بدنی سنگین پرهیز شود.

تزریق ژل در عظیمیه
تزریق ژل در عظیمیه

بهترین نوع و برند ژل کدام است؟

محبوب‌ترین ژل برای حجیم‌سازی صورت و رفع چین و چروک‌ها هیالورونیک اسید است. تنها ماده مورد تایید وزرات بهداشت همین ژل است که البته در آمریکا و اروپا هم بیشترین محبوبیت را دارد. هیالورونیک اسید در بدن هم موجود بوده و از همین جهت کمترین میزان عوارض و واکنش‌های آلرژیک را به همراه دارد. درصورت پشیمانی یا بروز حساسیت می‌توان این ماده را به راحتی با تزریق آنزیمی به نام هیالورونیداز از بین برد.

برندهای معروف و خوبی از ژل هیالورونیک اسید در بازار وجود دارد که می‌توانید با مشورت متخصص و با توجه با کاربرد هریک، ژل مناسب خود را انتخاب کنید. بعضی از آن‌ها عبارتند از: ژوویدرم (Juvederm)، تئوسیال (Teosyal)، رستلین (Restylane)، استایلج (STYLAGE)، بلترو (BELOTERO) و غیره. ماندگاری تزریق ژل از برندهای معتبر قطعا بیشتر است.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب