بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به عنوان یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی صورت به شمار می رود. منظور از بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل ، در واقع همان جراحی پف پلک پایین بدون بخیه است که بدون هیچ برش خارجی انجام می شود. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی بلفاروپلاستی زیر چشم کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

بلفاروپلاستی زیر چشم کرج
بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

آناتومی پلک پایین

چشم در فضایی داخل جمجمه به نام اربیت یا کاسه چشم قرار دارد. لایه‌ای بافتی از کناره کاسه چشم تا پلک کشیده می‌شود که به آن سپتوم کاسه چشم گفته می‌شود. اطراف چشم و زیر سپتوم کاسه‌ی چشم چربی قرار دارد. این لایه چربی از مردمک در کاسه چشم محافظت می‌کند. چربی کاسه چشم در اثر عواملی چون افزایش چربی و نازک شدن سپتوم کاسه چشم برآمده می‌شود و حالتی پف‌آلود به چشم‌ها می‌دهد. متاسفانه این نوع برآمدگی گاهی ارثی است و از دوران نوجوانی شروع می‌شود.

اکثر افرادی که از پف زیر چشم شکایت دارند، متوجه می‌شوند که پف چشمشان صبح‌ها بیشتر است. چشم به این دلیل صبح‌ها پف بیشتری دارد، که چربی کاسه چشم حاوی آب است و پف پس از خواب طولانی شبانه به بیشترین حد خود می‌رسد. اما در طول روز جاذبه زمین و گردش خون مقداری از این مایع را جذب می‌کند. بافت ظریف چشم به مرور شل و شل‌تر می‌شود و پف زیر چشم وضوح بیشتری پیدا می‌کند. افزایش حجم مایع در اثر آلرژی و خواب بافت پلک را شل‌تر می‌کند و چشم‌ها را خسته‌تر و پیرتر نشان می‌دهد.

 

انواع تکنیک های بلفاروپلاستی

جراحی پلک که بعنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود ظاهر پلک های بالا و پایین را بهبود می بخشد. گزینه های بدون نیاز به جراحی که علائم قابل مشاهده ی افزایش سن در دور چشم ها را از بین می برند نیز در دسترس می باشند. گزینه های موجود شامل موارد زیر می باشند:

  • تزریق بوتاکس: بوتاکس شل کننده ی عضلانی می باشد که در چندین نواحی در اطراف چشم ها به منظور از بین بردن چین و چروک ها تزریق شده و ظاهر جوان چشم ها را باز می گرداند.
  • فیلرهای قابل تزریق: فیلرهایی هستند که در اطراف چشم برای از بین بردن چین و چروک ها تزریق شده و برای از بین بردن پف زیر چشم نیز کمک کننده می باشد.
  • تزریق چربی: این درمان شامل تزریق چربی بدن خود که از ناحیه ی دیگری از بدن گرفته شده به زیر چشم ها به منظور از بین رفتن پف و بهبود زیبایی ظاهری چشم می باشد.

جراحی پلک با استفاده از تکنیک های مختلفی صورت گرفته و انواع مختلفی دارد. این انواع شامل موارد زیر می باشند:

  • جراحی پلک بالا: بر روی پلک بالا به منظور برداشتن پوست افتاده، چربی اضافه، و چین و چروک صورت می گیرد.
  • جراحی پلک پایین: بر روی پلک پایین به منظور برداشتن پف و چین و چروکزیر چشم صورت می گیرد.
  • جراحی هر دو پلک بالایی و پایینی چشم: هنگامی که جراحی پلک بر روی هر دو پلک انجام می شود، بلفاروپلاستی ترکیبی بالا و پایین نام می گیرد.
  • بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

    بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

بلفاروپلاستی زیر چشم چگونه انجام می‌شودhttps://ala-clinic.com/بلفاروپلاستی-زیر-چشم-کرج/؟

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، از محبوب‌ترین تکنیک‌های بهبود افتادگی پلک و پف زیر چشم است.

این جراحی به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به هیچ بستری در آن وجود ندارد. این جراحی تا حدی آسان انجام می‌شود که در بسیاری موارد نیاز به هیچ بی‌هوشی ندارد؛ مگر در برخی افراد که به درخواست خودشان و تحت نظر پزشک بی‌هوشی، از این شرایط استفاده می‌کنند.

برای انجام عمل بلفاروپلاستی، پزشک متخصص برشی در بالای پلک ایجاد می‌کند و پوست اضافه و چربی را برمی‌دارند. در این پروسه گاهی ماهیچه‌ها نیز تقویت می‌شوند. بلفاروپلاستی پلک پایین نیز، به‌وسیله برش کوچک انجام می‌شود. در بلفاروپلاستی پلک پایین، معمولا یک برش زیر پلک ایجاد می‌شود که گاهی داخل پلک و زیر مژه قرار دارد و گاهی نیز در ناحیه زیر چشم است. بعد از این اقدام، پوست اضافی و چربی خارج می‌شود و پلک در محل موردنظر خود فیکس می‌شود. این تمام رویدادی است که برای انجام بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین انجام می‌شود.

مزایای بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

پس از انجام جراحی جراحی پلک پایین و درمان پف زیر چشم، شلی و افتادگی پوست و کشیدن بافت‌های زیر چشم، صورت جوان‌تر و زیباتر و چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسد. چهره دیگر آن حالت خستگی همیشگی را ندارد و چشم‌ها شاداب و درخشان می‌شود. چشم‌ها پس از کشیدن و جوانسازی پوست پلک‌ها و برداشتن پف زیر چشم سال‌ها جوان‌تر می‌شود.

چه کسانی میتوانند بلفاروپلاستی زیر چشم انجام دهند؟

1- این عمل معمولا بر روی افرادی با سن بالاتر از 30 سال انجام میشود. اما گاهی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث میشود که در سنین پایین تر هم انجام شود.
2- در چشمهای برخی افراد شیار پلک بالا بدرستی تشکیل نشده است . لذا این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل بلفاروپلاستی هستند. (عمل Oriental blepharoplasty )
3- جراحی پلک برای جوانسازی پلکها در افراد مسن هم بکار میرود که یک عمل زیبایی محسوب میشود. (Blepharoplasty regurgitation)
4- این عمل برای ترمیم شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام میپذیرد. در این جراحی پلک، عملکرد پلکها اصلاح میشود. به این مدل از عمل پلک هم Functional Blepharoplasty میگویند.

بلفاروپلاستی زیر چشم کرج
بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

آیا جراحی بلفاروپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

معمولا بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام شده و حتی نیازی به بستری شدن هم ندارد . این عمل معمولا نیاز به بیهوشی نداشته، تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این سبب میشود که خطرات و عوارض بیهوشی در این عمل وجود نداشته باشد. پس نیاز نیست برای این عمل استرس خاصی داشته باشید.
در بعضی موارد هم این عمل زیبایی، نیاز به اعمال جراحی ديگري در کنار خود دارد. عملهایی از قبیل فیکس کردن ابرو، لیفت ابرو، فیکس کردن غده اشکی، پیوند چربی، بوتاکس و… که در مشاوره با پزشک، تمام جزییات مد نظر قرار گرفته و به شما گفته خواهد شد. اما اگر نیاز باشد این عمل برای کودکان انجام شود، آنگاه از بیهوشی برای جراحی استفاده خواهد شد.

بلفاروپلاستی زیر چشم کرج
بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

کلینیک بلفاروپلاستی زیر چشم کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده که نیاز تمامی پزشکان و متخصصین به آن اجتناب ناپذیر است.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب