بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است

بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است

 محافظت از مو و مراقبت از سلامت آن از واجبات می باشد، سلامت مو همیشه برای عموم مردم خصوصا بانوان مهم بوده ولی برای حفاظت از مو باید صبوری پیشه کرد و یکی از مهمترین ابزارها برای مراقبت از مو استفاده صحیح از برس می باشد. برای مراقبت و رسیدگی به مو و حفظ پاکیزگی، حالت پذیری و مقاومت مو باید روش درست شانه زدن مو را به صورت اصولی یاد گرفت در این میان شایعات زیادی راجع به شانه زدن مو وجود دارد، به طور مثال برخی از مردم اعتقاد دارند  که اگر قبل از خواب موها را برس بزنند ، باعث نرم و مستحکم شدن مو می شود! به شما هشدار می دهیم که این شایعه ها را باور نکنید. شانه شدن بیش‌ازاندازه موها، باعث آسیب به بافت مو و تخریب پوست سر می شود که باعث شکستگی و ریزش مو می شود. برای مراقبت از موهای بلند نیازنیست که زیاد موها را برس  کنید کافیست روزانه چند مرتبه موها را برس کنید.

دراین مقاله از سایت آلا کلینیک شما را با مدل های مختلف برس و بهترین برس ها برای انواع موهای مختلف و روش صحیح شانه زدن مو آشنا می کنیم.

بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است
بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است

برا ی استفاده از برس و شانه باید به این نکات توجه داشته باشید:

 

با موهای سر خود مهربان باشید اگر موهای شما بلند است  انتهای آنرا با دست گرفته و از انتهای مو شانه زدن را شروع کنید تفاوتی ندارد که از برس یا شانه استفاده کنید از انتهای مو شروع کنید شانه زدن را و در آخر بخش های بالایی سر را شانه بزنید.

برس های پهن گوشه دار که به برس های پدالی معروفند می توانند انتخاب مناسبی باشد ویژگی این برس ها این می باشد که پوست سر را کم تحریک می کنند.

آیا با شوره سر مواجه شدید؟ برس زدن به سلول های مرده پوست کف سر کمک می کند. توصیه می شود افرادی که شوره سر دارند روزانه موهای سر خود را کمی برس بکشند و با آب خالی آبکشی کنند.

اغلب افرادی که موهای حالت دار دارند موهای خود را با انواع برس ها موهای خود را شانه می زنند، که این کار گاهی اوقات باعث ریزش مو می شود. پیشنهاد ما به افرادی که دارای موی حالت دار می باشند این نکته هست که شانه های مخصوص موی حالت دار استفاده کنند و قبل از استحمام موی خود را برس بزنید.

باید به این نکته توجه داشت برای استحمام فارغ از هر نوع مویی که دارید، توصیه میشود قبل از خیس کردن موهایتان آنها را برس یا شانه بزنید بهتر است زمانی که موهایتان خیس یا مرطوب است موها را شانه نکنید اینکار باعث شکنندگی و ریزش مو می شود.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

موهای سالم و زیبا با شانه زدن صحیح

اغلب کسانی که گرفتار ریزش مو شده اند برای اینکه ریزش موهایشان بیشتر نشود از شانه کردن موی خود خودداری می کنند که اینکار غلط است برس زدن مو به اندازه متعادل باعث ریزش مو بیشتر نمی شود فقط باعث می شود مو به جای اینکه روی لباس و یا روی زمین بیفتد داخل شانه گیر کند. شانه زدن مو به ظاهر کار بیهوده ای می باشد اما اینکار به حفظ سلامت و مستحکم ماندن موی شما کمک زیادی می کند، در صورتی که براساس نوع موی خود شانه و یا برس مناسب انتخاب کنید که دارای استانداردهای لازم باشد و متناسب با موهای شما باشد و خیلی ملایم  و آرام موی خود را شانه کنید اینکار موجب پخش شدن روغن موی خودتان شده که باعث جلوگیری از شکنندگی موهایتان می شود روزانه موهایتان را یک مرتبه شانه بزنید و ماهی یکبار برس خود را تمیز کنید.

 1. بعد از شانه زدن موهایتان برای درخشانندگی موهای خود را از ریشه به سمت پایین شانه بزنید.

شانه زدن مو از ریشه به نوک مو باعث پخش شدن روغن طبیعی پوست سر می شود که باعث براق شدن و درخشندگی موهایتان می شود این روغن تغذیه مو محسوب می شود و نکته مهم راجع به روغن کف سر این می باشد که بطور معمول باعث چرب شدن مو نمی شود .

 1. وقتی مو مرطوب یا خیس می باشد از شانه زدن آنها بپرهیزید.

زمان مناسب برای نظم دادن به موها بعد از استحمام می باشد، بهتر از اول موها را مرتب کرده و گره ها را به آرامی باز کنید بهتر است بعد از استحمام وقتی که مو مرطوب است و بیشتر آسیب پذیر می باشد آنها را شانه نزنید اگر مجبورشدید که بعد از استحمام موهای خود را شانه کنید بهتر است از شانه دندانه پهن استفاده کنید.

3.برای مراقبت از موهای خود از زیاد شانه زدن موهای خود خودداری کنید.

اغلب بانوان عادت دارند به صورت روزانه مکرر موهای خود را شانه بزنند اینکار باعث می شود لایه بیرونی مو آسیب ببیند باعث شکنندگی مو شود، تعداد دفعه های شانه زدن مو را کاهش دهید و سعی کنید با شانه زدن مو را منظم کنید.

 1. بر روی برس خود کمی آب اسپری کنید تا از ایجاد الکتریسیته جلوگیری کنید.

شانه زدن مو گاهی باعث ایجاد الکتریسته می شود و همین امر موجب رو هوا ماندن می شود برای جلوگیری از این امر کافیست شانه یا برس خود را کمی خیس کنید.

بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است
بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است

باز کردن گره های مو!

 

 1. از محلول گره بازکن یا روغن مو کمک بگیرید.

اگر شما از آن دسته افراد هستین که موی شما به آسانی گره می خورد قبل از برس زدن موها از گره بازکنیا روغن مخصوص موهایتان کمک بگیرید و به صورت مستقیم موهای خود را با ماساژ دهید و یا بر روی موهایتان اسپری کنید. اغلب گره‌بازکن ها مناسب برای موهایی که تار نازک دارند مناسب است. و روغن ها اغلب مناسب موهایی با تارهای ضخیم یا حالت دار می باشند.

 1. بین 4 تا 8 سانت از نوک موهایتان را شانه بزنید.

با شانه دندانه پهن از ساقه مو به سمت نوک مو شانه بزنید و به مرور به ریشه مو برسید با اینکار به آسانی از شر گره های موهایتان خلاص میشوید.

 1. با ملایمت موی خود را شانه کنید.

هیچوقت با موی خود با خشونت رفتار نکنید و سعی نکنید گره ها را با فشار و یا کشیدن باز کنید، اینکار باعث آسیب به بافت موهایتان می شود بهتر است ابتدا بخش کوچکی از موهایتان را با دست گرفته و به آرامی آنها را شانه زده و کم کم بخش های گره دار را شانه زده تا گره آنها به آرامی باز شود. اگر گره های موهایتان به آسانی باز نشد مقداری گره بازکن بر روی موهایتان اسپری کنید.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

کدام برس مناسب کدام نوع مو می باشد؟

 

 1. برسی انتخاب کنید که مواد اولیه با کیفیت در تولید آن استفاده شده باشد.
 2. از برس های موهای گراز استفاده کنید مناسب انواع مو می باشد
 3. اگر موهای پرپشتی دارید از برس هایی استفاده کنید که دندانه های مختلفی دارند.
 4. کسانی که موهای پرشت و ضخیم دارند از برس هایی با دندانه های پراکنده پلاستیکی استفاده کنند.
 5. اگر مدل موهایتان حالت دار می باشد از برسی با دندانه های انعطاف پذیر و گرد استفاده کنید.
بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است
بهترین برس برای شانه زدن مو کدام است

نحوه تمیز کردن شانه و برس

 

ماهی یک بار برای تمیز شدن برس خود آنرا بشوئید. به مرور زمان اگر برس خود را تمیز نکنید کثیف شده و باعث کند شدن برس شما می شود و این کثیفی ها ارتباط مستقیم با موهای شما دارد و باعث کثیف شدن موهای شما می شود.

 1. کمی شامپو داخل ظرفی پر از آب بریزید و آنرا مخلوط کنید تا شامپو در آب حل شود.
 2. برس را به مدت 4 الی 5 دقیقه داخل ظرف قرار داده تا خیس بخورد.
 3. برس را از ظرف خارج کرده و آبکشی نمائید.
 4. برس را وارونه بر روی یک دستمال قرار داده تا خشک شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط