از بین بردن میخچه دست کرج

از بین بردن میخچه دست کرج

از بین بردن میخچه دست کرج

میخچه از مشکلات رایجی است که در نقاط مختلف پا و به ویژه در انگشتان پا ایجاد می‌شود و علت به وجود آمدن آن، ضخیم شدن لایه‌های پوست به دلیل وجود فشار و سایش متوالی است. در این مقاله در رابطه با یکی از خدمات خود در کلینیک آلا یعنی از بین بردن میخچه دست کرج با شما همراهان گرامی صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

میخچه روی دست و انگشت

میخچه یک بیماری شایع پوستی است. اگرچه معمولا روی پا و دست پا میزند، اما گاهی اوقات به خاطرفشاربالا روی دست و انگشت ممکن است این نواحی نیز دچار میخچه شوند. میخچه لایه ضخیم بیرونی پوست و در نواحی که مکرراً در حال سایش هستند اتفاق میافتد. در واقع، میخچه (مانند کالوس یا همان پینه) واکنش طبیعی بدن، برای محافظت زیر پوست است. مشکل اینجاست که میخچه ممکن است باعث ناراحتی شود. برخی از آنها حتی می توانند درد متوسطی نیزایجاد کنند.

میخچه بسیار به کالوس یا پینه شبیه است. با این حال، میخچه به طور معمول در نقاطی که فشار بالا باشد، ظاهر میشود، مانند جلوافتادگی استخوان پا، در حالی که کالوسها به سادگی روی پوست با مالشهای مداوم سفت میشوند.

میخچه کوچکتر از کالوس است. آنها یک شکل گرد و یک هسته مرکزی سفت دارند.

از بین بردن میخچه دست کرج
از بین بردن میخچه دست کرج

 

چگونه میخچه دست را شناسایی کنید

اگرچه میخچه و پینه هردو ظاهر کاملا متفاوتی دارند اما گاهی توسط بسیاری از مردم با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. پینه‌ معمولا سطح وسیع‌تری از پوست را به خود درگیر می‌کند و معمولا در قسمت‌هایی از کف پا که تماس مستقیم و مداوم با زمین دارد و تحت‌فشار زیاد قرار می‌گیرد، مثل پاشنه یا سینه‌ پا دیده می‌شود، در حالی که میخچه محدوده بسیار کوچکی را درگیر می‌کند و معمولا برجسته است.

در یک نقطه رشد می‌کند، ضخامت بیشتری دارد و احتمال نفوذ آن تا اعماق پوست بسیار زیاد است. در حالی که پینه تنها در سطح پوست دیده می‌شود و امکان نفوذ به لایه‌های زیرین پوست را ندارد.

از پدها یا جداکننده‌های انگشتان پا استفاده کرده تا اینکه اصطکاک و فشار را در نقاطی که میخچه و پینه وجود دارد ، کم کنید .

پیشگیری میخچه دست کرج

دستکش بپوشید . پینه دست در نقاطی که بیشترین اصطکاک رادارند ایجاد می‌شود . در بسیاری از موارد ، از پینه‌های روی دست استقبال می‌شود ، مثلاً نوازندگان موسیقی روی نوک انگشتانشان دارای پینه هستند ، که به آن‌ها توانایی ساز شدن بدون درد را می‌دهد .

مثال دیگر آن در وزنه‌برداری است . پینه‌های ایجادشده روی دست وزنه‌بردار باعث گرفتن راحت و استفاده بهتر از میله وزنه‌برداری می‌شود .

از بین بردن میخچه دست کرج
از بین بردن میخچه دست کرج

درمان و از بین بردن میخچه دست کرج

بسته به شدت و مدت زمانی که میخچه داشته اید، درمانهای مختلفی در نظر گرفته شده است.

درمان ساده میخچه؛ ابتدا باید پوستتان را نرم و لطیف کنید. برخی از روشهایی که می توانید برای نرم کردن میخچه استفاده کنید عبارتند از:

  • آنها را در آب گرم بخیسانید
  • استفاده از کرم مرطوب کننده
  • استفاده از اسید سالیسیلیک (موجود در داروخانه ها)

هنگامی که پوست نرم شد، می توانید لایه های پوست مرده را با استفاده از یک سوهان پوست یا سنگ پا از بین ببرید. مراقب باشید که سوهان را روی پوست بیش از حد نکشید زیرا به دست آسیب میرساند. در برخی موارد، انجام بیش از حد این کار ممکن است عفونت ایجاد کند.

از بین بردن میخچه دست کرج
از بین بردن میخچه دست کرج

سرکه سیب برای از بین بردن میخچه دست

یک توپ پنبه‌ای رو به سرکه سیب آغشته کنید و برای چند دقیقه بر روی میخچه دست یا پا قرار بدید. اسید موجود در سرکه سیب، پوست ضخیم و خشن روی میخچه رو از بین میبره و باعث از بین رفتن پوست اضافی در اطراف میخچه میشه و تاثیر خوبی در درمان این مشکل پوستی داره.

نکته‌ای که در رابطه با استفاده از سرکه سیب وجود داره این هست که اثربخشی سرکه سیب بر روی میخچه و پوست سالم به یک اندازه هست و ممکنه باعث ایجاد قرمزی، خارش و حساسیت بر روی پوست سالم و بدون میخچه هم بشه. بنابراین دقت کنید که پنبه خیس شده با سرکه سیب رو فقط بر روی میخچه قرار بدید و اگر احساس سوزش، خارش و حساسیت داشتید، استفاده از این روش درمانی رو متوقف کنید.

از بین بردن میخچه دست کرج
از بین بردن میخچه دست کرج

کلینیک از بین بردن میخچه دست کرج

در کلینیک آلا ، فقط از مواد مجوز دار و استاندارد و دستگاه های به روز دنیا استفاده می شود .اولین و آخرین اولویت ما انجام دادن خدمات برای شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه می باشد.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی دستگاه های پزشکی و زیبایی و درمانی، تغییرات موثر و چشمگیری در پزشکی پدید آورده.

مرکز پوست و مو، لیزر آلا ، یک مرکز درمانی حرفه ای است که در آن ما پیشرفته ترین فن آوری ها را با بالاترین استاندارد خدمات ارائه می دهیم.

ما معتقدیم که زیبایی جهان مدرن باید برای همه قابل دسترسی باشد و در تلاش هستیم که در مرکز درمانی خود این اعتقاد را به واقعیت تبدیل کنیم.

خدمات ما در آلا کلینیک را نیز میتوانید از اینجا مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر

مطالب مرتبط