بوتاکس در جهانشهر کرج

بوتاکس در جهانشهر کرج

بوتاکس در جهانشهر کرج

بوتاکس یک داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم نوع A. ساخته شده است.این سم توسط باکتری Clostridium botulinum تولید می شود . اگرچه این همان سمی است که باعث بوتولیسم می شود- نوعی مسمومیت غذایی کشنده – اثرات آن با توجه به میزان و نوع قرار گرفتن در معرضش متفاوت است.در این مقاله در رابطه با یکی از برترین خدمات خود در سطح شهر کرج یعنی بوتاکس در جهانشهر کرج را بررسی خواهیم کرد . پس با ما همراه شوید.

 

بوتاکس چیست و چه کاری انجام می دهد؟

استافورد برومند توضیح می دهد: “بوتاکس یک ترکیب ایجاد شده توسط باکتری است که یک سم از نوع مسمومیت حاد غذایی است(عامل مسمومیت در افراد که باعث ایجاد نوعی فلج در ناحیه پلک و ماهیچه ها می شود که افتادگی ایجاد می کند). گرچه این مفهوم ترسناک به نظر می رسد، زمانی که در دوزهای بسیار کنترل شده استفاده شود، روشی ایمن و مطمئن است.

این ترکیب به یک منطقه خاص تزریق می شود و در داخل آن، خود را به گیرنده های موجود در عضله شما متصل می کند، که بر عصب تاثیر می گذارد. بنابراین در نتیجه، او اضافه می کند که زمانی که عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا منجر شود آن عضلات خاص، یا شروع به سوخت و ساز کنند و آزاد شوند (شروع به فعالیت کنند)، نمی تواند. عملکرد کاهش می یابد، و زمانی که پیوندهای عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند چین و چروک ها بوجود می آیند. اما این چیزی استاتیک نیست، بدن شما در طول زمان این گیرنده ها را احیاء می کند.

بوتاکس در جهانشهر کرج
بوتاکس در جهانشهر کرج

خواص درمانی بوتاکس در جهانشهر کرج

همه خواص این روش درمانی را نمی توان در مسائل مربوط به زیبایی جستجو کرد. اگر چه درصد زیادی از افراد برای رسیدن به وضعیت ظاهری مطلوب تر و چهره ای جوان تر به سراغ تزریق می روند، اما افراد دیگری نیز در سراسر دنیا، بوتاکس را به دلیل خواص مهم درمانی آن تزریق می کنند. بوتاکس به جز زیبایی، خاصیت های درمانی بسیار مهم و شگفت انگیزی دارد. از بین بردن اسپاسم های عضلانی، یکی از کاربردهای درمانی مهم بوتاکس به شمار می رود. این ماده با ایجاد ممانعت برای رسیدن پیام مغز به عضله ها، این اسپاسم ها را برای مدتی بی اثر خواهد کرد.

بوتاکس همچنین برای از بین بردن تعریق شدید نیز مفید به نظر می رسد. این روش امن و مطمئن، می تواند تعریق را در نقطه های مختلف بدن تا 90 درصد کاهش دهد. البته که میزانی از تعریق برای بدن ضروری است اما برای مثال از بین بردن تعریق بیش از حد در نواحی زیر بغل، هیچ مشکلی برای درجه حرارت بدن به وجود نمی آورد. بوتاکس همچنین می تواند در درمان برخی از میگرن ها نیز موثر باشد. جلوگیری از ارسال پیام درد از طریق بوتاکس، کمک می کند تا افراد دیگر در مواجهه با دردهای شدید و طولانی در سر خود قرار نگیرند.

هزینه تزریق بوتاکس در جهانشهر کرج چقدر است ؟

هزینه تزریق بوتاکس به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از آن‌ها را در فهرست زیر مطرح کرده‌ایم:

  • برند بوتاکس: با توجه به نوسانات ارزی، قیمت فرآورده‌های بوتاکس متغیر است. به طور کلی برند دیسپورت گران‌ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده‌های بعدی از نظر قیمت جای می‌گیرند. بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می‌کند.
  • محل تحت درمان: دوز درمانی در محل‌های مختلف بدن متفاوت است. مثلاً برای رفع افتادگی گوشه‌های لب به ۲ تا ۸ واحد بوتاکس (۱ تا ۲ تزریق) و برای رفع خط اخم به ۲۰ تا ۴۰ واحد دارویی (۵ تا ۸ تزریق) نیاز است. هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، قاعدتاً هزینه بوتاکس هم بیشتر می‌شود.
  • عمق خطوط: عامل دیگری که در میزان دوز درمانی موثر است، عمق خطوط یا شدت چین و چروک‌های صورت است. مثلاً برای چین‌های پنجه کلاغی ممکن است ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز باشد. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه‌ی بوتاکس هم کاهش می‌یابد.
بوتاکس در جهانشهر کرج
بوتاکس در جهانشهر کرج

بیشتر بخوانبد:

مراقب های لازم بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟

به طور کلی :

تا ۵ ساعت کارهای زیر انجام نشود :

۱ – آب زدن

۲ – آرایش کردن

۳ – سر خم کردن

۴ – دراز کشیدن و خوابیدن

۵ – خارش – ماساژ پیشانی دور چشم

۶ – عینک آفتابی زدن

۷ – الکل ، کافیین و سیگار مصرف نشود

– تا سه روز از کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی جلوگیری کنید

– درصورت التهاب و کبودی یخ گذاشته شود.

– درصورت سردرد استامینوفن ساده استفاده شود

– به مدت سه شب بالشت بلند زیر سر قرار گیرد

– ۴۸ ساعت پس از تزریق ، اثر بوتاکس شروع شده و تا دو هفته به اوج می رسد.

 

زمان اثر بوتاکس در جهانشهر کرج

بعد از تزریق بوتاکس به داخل عضله، زمان شروع اثر تقربیا” 3 تا 7 روز بعد و طول اثر دارو، تقریبا” 3_5 ماه می باشد. بعلت ماهیت مزمن وضعیتهای عصبی عضلانی که بوتاکس برای آنها تجویز میشود، ممولا تزریق مکرر در طی سالیان متمادی لازم می باشد. مطالعات مکرر نشان داده اند که اکثر بیماران، پاسخ به بوتاکس در طی سالیان متمادی بدون کاهش در پاسخ، بی خطری، یا کیفیت زندگی و بدون افزایش میزان دارو وجوددارد. بعضی مطالعات نشان داده اند که با ادامه تزریق بوتاکس، افزایش طول اثر، کاهش عوارض جانبی، و بهبودی عملکردی بیشتر (مثلا راه رفتن کودکان با فلج مغزی ) دیده شده است.

بوتاکس در جهانشهر کرج
بوتاکس در جهانشهر کرج

محدوده سنی تزریق بوتاکس در جهانشهر کرج

تزریق بوتاکس بعد از حدود سن ۲۰ سالگی به بعد می تواند انجام پذیرد، اما لازم است که فرد مراجعه کنند، حتما توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه شود.باید دانست که قبل از حدود 25 سال سن، انجام این کار ضرورتی ندارد و لازم نیست نگران ایجاد چین و چروک بر پوست صورت بود. تزریق بوتاکس به نسبت لیزر موهای زائد در رده های سنی بالا تر صورت می گیرد.

نکاتی در رابطه با بوتاکس

  • افزایش سن در بعضی از افراد بطور طبیعی نوک بینی به پائین متمایل میشود، که درصدی بخاطر کشش نیروی جاذبه و درصدی هم به علت فعالیت زیاد عضله پائین آورنده تیغه بینی (depressor septi nasi) است.
  • در بعضی افراد پائین بودن نوک بینی مادرزادی است و در برخی هم بدون توجه به سن، نوک بینی با حرکات لب یا صحبت کردن بالا و پائین می رود. در این افراد استفاده از بوتاکس در بالا بردن نوک بینی موثر است. پائین افتادن نوک بینی به علت حرکات صورت می تواند همراه کوتاه شدن لب بالاو گاهی دیده شدن لثه موقع لبخند (gummy smile ) و یک خط افقی در ناحیه لب بالا باشد.
    این خط افقی ذر افراد پیر با پوست شل ممکن است عمیق تر باشد. تزریق بوتاکس به داخل عضله پائین آورنده تیغه بینی این غضله را شل کرده و باعث بالا بردن نوک بینی می شود.در صورتیکه در حرکاتی مثل پائین آوردن لب بالا، خندیدن، صحبت کردن، جمع کردن لب نوک بینی حرکت نمی کند تزریق بوتاکس در بالا بردن نوک بینی موثر نیست و نباید انجام شود.
  • در بیمارانی که گوشه دهان آنها به سمت پائین متمایل است خطوطی از گوشه لب تا لبه فک تحتانی دارند که “خطوط ماریونت”(marionette lines) نام دارند. اینها معمولا القا کننده اندوه، عدم رضایت و بد اخلاقی هستند. وقتی این فرو رفتگی ها شدیدند پائین رفتن گوشه های لب را تشدید کرده و یک لبخند بر عکس یا “سیبل چینی ” را ایجاد می کنند و القا کننده پیری هستند هر چند از نظر سنی شخص جوان باشد. راههای درمان این فرو رفتگی ها جراحی لیفت صورت، لایه برداری پوست ویا تزریق فیلرهاست. تزریق بوتاکس دراین موارد می تواند باعث بهتر شدن و دوام بیشتر اثر این اعمال باشد.
بوتاکس در جهانشهر کرج
بوتاکس در جهانشهر کرج

کلینیک بوتاکس در جهانشهر کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط