انواع مختلف لیپوساکشن چیست؟

انواع مختلف لیپوساکشن در کرج

انواع مختلف لیپوساکشن در کرج

لیپوساکشن که به آن “لیپو” نیز می‌گویند، یک روش کانتورینگ بدن است که برای حذف قسمت‌هایی از چربی‌های ناخواسته که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند، طراحی شده است.  در ادامه در آلا کلینیک انواع مختلف لیپوساکشن در کرج را بررسی می‌کنیم.

لیپوساکشن  در کرج چگونه است؟

لیپو برای از بین بردن نواحی کوچکتر چربی بدن طراحی شده است که خلاص شدن از شر آنها با رژیم غذایی و ورزش راحت نیست. رایج ترین نواحی برای لیپوساکشن عبارتند از: معده، ران، زانو، ساق پا و مچ پا، پشت و بازو و… لیپو معمولاً تحت بیهوشی عمومی برای اطمینان از راحتی بیمار انجام می شود. نواحی برای برداشتن چربی ابتدا قبل از تزریق با بیهوشی مشخص می شود که به بهبود راحتی بیمار و کاهش کبودی و تورم کمک می کند. کانول های تخصصی برای شکستن سلول های چربی قبل از برداشتن با مکش خلاء استفاده می شود. حرکت کانولا به جلو و عقب کمک می‌کند تا سلول‌های چربی از جای خود خارج شوند و نواحی با دقت بیشتری شکل بگیرند. پس از اتمام این روش، جراح مایع بی حس کننده باقیمانده را از طریق برش های کوچک خارج می کند، قبل از اینکه بخیه برش را ببندد و یک پانسمان استریل قرار دهد. سپس یک لباس فشرده کننده لیپوساکشن به تن فرد می کند. کل فرآیند لیپوساکشن معمولا بین یک تا سه ساعت طول می کشد.

با لیپوساکشن چقدر وزن کم می‌شود؟

با لیپوساکشن چقدر وزن کم می‌شود؟

لیپوساکشن درمانی برای کاهش وزن محسوب نمی شود. این روش بر روی کانتور کردن بدن برای دستیابی به ظاهری مشخص تر یا حجاری شده متمرکز است. با این اوصاف می توان با لیپوساکشن در نتیجه حذف فیزیکی چربی از بدن تا چند کیلوگرم وزن کم کرد. حفظ نتایج لیپوساکشن با تغذیه سالم و ورزش منظم مهم است.

آیا لیپوساکشن چربی های شکم را از بین می‌برد؟

برای بسیاری از افراد، از بین بردن چربی شکم به تنهایی با رژیم غذایی و ورزش دشوار است. لیپوساکشن ممکن است یک درمان موثر برای خلاص شدن از شر چربی های شکم برای افرادی باشد که دوست دارند بدون نیاز به جراحی تهاجمی تر، شکمی صاف تر داشته باشند. داشتن خاصیت ارتجاعی پوست برای جلوگیری از خطر شل شدن پوست پس از لیپوساکشن بسیار مهم است.

انواع مختلف لیپوساکشن چیست؟

انواع مختلف لیپوساکشن چیست؟

انواع مختلف لیپوساکشن در کرج در مرکز جراحی وجود دارد از جمله:

لیپوساکشن سنتی

این روش اصلی لیپوساکشن است که بیش از 30 سال پیش توسعه یافته است. برخلاف روش های جدیدتر لیپوساکشن، لیپوساکشن سنتی شامل تجویز یک بیهوشی عمومی است، بنابراین بیمار در طول عمل در خواب است. جراح یک برش ایجاد می کند و از کانول هایی استفاده می کند که برای برداشتن چربی بدن به جلو و عقب حرکت می کنند. مکش خلاء به استخراج سلول های چربی کمک می کند. برش ها با بخیه های قابل حل بسته می شوند و ممکن است از لوله های زهکشی برای جلوگیری از تجمع مایع استفاده شود. انواع سنتی لیپوساکشن خطرات بالقوه ای را که اغلب در لیپوساکشن لیزری یا لیپوساکشن وازر با آن مواجه می شوند، شامل نمی شود.

بیشتر بخوانید: مراقبت های مهم بعد از لیپوساکشن

لیپوساکشن تومسنت

لیپوساکشن Tumescent یک نوع لیپوساکشن بسیار موثر است که می تواند تحت بی حسی موضعی برای درمان نواحی کوچک بدن انجام شود. این روش ابتدا شامل تزریق یک محلول بی حس کننده رقیق شده به پوست است که باعث بی حسی و تورم ناحیه می شود و به عنوان بی حسی تومسنت شناخته می شود. تزریق قبل از تزریق چربی با محلول تامسین باعث می شود که چربی بدن راحت تر از بین برود و خونریزی و کبودی کمتری به دنبال داشته باشد. جراحان سپس می توانند برش هایی را در نواحی مورد نظر چربی ایجاد کنند و از کانول هایی با قطر کم استفاده کنند تا چربی های ناخواسته بدن را از بین ببرند. این روش ارجح تر از روش های دیگر است زیرا می توانید از علائمی مانند کبودی بیش از حد و تورم جلوگیری کنید. همچنین شامل استفاده از گرما نمی شود و خطر سوختگی پوست را برای بدن شما کاهش می دهد. در نهایت، خطر عوارض پوستی از جمله عدم تقارن، موج دار شدن و مواج شدن پوست کاهش می یابد.

چه کسانی برای لیپوساکشن مناسب هستند؟

چه کسانی برای لیپوساکشن مناسب هستند؟

افرادی که دارای چربی های سرسخت بدن هستند که در نتیجه یک سبک زندگی سالم، از جمله ورزش و تغذیه سالم، نتوانسته اند آن را از دست بدهند. این یک تصور غلط رایج است که لیپوساکشن روشی برای افرادی است که چاق هستند و وزن زیادی دارند باید برداشته شوند. در عوض، این بیماران اغلب نامناسب تلقی می شوند. برداشتن بیش از حد چربی بدن بیماران را با پوست اضافی و شل زیادی مواجه می‌کند که برای رفع آن نیاز به جراحی زیبایی شکم دارد.

برای انجام لیپوساکشن باید موارد زیر را انجام دهید:

  • حداقل 18 سال یا بیشتر
  • شاخص توده بدنی BMI زیر 30 داشته باشید
  • از نظر جسمی و روحی سالم باشید
  • در مورد آنچه که روش لیپوساکشن می تواند به دست آورد، انتظارات منطقی داشته باشید

مطالب مرتبط

تماس جهت رزرو 8صبح تا10شب